نرم افزار حسابداری
حداقل حقوق سال 99 تصویب شد - جدول حداقل دستمزد و مزایای 99

حداقل حقوق سال 99 تصویب شد – جدول حداقل دستمزد و مزایای 99


سال 99 در حالی به سمت پایان اولین ماه خود می رفت که هنوز حداقل حقوق سال جدید مشخص نشده بود. البته سرانجام بعد از تشکیل جلسات متعدد میان نمایندگان کارگران و کارفرمایان در شورای عالی تکلیف این موضوع مشخص شد و حداقل حقوق سال 99 به تصویب رسید.

حداقل حقوق سال 99، 26 درصد افزایش یافت! (آخرین آپدیت مهرماه 1399)

به این ترتیب، بر اساس توافق نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دولت حداقل حقوق سال ۹۹، سالی که با بحران شیوع ویروس کرونا آغاز شد، با ۲۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل، معادل ۱ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان و ۴۲۷ اعلام شد. این رقم پایه حقوق سال ۹۹ و حداقل حقوقی است که کارگران باید در این سال دریافت کنند.

ردیف

شرح

۱۳۹۸

۱۳۹۹

۱

حداقل دستمزد روزانه

۵۰,۵۶۲

۶۳,۶۸۰

۲

حداقل دستمزد ماهیانه

۱,۵۱۶,۸۸۲

۱,۹۱۰,۴۲۷

۳

حق مسکن ماهیانه

۱۰۰,۰۰۰

۳۰۰,۰۰۰

۴

حق بن نقدی (کمک هزینه اقلام مصرفی)

۱۹۰,۰۰۰

۴۰۰,۰۰۰

۵

حق اولاد (یک فرزند)

۱۵۱,۶۸۸

۱۹۱,۱۲۷

۶

حق اولاد (دو فرزند)

۳۰۳,۳۷۶

۳۸۲,۰۸۵

۷

حق سنوات روزانه

۲,۳۳۳

۵,۸۳۳

۸

مجموعه دریافتی افراد مجرد (بدون سابقه کار)

۱,۸۰۶,۸۸۱

۲,۵۳۵,۴۲۷

۹

مجموعه دریافتی افراد متاهل با یک فرزند (بدون سابقه کار)

۱,۹۵۸,۵۶۹

۲,۷۱۸,۹۶۹

۱۰

مجموعه دریافتی افراد متاهل با دو فرزند (بدون سابقه کار)

۲,۰۵۰,۲۵۷

۲,۹۰۲,۵۱۲

همانطور که در جدول حداقل حقوق سال ۱۳۹۹ مشاهده می‌کنید، از ابتدای سال ۹۹ همه کارگران مشمول قانون کار (چه قرارداد دائم و چه قرارداد موقت)، حداقل حقوق روزانه‌ای که دریافت می‌کنند برابر با ۶۳ هزار و ۶۸۰ تومان خواهد بود. این درحالی است که مزد روزانه در سال ۹۸ برابر با ۵۰ هزار و ۵۶۲ تومان بود.

به این ترتیب، بر اساس مصوبه شورالی عالی کار، پایه حقوق سال ۹۹ کارگران نباید از مبلغ روزانه ۶۱ هزار تومان کمتر باشد. همچنین، شایان ذکر است که مبلغ پایه سنوات آن دسته از کارگرانی که بیشتر از یک سال سابقه کار دارند، روزانه ۵,۸۳۳ تومان خواهد بود. در سال گذشته مبلغ پایه سنوات برای این دسته از کارگران ۲,۳۳۳ تومان بود.

بر اساس مصوبه بیستم فروردین ماه شورای عالی کار، افزایش حقوق و دستمزد سایر سطوح مزدی به میزان ۱۵ درصد اعلام شد. به این ترتیب، افرادی که بیشتر از مبلغ حداقل حقوق سال ۹۹ دستمزد دریافت می‌کنند، شاهد افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصدی خواهند بود.

همچنین، همانگونه که در جدول حداقل حقوق و مزایا سال ۹۹ مشاهده می‌کنید، پس از تصویب میزان پایه حقوق سال ۹۹ در شورای عالی کار، مبلغ حق اولاد کارگران متاهل دارای فرزند نیز مشخص شد. به این ترتیب، حق اولاد کارگران به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال در سال جدید برابر با ۱۸۳ هزار ۵۴۲ تومان است. این رقم در سال قبل ۱۵۱ هزار و ۶۸۸ تومان بود. همچنین، آن دسته از کارگرانی که دارای دو فرزند هستند نیز مبلغ ۳۶۷ هزار و ۸۶ تومان را به عنوان حق اولاد دریافت خواهند کرد.

