پایه حقوق تامین اجتماعی

حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟ جدول حداقل حقوق وزارت کار 1402


آخرین اخبار رسیده به نقل از خبرگزاری تسنیم اینطور می‌گوید که حداقل حقوق 7 میلیون تومانی کارمندان توسط هیات دولت پیشنهاد داده شده است. اخبار دریافتی از لایحه بودجه 1402 حاکی است که دولت برای سال آینده کف حقوق کارمندان را 7 میلیون تومان درنظر گرفته است. در حالی پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده مطرح شده که مدل این افزایش هنوز مشخص نشده که به شیوه پلکانی معکوس انجام می‌شود یا برابر برای همه.
این صفحه مطابق با آخرین اخبار، بروزرسانی خواهد شد.

حقوق وزارت کار 1402، طبق گمانه‌زنی‌ها نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است. با توجه به این درصد افزایش حقوق اداره کار 1402، حداقل حقوق 1402، 70.000.000 ریال است. در ادامه این مطلب، اطلاعات کاملی در خصوص پایه حقوق سال 1402 در اختیار شما خواهیم داشت. شما با مراجعه به جداول موجود در این صفحه، میتوانید از جزئیات افزایش حقوق امسال مطلع شوید.

نرم افزار حسابداری سپیدار

حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟

موضوع حداقل حقوق کارگران از جمله موضوعات چالش‌برانگیزی است که معمولا در روزهای پایانی سال در مورد آن صحبت و تصمیم‌گیری می‌شود. آخرین اخباری که در مورد افزایش حداقل حقوق اعلام شده است، این است که به نتایج خیلی خوبی در یک جلسه چالش‌برانگیز و طولانی دست پیدا کرده‌اند. در این زمینه علیرضا سلیمی (عضو هیات رئیسه مجلس) گفت: در جلسه غیر علنی مجلس و دولت آقای میرکاظمی اعلام کرد:

” سال آینده ۲۰ درصد به حقوق ها اضافه خواهد شد همچنین در این جلسه اعلام شد که ۸۰ درصد از درآمدهای دولت در امسال تحقق پیدا کرده است .” وی افزود: رئیس جمهور در این جلسه بر عدالت و پرداخت در حقوق و دستمزد تاکید داشت و دولت به صورت جدی به دنبال تحقق این موضوع است و به زودی لایحه ای در این رابطه به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد کرد.

در همین خصوص احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در مورد آخرین وضعیت افزایش حقوق کارمندان در سال آتی و احکام مندرج در لایحه بودجه 1402 گفت: به‌طور کلی سه مدل مختلف برای افزایش حقوق‌ها برای سال آینده در دولت مطرح شده است که یکی از پیشنهادات این بود که به‌جای افزایش 20درصدی حقوق همه کارکنان، میزان افزایش دستمزد و حقوق برای دهک‌های کم‌درآمد (کارکنان دولت ) بیشتر باشد.


جدول حقوق کارگران در سال ۱۴۰2 + جدول افزایش حقوق کارمندان (مقایسه ۹۹، ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و 1402)

برای اینکه درک بهتری از میزان حقوق سال 1401 به دست آورید، تمامی موارد مرتبط با حقوق سال 1402 را در جدول جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 1401 مشخص کرده‌ایم:

اقلام حقوقسال ۹۹ (بر مبنای ریال)سال ۱۴۰۰ (بر مبنای ریال)سال ۱۴۰۱ (بر مبنای ریال)سال ۱۴۰2 (بر مبنای ریال)
حداقل دستمزد روزانه۶۳۶,۸۰۹۸۸۵,۱۶۵۱,۳۹۳,۲۵۰1,671,900
حداقل دستمزد ماهانه۱۹,۱۰۴,۲۷۰۲۶,۵۵۴,۹۵۰۴۱,۷۹۷,۵۰۰50,157,000
مزد هر ساعت کاری۸۶,۸۳۷۱۲۰,۷۵۹۱۹۰,۰۷۴
مزد هر ساعت اضافه کاری۱۲۵,۷۱۰۱۶۹,۰۶۳۲۶۶,۱۰۳
حق مسکن۳,۰۰۰,۰۰۰۴,۵۰۰,۰۰۰6,500,0007,80,000
بن خواربار4,۰۰۰,۰۰۰6,000,0008,500,00010,200,000
پایه سنوات( افراد با حداقل 1 سال سابقه کار)999,9901,399,9802,100,0002,520,000
حق اولاد (یک فرزند)۱,۹۱۰,۰۴۲۲,۶۵۵,۴۹۵۴,۱۷۹,۷۵۰۴,۱۷۹,۷۵۰
حق اولاد (دو فرزند)۳,۸۲۰,۸۵۰۵,۳۱۰,۹۹۰۸,۳۵۹,۵۰۰۸,۳۵۹,۵۰۰
حداقل حقوق کارگران بدون فرزند (با حداقل یکسال سابقه کار)۲۶,۱۰۴,۲۷۰۳۸,۴۵۴,۹۵۰۵۸,۸۹۷,۵۰۰70,677,000
حداقل حقوق با یک فرزند۲۷,۰۱۴,۶۹۰۳۹,۷۱۰,۴۱۵۶۳,۰۷۷,۲۵۰75,692,700
حداقل حقوق با دو فرزند۲۸,۹۲۵,۱۱۰۴۲,۳۶۵,۹۱۰۶۷,۲۵۷,۰۰۰79,872,450