در انتها باید اضافه کرد که مقررات تعیین شده برای حقوق و مزایا سال ۹۹ شامل حال دانش‌آموزان و دانشجویانی که در تابستان به صورت موقت یا به شکل کارآموزی در کارگاه‌ها مشغول به کار می‌شوند، نمی‌شود.

تغییر پایه حقوق و افزایش حقوق در سال 99؛ بروز رسانی 18 خرداد

به گزارش ایسنا اعضای شورای عالی کار در جلسه ای که در ارتباط با تعیین حق مسکن کارگران داشتند، ساعت ها مذاکره کردند و در نهایت با تصویب افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کردند. در این نشست که در ساعت 4 17 خرداد ماه 99 تشکیل شد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان کارفرمایی و کارگری در وزارت کار حضور داشتند. در پایان این جلسه که ساعت ها به طول انجامید با افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن موافقت شد و به تصویب همه رسید.
این نشست، علاوه بر افزایش حق مسکن موضوعات دیگری هم داشت. نمایندگان گروه کارگری بر لزوم اجرای ماده ۴۱ قانون کار و افزایش حداقل دستمزد سال ۹۹ تاکید داشتند. بنابراین با افزایش حق مسکن کارگران به 300 هزار تومان توسط شورای عالی کار، پایه حقوق کارگران در سال جاری هم افزایش یافت و به مرز 26 درصد رسید.حق مسکن کارگران تا پیش از این در حدود 100 هزار تومان بود که به 300 هزار تومان افزایش یافت.
از مصوبات دیگری که در این جلسه تعیین شد، کاهش 75 هزار تومانی پایه سنواتی کارگران بود. در ازای این موضوع پنج درصد به پایه حقوق اضافه شد و در مجموع افزایش پایه کارگران را به 26 درصد رساند.
حق مسکن تنها آیتمی است که باید علاوه بر تصویب در شورای کار، توسط هیات وزیران نیز به تصویب برسد. بنابراین در صورتی که این مصوبه شورای عالی کار مورد تصویب هیات وزیران نیز قرار گیرد، قطعا در فیش حقوق کارگران از ابتدای فرودین ماه اعمال خواهد شد.

افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگری در دولت تصویب شد (29 مرداد)

مصوبه افزایش حق مسکن کارگران که در هفته های اخیر از سوی کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده بود، امروز در هیات وزیران به تصویب نهایی رسید. بر اساس تصویب هیات وزیران، حق مسکن کارگران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

این تصویب در راستای تشکیل جلسه هفدهم خرداد ماه شورای عالی کار صورت گرفت که به موجب آن پیشنهاد افزایش ۲۰۰ هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران به تصویب رسیده بود. مصوبه افزایش حق مسکن در هفته های اخیر از سوی کمیسیون اقتصادی دولت به اتفاق آرا تصویب شد و اجرایی شدن مصوبه شورای عالی کار نیازمند تصویب هیات دولت بود که امروز این اتفاق افتاد.

مبلغ حق مسکن کارگران که تا پیش از این ۱۰۰ هزار تومان بود با تصویب نهایی هیات وزیران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

حداقل حقوق سال 99، 21 درصد افزایش یافت!

اجازه دهید همین ابتدا میزان افزایش حقوق سال 99 و حداقل حقوق سال 99 را به شما بگوییم. طبق گفتگو و جلسه ای 6 ساعته که در آن وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین نمایندگان کارگران و کارفرمایان نیز حضور داشتند، حداقل دستمزد سال 99، یک میلیون و 835 هزارتومان به تصویب رسید.

این جلسه در تاریخ 20 فروردین در حالی برگزار شد که به پایان فروردین نزدیک تر می شدیم و اعتراضات کارگران به مشخص نشدن افزایش حقوق بیشتر و بیشتر می شد. البته یکی از مسائلی که به اعتراضات کارگران دامن می زد خبری بود که با توجه تاخیر در تعیین حداقل حقوق شنیده می شد. این خبر، فریز شدن حداقل حقوق در سه ماه اول سال 99 بود که علت اصلی ایجاد شدن آن، مشکلات اخیری بود که به واسطه بحران کرونا در کشور ایجاد شده بود. به واسط بحران کرونا بسیاری از افرادی که بیکار شده اند در حال حاضر از بیمه بیکاری استفاده میکنند که در این میان شایعاتی از وجود عیدی بیمه بیکاری نیز به وجود آمد.

حداقل حقوق سال 99، 21 درصد افزایش یافت!

خبر تعیین حداقل حقوق سال 99 زمانی مشخص شد که بعد از جلسه ی 6 ساعته، صفحه رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزیر در این مورد گفتگویی انجام داد. در این گفتگو، محمد شریعتمداری اعلام کرد که افزایش 21 درصدی حداقل حقوق برای سال 99 رسما تصویب شده است.

افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال 99

طبق گفته های وزیر کار و تعاون، در سایر سطوح مزدی هم افزایش حقوق برابر با 15 درصد خواهد بود که باید مبلغ 91 هزارتومان نیز به آن اضافه کنیم.

طبق تصمیم هیئت وزیران، حقوق افراد شاغل در دستگاه های اجرایی برای سال 99 در حدی افزایش یافته است (15 درصد افزایش) که پس از افزایش حقوق، حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کمتر از 2 میلیون و 800 هزارتومان نخواهد بود.

طبق قانون همه افزایش حداقل حقوق ها، از فروردین ماه قابل اجرا هستند. کارفرمایان می توانند این حداقل حقوق ها را در قالب چک، واریز نقدی یا پول نقد به کارکنان پرداخت کنند.

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران در سال 99

در تصویر زیر می توانید جزئیات حقوق مزایای سال 99 را در قالب جدول حداقل حقوق و مزایای 99 ببینید.

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران در سال 99

همچنین برای مشاهده جزئیات مربوط به مالیات حقوق 99 پیشنهاد می کنیم جدول مالیات حقوق را ببینید.

افزایش مبلغ بن کارگری چقدر بود؟

در این جلسه همچنین برای مبلغ بن کارگری نیز افزایش در نظر گرفته شد. بن کارگری که در سال 98 مبلغ 190 هزارتومان بود با افزایشی 210 هزارتومانی (110 درصدی) به مبلغ 400 هزارتومان رسید. با وجود این که افزایش حداقل حقوق سال 99 احتمالا مورد رضایت کارگران نیست، اما افزایش مبلغ بن کارگری شاید بتواند گوشه ای از این مسئله را حل کند.

حداقل حقوق سال 98 چقدر بود؟

حداقل حقوق در سال 99 در حالی 21 درصد اضافه شده که حداقل حقوق و مزایای سال 98 نسبت به سال گذشته آن (یعنی سال 97) 36.5 درصد اضافه شد. با این وجود به نظر می رسد افزایش حداقل حقوق سال 99 یکی از موضوعات چالش برانگیز برای شروع سال 99 باشد.

حداقل حقوق سال 97 یک میلیون و 112 هزارتومان بود که این مبلغ در سال 98 به یک میلیون و 517 هزارتومان رسید و حالا در نهایت حداقل حقوق سال 99 به یک میلیون و 835 هزارتومان رسیده. بنابراین امسال سومین سالی است که با وجود میزان بالای تورم، همچنان در محدوده حقوق های 1 الی 2 میلیونی باقی مانده ایم.

حداقل حقوق سال 98 چقدر بود؟

جلسات بی نتیجه برای تعیین حداقل حقوق 99

طبق گزارشاتی که از رسانه های خبری به دست رسید، در جلسه تعیین حداقل حقوق 99 نمایندگان کارفرمایان و کارگران نتوانستند به توافق مشخصی برسند و با توجه به اینکه چند روزی از نیمه اول فروردین ماه گذشته بود، این موضوع به رای گیری گذاشته شده و طبق رای گیری و ترکیب اعضای شورای عالی، افزایش 21 درصدی حداقل دستمزد به تصویب رسیده است.

این در حالی است که قبل از این جلسه، حداقل 3 جلسه در سال 98 تشکیل شده بود که به دلیل اختلافات نظر شدید میان نمایندگان کارفرمایان و کارگران این جلسات به نتیجه مشخصی نرسیده بود. به همین دلیل مشخص شدن افزایش دستمزد 99 به نیمه دوم فروردین کشیده شد و در چهارمین جلسه نیز با وجود عدم توافق و نبود زمان چاره ای جز رای گیری برای مشخص شدن نتیجه نبود.