جدول حقوق و مزایای حداقل بگیران سال 1402

ردیفشرحروزانه (ریال)ماهیانه (ریال)
1حداقل دستمزد با مبنای ۳۰ روز1.671.90050.157.000
2کمک هزینه اقلام مصرفی340.00010.200.000
3حق مسکن260.0007.800.000
4حق اولاد (برای هر فرزند)139.3254.179.750
5پایه سنوات (به شرط داشتن یک سال سابقه کار)840.0002.520.000
6حداقل دریافتی افراد مجرد2.355.90070.677.000

جدول ریز حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ قانون کار

ردیفعنوانمبلغ (بر مبنای ریال) ماه ۳۰ روزمبلغ (بر مبنای ریال) ماه ۳۱ روز
1مزد ۱۴۰۱ قانون کار (روزانه)۱,۳۹۳,۲۵۰۱,۳۹۳,۲۵۰
2حقوق ۱۴۰۱ قانون کار (ماهانه)۴۱,۷۹۷,۵۰۰۴۳,۱۹۰,۷۵۰
3بن کارگری ۱۴۰۱ قانون کار۸,۵۰۰,۰۰۰۸,۵۰۰,۰۰۰
4حق مسکن ۱۴۰۱ قانون کار6,500,0006,500,000
5حق اولاد یا عائله مندی برای ۱ فرزند (معادل ۳ روز حداقل مزد ۱۴۰۱)۴,۱۷۹,۷۵۰۴,۱۷۹,۷۵۰
6حق اولاد یا عائله مندی برای ۲ فرزند (معادل ۶ روز حداقل مزد ۱۴۰۱)۸,۳۵۹,۵۰۰۸,۳۵۹,۵۰۰
7حق اولاد یا عائله مندی برای ۳ فرزند (معادل ۹ روز حداقل مزد ۱۴۰۱)۱۲,۵۳۹,۲۵۰۱۲,۵۳۹,۲۵۰
8مزد هر ساعت کار عادی۱۹۰,۰۷۴۱۹۰,۰۷۴
9پایه سنوات ۱۴۰۱ برای هر روز (به شرط داشتن یکسال سابقه کار)۷۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰
10عیدی سال ۱۴۰۱ (حداقل)۸۳,۵۹۵,۰۰۰۸۳,۵۹۵,۰۰۰
11سنوات سال ۱۴۰۱ (به شرط داشتن یکسال سابقه کار)۲,۱۰۰,۰۰۰۲,۱۷۰,۰۰۰
12فوق العاده هر ساعت اضافه کاری ۱۴۰۱۲۶۶,۱۰۳۲۶۶,۱۰۳
13فوق العاده هر ساعت شب کاری ۱۴۰۱مزد ساعتی ضربدر ۰.۳۵ (سی و پنج صدم) ضربدر ساعات شب کاریمزد ساعتی ضربدر ۰.۳۵ (سی و پنج صدم) ضربدر ساعات شب کاری
14فوق العاده هر ساعت جمعه کاری ۱۴۰۱مزد ساعتی ضربدر ۰.۴ ( چهاردهم) ضربدر ساعات جمعه کاریمزد ساعتی ضربدر ۰.۴ ( چهاردهم) ضربدر ساعات جمعه کاری
15فوق العاده نوبت کاری صبح-عصر-شب ۱۴۰۱ معادل ۱۵ درصد حقوق ۱۴۰۱۶,۲۶۹,۶۲۵۶,۴۷۸,۶۱۲
16فوق العاده نوبت کاری صبح-عصر ۱۴۰۱ معادل ۱۰ درصد حقوق ۱۴۰۱۴,۱۷۹,۷۵۰۴,۳۱۹,۰۷۵
17فوق العاده نوبت کاری صبح-شب و یا عصر – شب ۱۴۰۱ معادل ۲۲.۵ درصد حقوق ۱۴۰۱۹,۴۰۴,۴۳۷۹,۷۱۷,۹۱۸


جدول حق بیمه کارگری سال ۱۴۰۱

عنوانشش ماه اول (بر مبنای ریال)شش ماه دوم (بر مبنای ریال)
دستمزد روزانه سال ۱۴۰۱۱.۳۹۳.۲۵۰۱.۳۹۳.۲۵۰
تعداد روزهای ماه3130
جمع دستمزد ماهانه۴۳,۱۹۰,۷۵۰۴۱,۷۹۷,۵۰۰
مزایای ماهانه بن کارگری۸,۵۰۰,۰۰۰۸,۵۰۰,۰۰۰
حق مسکن6,500,0006,500,000
جمع دستمزد و مزایای مشمول۵۸,۱۹۰,۷۵۰۵۶,۷۹۷,۵۰۰
سهم کارفرما (۲۳ درصد)۱۳,۳۸۳,۸۷۲۱۳,۰۶۳,۴۲۵
سهم کارگر (۷ درصد)۴,۰۷۳,۳۵۲۳,۹۷۵,۸۲۵
مجموع حق بیمه۱۷,۴۵۷,۲۲۵۱۷,۰۳۹,۲۵۰

حقوق وزارت کار 1402 برای افراد دارای مدرک دیپلم چقدر است؟

تاثیر مدرک تحصیلی در میزان حقوق دریافتی، یکی از مهمترین سوالات کاربران است. به نظر می‌رسد که مدرک تحصیلی نباید تاثیری در میزان حقوق دریافتی داشته باشد و تمام کارگران باید حداقل حقوق وزارت کار 1402 را دریافت کنند. با این حال در برخی از شرکت‌ها با توجه به قوانین شرکت و طبقه بندی مشاغل، حقوق کارگران بر اساس مدرک تحصیلی تعیین می شود و ساختار و مقدار مشخصی ندارد.