در این میان اگر ذهنتان در مورد عیدی سال 99 هم مشغول است پیشنهاد می کنیم از مقاله فرمول محاسبه عیدی در وبلاگ سپیدار سیستم غافل نشوید.

خواسته کارگران برای حداقل حقوق 99 چه بود؟

طبق اطلاعاتی که به دست آمده خواسته نماینده کارگران افزایش 1.5 میلیون تومانی حداقل حقوق بوده است. فرامرز توفیقی که به عنوان نماینده اصلی کارگران در این جلسات حضور داشت معتقد بود که مهم نیست تشکیل این جلسات برای تعیین حقوق تا کی طول بکشد، بلکه مهمتر این است که حق قانونی قشر زحمتکش کارگر داده شود. توفیقی معتقد بود طبق ماده 41 قانون کار، حداقل حقوق کارگران باید بر اساس نرخ تورم تعیین شود و شورای عالی باید این مسئله را در نظر داشته باشد.

خواسته کارگران برای حداقل حقوق 99 چه بود؟

توفیقی اعلام کرد که برای احقاق حقوق کارگران تسامح به خرج نمی دهیم. او برای افزایش حقوق کارگران افزایش یک میلیون و 480 هزارتومانی را درخواست کرد و گفت بر اساس نرخ تورم، معیشت کارگران در خطر جدی است و با توجه به اینکه در سال های گذشته نیز، حقوق کارگران همپای نرخ تورم رشد نکرده، برای جبران این فقدان، افزایش حقوق کارگران در سال 99 باید 45 درصد افزایش یابد.

نظر و خواسته کارفرمایان در مورد حداقل دستمزد سال 99

در مقابل خواسته کارگران، خواسته کارفرمایان این بود که افزایش حداقل حقوق 99 در حد توان انجام گیرد. نمایندگان کارفرمایان معتقد بودند که با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبانگیر کشورمان است، بسیاری از کسب و کارها توان پرداخت دستمزدهای بالا را ندارند و در صورتی که حداقل حقوق بیشتر از توان آن ها باشد، باید شاهد تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و تعدیل حجم زیادی از نیروی کار باشیم.

این مسئله در حالی اهمیت زیادی دارد که 51 درصد اشتغال در زمینه خدمات است و این بخش نیز با توجه به اتفاقات اخیر در بحران و فشار شدیدی قرار گرفته است.

نظر و خواسته کارفرمایان در مورد حداقل دستمزد سال 99

شایعات و تاثیر افزایش حداقل حقوق بر تورم

افزایش حقوق سال 99 در حالی 21 درصد تصویت شد و به مبلغ حدود یک میلیون و هشتصد هزارتومانی رسید که شایعات خبر از حداقل حقوق 2 میلیون و 800 هزارتومانی می دادند. اما تنها دلیلی که باعث شد چنین مبالغی تصویب نشود تنها نظر نمایندگان کارفرمایان و کارگران نبود.

حتی برخی از نمایندگان مجلس نیز در مورد افزایش حداقل حقوق نظراتی داشتند. برخی از نمایندگان از افزایش حدود 30 درصدی می گفتند و برخی دیگر افزایش 15 درصدی را پیشنهاد می کردند.

حداقل دستمزد یکی از مهمترین مسائلی است که اگر با هوشمندی تعیین نشود می تواند در تورم تاثیرات بسیار بدی به جای بگذارد.

تصمیم گیرندگان حداقل دستمزد و نمایندگان کارفرمایان، تورم سال جاری را به عنوان یکی از مهمترین شاخص های تعیین حداقل حقوق در نظر می گیرند. تصمیم گیرندگان اینطور فکر می کنند که قدرت خرید نیروی کار باید حفظ شود و میزان حداقل حقوق بر این اساس باید تنظیم شود. البته این ایده مخالفان بسیاری هم دارد.

سیستم حقوق و دستمزد سپیدار سیستم

محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان یکی از مهم‌ترین و در عین حال زمان برترین محاسبات بخش‌های مالی و اداری هر شرکتی است.

 • اطلاعات کارکنانتان را ثبت کنید
 • دیسکت‌های قانونی بیمه و مالیات را با فرمت‌های مورد پذیرش بیمه تامین اجتماعی و دارایی مطابق با آخرین تغییرات قانونی تهیه نمایید
 • مالیات حقوق را به چهار روش محاسبه کنید
 • سیستم حقوق و دستمزد را به سیستم ورود و خروج کارکنان وصل کنید
 • اقساط ماهانه، مانده وام و خالص پرداختی حقوق کارکنانتان را پس از انجام محاسبات به آن‌ها اطلاع دهید.
 • و …

برای آشنایی رایگان با نرم افزار فرم روبرو را تکمیل نمایید تا همکاران ما جلسه هماهنگی را تنظیم کنند.


این صفحه را به اشتراک بگذارید


به این مطلب امتیاز دهید

[تعداد: 97   میانگین: 3.1/5]


33 دیدگاه برای ”حداقل حقوق سال 99 تصویب شد – جدول حداقل دستمزد و مزایای 99

 1. افشار

  سلام
  امروز مبلغ بیمه بیکاری واریز شده ولی همون مبلغ سال گذشته هست
  در صورتی که قانون میگه نباید از حداقل حقوق کمتر باشه و باید یک میلیون و هشتصد واریز میشد

  1. سپیدار سیستم

   سلام بله قطعا تفاوت خواهد داشت و هیچ وقت ثابت نبوده و نیست ، این موضوع نص صریح قانون است و قطعی و لازم الاجراست ممکنه تاخیری در پرداخت صورت بگیرد اما حداقل حقوق جدید اجرا خواهد شد و مابه التفاوت در ماههای بعد پرداخت خواهد شد.

   1. سیدمرصاد

    انشاالله که زمانی برسدهرچه زودترکه حقوق کارگران مظلوم به اندازه نیازروزمره وماهانه شان تعین شودتابلکه هیچ پدری شرمنده فرزندان وخانواده خودنشود. الهی آمین.

  2. رحمانی

   من هم سال 96 و 97 بیمه بیکاری گرفتم ولی کل یکسال عددش ثابت بود وتغییری نکرد

   1. مجید

    ب نظر من مزایا رو باید بردارن جاش حقوق واقعی رو بدن چرا ک مزایا رو شرکت های خصوصی هر جایی نمیده حق مسکن و حق فرزند و غیر

  3. My

   چرا حقوق شاغلین ۶۰ درصد افزایش داشته در حالی که حقوق باز نشستگان مهر ۹۸، ۱۵ درصد افزایش داشته ؟

  1. داوود سلگی

   با سلام امروز بیست و پنجم خرداد است ولی بیمه بیکاری فروردین و اردیبهشت هنوز واریز نشده یکی بگه توی این وضعیت باید گدایی کنم

 2. بی نام

  بجای حق مسکن بهتر بود پایه حقوق رو افزایش بدهند و یه فکری هم بحال اشخاصی که بیمه بیکاری دریافت میکنن بکنند….

 3. یوسف

  بیشتر کارگرا فقط پایه حقوق میگیرن خبری از حق مسکن وحق اولاد نیست. بهتر بود به جای که حق مسکن و زیاد کنن پایه حقوق رو زیادتر میکردن تا برا همه این افزایش یکسان باشه

 4. احمد

  سلام
  لطفا جدول بروز رسانی شده حقوق و دستمزد متناسب با آخرین تغییرات 18 خرداد 1399 را در سایت بگذارید

  1. امین

   حقوق بیکاری ما که از برج ۸ سال ۹۸ مبلغ ۱۵۰۰ تقریبا وگفتند که بعداز پرداخت چند ماه بعدا میتوانیم حق اولاد به شما بدهیم حتی هم نوشتند که نمیتونیم ۴ نفر وفقط ۳ نفر به ازای هر نفر ۱۰٪ اما تا الان حق اولاد ندادن با اینکه از سال ۸۶ تکفل والدینم در لیست بیمه است و ۴ فرزند دارم تا حالا حقوق پایه فقط پرداخت میشود.

  2. غلامعلی خسرویی

   باسلام تورابه خدابه این مدیران وزارت کاراطلاع بدیدکه اکثرشرکتهای خصوصی نه حق اولادمیدن نه حق مسکن حتی روزتعطیل که سرکارهم میریم اضافه کارنمیدن بن کارگری که اصلانمیدونیم چه رنگی هستش امیدواریم ازسالهای آینده همه مواردذکرشده را یکپارچه کنن وبه پایه حقوق اضافه کنن تاحق کارگربدبخت اینقدرخورده نشه.ممنوم