نرخ افزایش حقوق بازنشستگان 1402 چقدر است؟

بر اساس لایحه بودجه 1402 ، میزان افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشگری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان 20 درصد افزایش می‌یابد. به نحوی که پس از اعمال این افزایش حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور، متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از شصت و سه میلیون ریال کمتر نباشد.

معاف مالیاتی حقوق اشخاص حقیقی در سال 1402 چقدر است؟

بر اساس لایحه بودجه 1402، افرادی که درآمد ماهانه آنها کمتر از 7 میلیون تومان است، از پرداخت مالیات معاف هستند. به این ترتیب افرادی که حداقل دستمزد را دریافت می‌کنند، مبلغی به عنوان مالیات حقوق پرداخت نخواهند کرد. بنابراین نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی به صورت پلکانی محاسبه و کسر خواهد شد:

درآمد ماهانه ۷ تا ۱۴ میلیون تومانمالیات سالانه %۱۰
 درآمد ماهانه ۱۴ تا ۲۳ میلیون تومانمالیات سالانه %۱۵
درآمد ماهانه از ۲۳ تا ۳۴ میلیون تومانمالیات سالانه %۲۰
درآمد ماهانه بیشتر از 34 میلیون تومانمالیات سالانه %۳۰

آیا افزایش حقوق به بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد؟

افراد زیادی به دلیل از دست دادن شغل خود مجبور به تامین معیشت از طریق بیمه بیکاری هستند. با منتشر شدن خبر افزایش حقوق 57 درصدی در انتهای سال گذشته برای کارگرانی که حداقل حقوق را دریافت می‌کنند، این سوال برای کسانی که از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند به وجود آمده که بیمه بیکاری در سال 1401 چقدر افزایش می‌یابد؟ بر اساس قانون کار، بیمه بیکاری برابر با 55 درصد حقوق پایه است. در صورتی که افزایش سالانه حقوق از 55 درصد بیشتر باشد آن‌وقت افزایش سالانه حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق می‌گیرد.

بنابراین به دلیل اینکه افزایش حقوق برای سال 1401 بیش از 55 درصد بوده، امسال افزایش حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق خواهد گرفت.

پایه حقوق

حداقل دستمزد چیست؟

قبل از اینکه با فرایند نحوه تعیین حداقل دستمزد کارگران آشنا شویم، بهتر است تعریف حداقل دستمزد را بررسی کنیم. بر اساس تعریفی که سازمان بین المللی کار ارائه داده است، حداقل دستمزد مبلغی است که در ازای کار یا خدمتی در مدت معین به کارگر پرداخت می‌شود و هیچ فرد یا قرارداد جمعی نمی آن را کاهش دهد. پرداخت حداقل دستمزد توسط قانون کار تضمین شده است و باید کفاف معاش کارگر و خانواده وی را با توجه به شرایط اقتصادی بدهد.

در نتیجه، حداقل دستمزد باید به گونه‌ای تعیین شود که متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد و حداقل هزینه‌های زندگی کارگر را تأمین کند. با توجه به تغییرات مداوم شرایط اقتصادی، شورای عالی کار به عنوان متولی تعیین حداقل دستمزد کارگران، هر ساله مبلغ حداقل حقوق کارگران را اعلام می‌کند. بعد از تعیین حداقل حقوق کارگران، شرکت‌ها، کارگاه‌ها و کارفرمایان با استفاده از نرم افزار مالی می‌توانند حقوق کارگران خود را محاسبه و در موعد مقرر به آن‌ها پرداخت کنند.

حداقل دستمزد چگونه و توسط چه مرجعی تعیین می‌شود؟

طبق ماده 41 قانون کار، شورای عالی کار مرجع تصمیم گیری در مورد حداقل مزد کارگران ایرانی است. شواری عالی کار موظف است که معیارهای زیر را طبق ماده 41 قانون کار تعیین و اعلام کند:

 • حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود.
 • حداقل مزد بدون آن که مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی‌های کار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه‌ای باشد تا زندگی یک خانواده، که تعداد متوسط آن توسط مراجع رسمی اعلام می‌شود را تأمین نماید.

علاوه بر حداقل مزد، شورای عالی کار میزان افزایش سطح‌های دیگر مزد را برای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل تعیین می‌کند. بنابراین افزایش حقوق کارگران تامین اجتماعی در هرسال بستگی به میزانی دارد که در شورای عالی کار تعیین می‌شود.

بخشنامه حداقل دستمزد شورای عالی کار

شورای عالی کار چگونه حداقل دستمزد را مشخص می‌کند؟

همانطور که از نام آن پیداست، شورای عالی کار، متشکل از اعضای مختلفی است که با همکاری یکدیگر بر طبق قانون کار و شرایط اقتصادی کشور در مورد حداقل دستمزد کارگران تصمیم گیری می‌کنند. برای اینکه حقوق متقابل کارگران و کارفرمایان رعایت شود و مبلغ اعلامی توسط شورای عالی کار متناسب با شرایط اقتصادی باشد، اعضای مختلفی در این شورا فعالیت می‌کنند. اعضای شورای عالی کار شامل افراد زیر می‌شوند:

الف- وزیر کار و امور اجتماعی، که ریاست شورا را به عهده خواهد داشت.

ب- دو نفر از افراد بصیر و مطلع در مسائل اجتماعی و اقتصادی به پیشنهاد وزیر کار و امور اجتماعی و تصویب هیئت وزیران که یک نفر از آنان از اعضای شورای عالی صنایع انتخاب خواهد شد.

ج- سه نفر از نمایندگان کارفرمایان (یک نفر از بخش کشاورزی) به انتخاب کارفرمایان

د- سه نفر از نمایندگان کارگران (یک نفر از بخش کشاورزی) به انتخاب کانون عالی شوراهای اسلامی کار

به جز وزیر کار و امور اجتماعی، سایر اعضای این شورا در دوره‌های دوساله انتخاب می‌شوند. کارکرد شورا به گونه‌ای است که نمایندگانی از همه طرف‌ها در آن حضور داشته باشند و در نتیجه تبعیت از تصمیم گیری‌های آن طبق قانون برای کارفرمایان و کارگران الزام آور است. کارفرمایان با استفاده از سیستم حقوق و دستمزد و براساس حداقل حقوق تعیین شده توسط شورای عالی کار، باید دستمزد کارگران خود را پرداخت کنند.

آیا حداقل دستمزد تنها یک بار در سال تعیین می‌شود؟

در ماده 41 قانون کار، وظیفه شورای عالی کار تعیین حداقل دستمزد است و آن را محدود به زمان خاصی نکرده است. به این ترتیب اگر شرایط اقتصادی کشور دست خوش تغییرات شدیدی شود که نیاز به تعیین مجدد حداقل دستمزد باشد، شورای عالی کار باید در طول سال در میزان حداقل حقوق‌ها تجدید نظر کند. با این حال، به طور کلی حداقل دستمزد معمولاً سالانه و در هنگام تعیین بودجه سال جدید توسط شورای عالی کار اعلام می‌شود. فراموش نکنید که اظهارنامه های مالیاتی نیز باید هر ساله بر اساس میزان حداقل حقوق پرداخت شده تکمیل شوند.

محاسبه حداقل دستمزد کارگران در سال 1401

حداقل دستمزد کارگران در سال 1401 چقدر است؟

بر اساس اعلام شورای کار، حداقل دستمزد روزانه 1401 برابر با 1.393.250 ریال است. به این ترتیب حداقل حقوق ماهانه قانون کار در سال 1401 برابر با 56.797.500 ریال است. البته پایه سنوات ماهیانه، حق اولاد، حق مسکن و بن کارگری سال 1401 نیز افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب کارگران متأهل و دارای سابقه کار نیز حقوق بیشتری نسبت به سال‌های قبل دریافت می‌کنند. در جدول زیر حداقل دستمزد کارگران در سال 1401 قابل مشاهده است:

شرح

مبلغ

حداقل حقوق ماهانه قانون کار در سال 1401

56.797.500

حداقل دستمزد روزانه ۱۴۰۱

1.393.250

بن کارگری

8.500.000

حق مسکن

6.500.00

حق اولاد

4.179.750

پایه سنوات ( ماهیانه)

2.100.000

برای مشاهده مبلغ عیدی کارگران در سال جدید نیز می‌توانید به صفحه مربوط به جدول عیدی کارگران در وبلاگ سپیدار سیستم مراجعه کنید.

آخرین اخبار حقوق 1402 ؛ این صفحه همیشه به روز است

در همین صفحه همیشه می‌توانید آخرین اخبار و میزان تغییرات پایه حقوق سال 1401 را مشاهده بفرمایید. برای مدیریت حقوق دستمزد سال 1401 پرسنل خود می‌توانید از نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد سپیدار سیستم استفاده کنید. سپیدار سیستم با ارائه یک بستر یکپارچه از انواع نرم‌افزارهای حسابداری، همراه واحد مالی و حسابداری شما است.

سوالات متداول

 • افزایش حقوق 1402 چند درصد تعیین شده است؟

حقوق پایه در سال1402 به میزان 20 درصد افزایش یافته است.

 • پایه یا حداقل حقوق سال 1402 چقدر است؟

با توجه به میزان افزایش حقوق، حداقل حقوق 1402 مبلغ 70.000.000 ریال تعیین شده است.

 

 

نرم افزار حسابداری سپیدار


این صفحه را به اشتراک بگذارید


به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 187 میانگین: 3.3]


182 دیدگاه برای ”حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟ جدول حداقل حقوق وزارت کار 1402

 1. فاطان

  سلام اینکه میفرمایید حداقل حقوق وزارت کار پنج میلیون و ششصد و خورده ای است ، چرا بعضی از شرکتها بن کارگری و مسکن رو ازش کم میکنن و همون چهارمیلیون و دویست رو میدن و اسمشو گذاشتن وزارت کاری !!!

 2. بدون نام

  ۱/۵ میگیرم ماهانه. بدون بیمه
  کارفرما گفته اگر مسئول بیمه مراجعه کرد باید اطلاعات غلط در مورد زمان همکاری بدم وگرنه اخراج میکنه.

 3. بعثت عظیمی

  سلام .میخواستم بپرسم آیا پایه سنوات به پایه حقوق کارگران اضافه میشه و تاثیری در دریافتی عیدی و پاداش آخر سال دارد من خودم با چتر سال سابقه چقدر باید عید و پاداش دریافت کتم

  1. سپیدار سیستم

   سلام. به تمامی سئوالات شما در متن مقاله پاسخ داده شده است

 4. سعيد

  با درود، در این جداول هیچ اثری از مدرک تحصیلی دیده نمی شود. چگونه اثر مدرک تحصیلی در میزان حقوق دیده می شود؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. در پرسش مطرح شده در خصوص تاثیر مدرک تحصیلی در حقوق و مزایا دو فرض مطرح می شود
   ۱-کارگاه فاقد طح طبقه بندی مشاغل می باشد که در این صورت کارفرما هیچگونه تکلیفی در این خصوص ندارد
   ۲-کارگاه دارای طرح طبقه بندی مشاغل می باشد که در این صورت چنانچه شرایط احراز شغل شما مدرک قبلی باشد کارفرکا هیچگونه تکلیفی نسبت به افزایش حقوق از بابت مدرک بالاتر ندارد به عبارتی با توجه به دستورالعمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل ، ارتقاء کارکنان در صورت ارائه مدارک تحصیلی بالاتر از شرایط احراز شغل ، منوط به موافقت کارفرما می باشد

  1. سپیدار سیستم

   سلام. معمولا تا پایان سال جلسات نهایی برگزار می شود.

 5. ماهان

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم حقوق فرد مجرد بدون سابقه کاری،با بیمه چقدر میشه؟
  ممنونم

  1. سپیدار سیستم

   سلام. حداقل دریافتی افراد مجرد طبق لایحه بودجه سال آینده ماهانه 70.677.000 ریال است.

   1. بی نام

    با سلام من داخل شرکت های عسلویه کار می‌کردم بیمه مالیات کم نمیکردن
    حالا بیمه مالیات کم میکنن مگر ما چقدر حقوق میگیریم که بخوایم ۲میلیون برای بیمه مالیات کم بشه
    چرا ما کارگران چقدر حقوق داریم
    دولت میاد سالی ۱میلون اضافه میکنه ماهی ۲میلیون کم‌میکنن
    ما که مخارج خونه نمرسیم

 6. سهیل

  شرکت ما حداقل، حقوق، نمیده حق، مسکن رو نمیده چیکار باید بکنیم

  1. سپیدار سیستم

   سلام. باید به مراجع قانونی مراجعه کنید و یا با یک مشاور حقوقی مشورت نمایید.

   1. سید حجت

    شرکت قراردادی بخوای بری دنبال چیزی بهت میدن کلی در اخر میگن دیگه لازم نداریمت

 7. جوانمرد زاده

  سلام،نیروهایی که از حداقل حقوق پایه اداره کار بیشتر دریافت میکنند در سال جدید حقوق انها چگونه محاسبع میشود؟

  1. سپیدار سیستم

   با سلام و احترام .
   با توجه به بخشنامه ای که هرساله از طرف شورای عالی کار ابلاغ میگردد درصد افزایش حقوق سایر سطوح مشخص میگردد که در سال 1401 این افزایش به میزان 38 درصد بوده است .
   میزان حقوق پایه سال قبل * درصد اعلامی توسط شورای عالی کار

 8. محمدرضا

  سلام حقوق اداره کار برای یک فرد مجرد چه قدر است؟ حق ماموریت چگونه محاسبه می شود؟

  1. سپیدار سیستم

   با سلام و احترام .
   خیر . این مبلغ هر ساله توسط شورای عالی کار تعیین و پس از تصویب آن، ابلاغ میگردد.

 9. مهدی ل

  با سلام
  برای کارگرانی که از اسفند 95 استخدام شدند ، سازمان تامین اجتماعی حداقل حقوق را قبول نمی کنه . پایه سنواتی افرادی که چند سال سابقه دارند ، چگونه حساب میشه ؟ در جداول چیزی اشاره نشده
  با سپاس

 10. مصطفی

  دیگه من چه بگم نجاتگر هلال احمرم ماهی ده روز شیفت پایگاه امداد نجات جاده ای داریم (سقفش ده روزه)که اگه حرف گوش کنم
  شیفت کامل بنویسنم اگه که باشون راه نیای یا خط میزنن یا روز هاتو کمتر میکنن شیفت های ۲۴ ساعته کامل عملیاتی مثلا دو تا پنج روز.بدون بیمه.روزی دویست سی هزار تومن ماهی دو سیصد اونم اگه نجاتگر یک باشی.بیشترمونم درس خونده و مدرک داریم و دوره های تخصصی رفتیم.الانم بعد از عمری گفتن میخایم بیمه کنیم و حداقل اداره کار بهتون بدیم.که اخر سرم بیمه شد خویش فرما (از قوق خودمون کامل برداشته میشه در واقع همون آزاده) پنج هفتصد شد چهار ملیون هشتاد اینی که میگم دقیق همینه میدن بدون هیچ گونه مزایا(مثل حق شیفت.مسکن.فرزند و….) بدون حق بیمه بیکاری.کارما امداد رسانی در تصادفات مثل فوریت ها با این تفاوت که کار ما گسترده تر و سخت تره کی حاضر برای یکذره پول بره بدن تیکه تیکه و دل روده از تو ماشینا بکشه بیرون ادم بی سر ببینه ادم زیر دسش بمیره دم دیقه جنازه پوکیده ببینه و….تا حالا جنازه عروس دوماد با لباس عروسی از ماشین کشیدین بیرون شده که دختر بچه در حال اتیش گرفتن تو ماشین ببینین که جیغ میزنه اما اتیش امانت نده که بری جلو.شده بری توی یه ماشین سوخته چپ شده رو سقف بخای جنازه بیاری بیرون بدن سوخته و ابخونش بپاشه روی صورتتون.فحش و ناسزا و کتک و تهدیدهای که سر صحنه میشنویم و میخوریم گه گاهی بماند.

  1. سپیدار سیستم

   از شنیدن این پیام بسیار متاثر شدیم و متاسفیم که کاری از ما ساخته نیست جزء انعکاس صحبت های شما. سلامت باشید.

  2. مینا

   سلام برادر بزرگوار.بخدا که بنده شخصا از ته دل تمام درد و دل های شمارو میدونم و با این اوضاعی که صدای خیلی ها از جمله امداد و نجات و هلال احمر ها مثل شما و همسر من، به هیچ جا نمی رسه، فقط میشه گفت که خداوند بهتون بهشت و عاقبتی خوش رو عطا کنه.چراکه جای شماها و امثال شما در بهشته و دست تک تک تون رو باید بوسید و خاک پاتون شد.اگرچه عده ای خدا رو از یاد برده و ناحقی فراوان میکنن اما شما وعده گاه تون بهشت خواهد بود…

 11. اصغر عسکری

  با سلام .ببخشید برای 18ماه بیمه.چند ماه بیمه بیکاری تعلق میگیره

  1. سپیدار سیستم

   با سلام و احترام برای مجردین برای متأهلین یا متکفلین متفاوت است .
   ‌از(۶) ماه لغایت (۲۴) ماه (۶) ماه (۱۲) ماه

 12. محمدرضا

  سلام : سال ۱۴۰۱ بار رشد قیمت های اجاره بها و مواد اولیه زندگی کمر کارگر شکسته ، جالبه که با بالا رفتن پایه حقوق تورم بابالاترین درصد فاصله خودشو نگه میداره انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده که هیچ بدترم شده . تمام افزایش های حقوق کارگری خوب عالی ولی ۹۹% کارفرماها با قانون کار سالهای گزشته استخدام و پرداخت میکنند هیچ عبایی از این کار ندارن .. کارگر هم مجبور به اجرا و گرنه بیکاری باید تجربه کنه

  1. سعید

   دوستان کن در شهر ساوه کار میکنم توی شهرک صنعتی کاوه اینجا اکثر شرکت ها حداقل یک ملیون بیشتر از ادره کار پایه میزنن بعضی هم که خیلی بالاتر دیگه به شانس شماس که کدوم شرکت جذب بشید اگر میتونید برای کار ی چند روز به شهر ساوه بیاید بعضی از شرکت ها اسکان هم دارن موفق باشید.

  2. بنده خدا

   با سلام من در سالمندان کار میکنم و کل دریافتی من ۶۲۰۰میباشد آیا این مبلغ جوابگوی یک زندگی چهار نفره هست

 13. AN

  سلام اینجاتوشهرمایعنی بهبهان خیلی ازافرادحتی پولدارترین افرادهم وقتی میخوان به یه کارگرحقوق بدند بالای هفتصپهوزارتومن نمیدن ینی یکی مثل من هذکجامیرم دنبال کاریاهمش پارتیه یابیمه که نمیکنندهیچ تازه حقوقشونم به یک میلیون نمیرسه آخه اداره کاروقتی فقط تعیین میکنه ولی هیچ نهادنظارتی روبراش نمیذاره چه فایده…

  1. میثم

   سلام یه سوال داشتم حقوق کارگر توو سال ۱۴۰۱ با کسر حق بیمه کارگر چقدر میشه منظورم دریافتی خالص کارگر با کسر حق بیمه سهم کارگر چقدره؟

 14. شهروز

  سلام خسته نباشید،ببخشید من تو یه شرکتی کار میکردم بعد ده روز کار کردن میخواستم تسویه کنم به من گفتن به شما حقوقی تعلق نمیگیره،و حرفشونم اینکه زیر یک ماه بهتون حقوقی تعلق نمیگیره میخواستم بدونم این کار قانونیه و میتونم از طریق اداره کار پولمو بگیرم؟؟

  1. امید

   سلام و درود
   حقوق وزارت کاری برای ۶ ساعت کار بدون محاسبه هیچ چیزه دیگه ای

 15. عاقل

  در دومین جدول “جدول ریز حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ قانون کار” برای 30 روز حق مسکن 550 هزار تومان درج شده. لطفا اصلاح بفرمایید

 16. محمد

  سلام وقت بخیر
  حق مسکن 650هزار تومن بود از چه تاریخی حق مسکن شد550 هزار تومن؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. دوست گرامی این عدد چندین بار تغییر پیدا کرد و در نهایت در روز 30 مهر و بر طبق آخرین مصوبه اعلام شده با عدد 650 تومان توافق کردند. در مقاله نیز اصلاح شد.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. دوست گرامی این عدد چندین بار تغییر پیدا کرد و در نهایت در روز 30 مهر و بر طبق آخرین مصوبه اعلام شده با عدد 650 تومان توافق کردند. در مقاله نیز اصلاح شد.

 17. علی رضا سیاهی

  سلام خسته نباشید اگر کسی در هنگام کار دست یا پا بشکند ایا حقوق چند و قت بیکاری ک تا دوباره خوب بیشه بهش تعلق میگره یا خیر

  1. سپیدار سیستم

   با سلام و احترام.
   به استناد قوانین تأمین‌اجتماعی و ماده 65 آن پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری درصورت عدم اشتغال به کار و استراحت از تعهدات قانونی قابل ارائه به بیمه‌شدگان حادثه دیده ناشی از کار است.

  2. فریده

   حقوق کارگری در کل دوران مرخصی استعلاجی به عهده تامین اجتماعی می باشد و بن کارگری و حق اولاد و حق مسکن و عیدی و پاداش در این دوران بر عهده کارفرما می باشد

 18. نيلوفر

  سلام:ببخشید آخر بن مسکن چقدر باید یزنیم؟5500یا 6500؟از کدوم ماه تغییرات صورت گرفته و باید تغییر بدیم؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. دوست گرامی این عدد چندین بار تغییر پیدا کرد و در نهایت در روز 30 مهر و بر طبق آخرین مصوبه اعلام شده با عدد 650 تومان توافق کردند. در مقاله نیز اصلاح شد.

 19. داوری

  با سلام
  در سایت قسمت بیمه بعد از تغیرات حق مسکن میزان بیمه اصلاح نشده است

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز
   امکانش هست بفرمایید دقیقا کدام بخش را میفرمایید؟

 20. رضا

  سلام
  حساب کردم با حقوق سال 1400 میتوانستم 60 حلب روغن 5 کیلوی بخرم .
  و با حقوق سال 1401 فقط 16 حلب روغن 5 کیلوی آقا درآمد ما به ریال و مخارج ما شده به دینار کویت و هر سال فقیر تر از سال قبل

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز.
   متاسفانه شرایط اقتصادی برای بخش عمده ای از مردم کشور، مناسب نیست.

 21. فرشته

  سلام
  سوالی داشتم،من از۵اسفند مرخصی زایمان هستم ولی هنوز حقوقی دریافت نکردم
  می خواستم بپرسم اول اینکه حقوقم حدود چقدر میشه (جزء نیروهای خریدخدمات آموزش پرورش هستم)و دوم اینکه چندماه طول میکشه تا واریز بشه؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز.
   متاسفانه پاسخ به چنین سوالات تخصصی در حوزه کاری ما نیست.

   1. فرزانه

    سلام معذرت میخوام طبق همین پایه حقوق برای کار نیمه وقت مثلاً از ۹ صبح تا ۳ ظهر پنج میلیون و ششصد تومان نصفش رو به من میدن؟قصد کار در یک فروشگاه رو دارم.

   2. حسین

    سلام
    هنوز که جلسه شواری کار تشکیل نشده
    شما چجوری به این اعداد رسیدین برای سال ۱۴۰۲؟؟

    1. سپیدار سیستم

     سلام. دوست گرامی در مقاله هم ذکر شده که اعداد بر اساس لایحه بودجه 1402 است. فعلا تصمیم بر این اعداد است ولی امکان تغییر نیز هست.

 22. مستر میم

  با سلام. بر مبنای قانون کار، دستمزد کارمندی (با مدرک فوق لیسانس) با دستمزد مدرک کارگری چه تفاوتی دارد؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست گرامی
   لطفا از جداول موجود در مقاله استفاده کنید. علاوه بر این در نظر داشته باشید که میزان افزایش حقوق به سیاست های داخلی هر شرکتی بستگی دارد.

  2. سپیدار سیستم

   ما دو بخش حقوق و دستمزد داریم: افرادی که مشمول قانون کار هستند و افرادی که مشمول نیستند. در این بین طرح طبقه بندی مشاغل هم وجود دارد که 20 گروه شغلی وجود دارد. افراد با توجه به سابقه و تحصیلات در یکی از این طبقه بندی ها قرار می گیرند و حداقل حقوق و مزد سنوات آن ها مشخص می‌شود. اینکه شما در کدام دسته هستید بستگی به شرکت شما و کلیات طرح طبقه بندی دارد. در مجموع در حقوق کار فقط حداقل ها بیان می شود و کارفرماها از آن مبلغ کمتر را نمی توانند پرداخت کنند.

 23. ساحل

  باسلام.. چرا حقوق مستمری بگیرها در اردیبهشت افزایش پیدا نکرده مگه قرار نبود حقوقها افزایش پیدا کنه حقوق من که به اندازه همون پارسال واریزشده

  1. مهدی اصل دهقان

   سلام حقوق من درسال۱۴۰۰سه میلیون هفت هزار وششصدچهل بود درسال ۱۴۰۱ با یک سال سابقه چقدر خواهد بود مرسی

 24. علی

  خدا پدرتون رو بیامرزه ما تو پمپ بنزین کار میکنیم تازه رو سکو نیستیم بگیم درامد داریم دفتری هستیم هم صبح میایم سر کار هم شب تعطیلات هم نداریم از اون موقع که یادم میاد یعنی از 10 سال پیش حقوق ما قانون کاری نبوده و قرارداد برگه سفید امسال اومده خالص دریافتی ما رو با همه چیز کلا حق مسکن و غیره زده چهار میلیون و دویست به کی بگم با دو تا بچه نمیرسه این حقوق

 25. سما نیکی

  سلام وقت بخیر مبلغ ثابت اضافه پرداختی ماهیانه باید روی حقوق هر ماه بیاد؟کارفرما این پرداخت میکنه؟ و اینکه سنوات سابقه ما در شرکت جدید میگه یا در شرکت های قبل کار کردیم و سابقه کاری هم داریم بهمون تعلق میگیره ؟!

 26. ارباب رجوع

  چرا مالیات بر درامد کارگر با کارمند اختلاف فاحشی دارد در حالی که دریافتی یکسانی دارند ؟؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه پاسخ به این سوال، در حوزه کاری ما نیست.

 27. صباغی

  سلام وقت بخیر من منشی آموزشگاهی هستم که از صبح ۹ تا ۱ و ۴ تا ۸ ،مجرد هستم ،پایه حقوق ماهانه بنده چقدر میشه؟فروردین هم ۲۵۰۰ واریز کردن

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز. بر اساس قانون جدید حقوق اداره کار 1401، تمامی افراد باید حداقل مبلغ حقوق رو دریافت کنند.

 28. A

  سلام
  سوال من این الان که دهم اردیبهشت هست نیروهایی که توسط پیمانکاران حقوق دریافت میکردند هم ازین حقوق و افزایش حقوق بهره مند شدن؟یا خیر اطلاعی دارید ؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز
   متاسفیم که برای پاسخ به این سوال نمیتونیم کمکی بهتون بکنیم.

 29. محمد

  سلام خسته نباشید
  من از نرم افزار حقوق دستمزد سپیدار استفاده میکنم
  میخاستم بدونم برای زدن حکم کارکنانم در سال۱۴۰۱ باید نرم افزار آپدیت کنم؟

   1. مهران علیزاده

    سلام.من از پارسال برج ۶ازبیمه بیکاری دارم استفاده میکنم
    حقوق فروردین و اردیبهشت برام واریزشد،ولی مثل حقوق پارسال….یعنی برای من افزایش نخورد؟یامشکلی پیش اومد،اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنیدتااگه نیازهست من پیگیری کنم

    1. سپیدار سیستم

     سلام و وقت بخیر
     بر اساس قانون کار، بیمه بیکاری برابر با 55 درصد حقوق پایه است. در صورتی که افزایش سالانه حقوق از 55 درصد بیشتر باشد آن‌وقت افزایش سالانه حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق می‌گیرد. بنابراین به دلیل اینکه افزایش حقوق برای سال 1401 بیش از 55 درصد بوده، امسال افزایش حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق خواهد گرفت.

     1. جواد

      با سلام ..
      در تکمیل صحبتهای شما البته نظر و برداشت شخصی من اینه که افزایش سالانه حقوق به بیمه بیکاری فقط در صورتی تعلق خواهد گرفت که دریافتی حقوق بیمه بیکاری شخص از حداقل دستمزد پایه سال کمتر باشد….
      با توضیحات شما پارسال که افزایش 55 درصدی نبوده یعنی برای هیچکس نمی بایست افزایش حقوق بیمه بیکاری اعمال می شد ولی من با پیگیری که از تامین اجتماعی انجام دادم دقیقا صحبتهای بالای منو تایید کردند البته از یک کارمند سازمان پرسیدم و بخشنامه و یا دستورالعملی را ندیدم .. ضمنا دقیقا برای بعضی از آشنایان که شرایط فوق را داشتند اعمال شده بود….

     2. سپیدار سیستم

      سلام دوست عزیز.
      اطلاعاتی که در سایت سپیدار قرار میگیرند، بر اساس اخبار رسمی منتشر شده هستند. ممنون میشیم اگر در وب سایت رسمی اطلاعاتی در این مورد مطالعه کردید، حتما به ما هم اطلاع بدید.

 30. A.keshvari

  سلام ، سوال من این هست که تغییرات در حقوق ها ، البته در سال ۱۴۰۱ از چه ماهی اعمال میشه ؟ از فروردین یا اردیبهشت ؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز
   از اردیبهشت
   مابقی حقوق فروردین، در اردیبهشت باید پرداخت شود

 31. M

  سلام. بعضی از شرکتها حقوق اضافه نمیکنند و مثل سال قبل میخوان حقوق بدن، بهشون میگی چرا با این تورم حقوق زیاد نمیکنید میگن دولت به ما بابت تورم پولی نمیده که ما به شما بدیم. خب این چه وضعشه، از اون طرف توی خبرها میگن حقوق افزایش پیدا کرده از این طرف توی شرکت میگن نه همونه که هست، خواستین بمونید نخواستین برید. خیلی ها هم دست از کار کشیدن و رفتن. دنیا دست کیه بلخره؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز
   متاسفیم بابت شرایطی که دارید. امیدواریم که شرایط اقتصادی برای تمام مردم ایران بهتر شود.

  2. سیاوش خسروی

   سلام آیا کارگر ساده مشغول د سوپر مارکت حقوقش باید طبق حقوق وزارت کار باشه؟؟؟؟

   1. سپیدار سیستم

    سلام وقت شما بخیر. بر اساس قانون جدید حقوق اداره کار 1401، تمامی کارگران باید حداقل حقوق وزارت کار را دریافت کنند.

    1. محمد حسین احمدی

     سلام
     حتی اگه کم کاری داشته باشند، باید حقوق کامل دریافت کنند؟

 32. محمد

  سلام برای افرادی که بیشتر از اداره کار حقوق میگیرن