 5. سعید

  سلام اداره کارباید درنظرداشته باشد 90%کارگران جمعه کاری و تعطیل کاری دریافت نمیکنن با اینکه تمام ایام تعطیلی سال رو کارمیکنند کارگریم زیاد اصرار کنه درجا اخراج میشه پس سعی کنند بیشترروپایه تمرکز کنند مسولین ممنون

 6. محمد علی آشوری

  سلام ما کارفرمایان که قبلا بیمه داشتیم ولی الان نداریم در شهر های کوچیک چکار باید کنیم هیچ مزایایی مثل معیشتی بن و… به ما تعلق نمیگیره ولی درآمد ما خیلی کمه باور کنید از یک کامند ساده هم در آمد ما کمه

 7. مصطفي

  کاش مسئولین یکم به فکر بازنشستگان بودند با اینکه مرتب گفتند همسان سازی حقوق ولی یک قدم برنداشتند و بازنشسته ها باحدقل حقوق نه توانایی پرداخت هزینه های بیماری هایی که سراغشان میآید دارند نه توانایی حد اقل پذیرایی از عروس و داماد ها ونوه هایی که به دیدارشان میایند.

  1. و خ ج

   مسئولین این دولت چرا بفکر کارگران نیستن .بااین پایه حقوق یک میلیون وهشت صد که برای کارگر تعیین کردن ایا خودشان هم می توانن بااین حقوق زندگی کنن .چجور میشه توی این گرانی واوضاع خراب مملکت زندگی کرد. هر روز گرانی تورم شرایط زندگی سخت وسختر شده. بفکر کارگران باشید

 8. لیلا

  سلام به قول دوستان کاش حد اقل پایه حقوق روزانه را افزایش میدادند نه حق مسکن و خوار و بار و….

 9. الناز

  ما نیرو شرکتی بیمارستان هستیم اونم بیمارستان کرونا بعد قبل عید به کادر درمان ۵۰درصد اضاف شد ولی گفتن چون شما شرکتی هستید هیچی تعلق نمیگیره چه وضعشه شرکتی باید اقد حقوق کم بگیره

 10. مهتاب

  سلام و وقت به خیر
  کمک هزینه بن خواروبار به مبلغ 4.000.000 ریال معاف از بیمه و مالیات نیست.
  چون تو موارد معاف از بیمه و مالیات کمک هزینه عائله مندی آمده

 11. فاطمه

  سلام بر همه ای کاش کار فرما هم حرفش به حساب می اومد یعنی شده کارگر مجانی فقط کار میکنه هزینه میکنه بیمه میده اجاره و پول پیش میده حقوق میده شما را بخدا این شرکت یا کارگاه چی داره براش شورای عالی کار فقط به فکر کار گر اس جور نابسامانی اقتصادی رو از گرده کار فرما میکشن نتیجه هر روز کارگاهها تعطیل و کارگران بیکار خواهد شد

  1. يه كارمند اداري درمانگاه

   به نظرم تمام مسئولین از رده ی بالا تا پایین وزرا و نماینده ها و مدیران.. همگی باید ساعت کاری و حقوق عین یک کارگر یا کارمند معمولی بگیرند بعد از یکسال بیان حقوق تعیین کنن. اونها همونقدر زمان از عمرشونو میدن برا کار کردن که بقیه میدن! چرا انقدر تفاوت! تازه گاهی تصمیمات اونها خسارت به بار میاره نه آبادانی که کسی هم ازشون حقوقی بابتش کسر نمی کنن. ده برابر یه کارگر حقوق میگیرن معلومه که درکی از حقوق دو تومنی ندارن..

 12. سیدعلی

  سلام کسی هست به درددل کارگرگوش بده کارگری که چند سال یک جا کارمیکنه اما دریغ ازبیمه ومزایامسکن خوارباروغیره اگه از کارکردن امتناع کنه بیکارمیشه اگه شکایت کنه بیکارمیشه پس چه خاکی توسرمون بکنیم کجا رعایت حق کارگرمیشه.

 13. امیری

  سلام وقت بخیر این دوستانی که میفرمایند کارفرما حق مسکن و خواروبار نمیده اگر ساکن محدوده قرچک پیشوا ورامین هستید برای کار تماس بگیرید حقوق وزارت کاری هست 02136424081

 14. محمد

  سلام. الان یک کارگر ساده حقوقش چقدره به همه حق مسکن و فلان… یعنی اخر ماه چقدر دستشو میگیره لطفا هم رسمی یا قرار دادی شرکتی اینها رو توضیح میدین لطفا ممنونم

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *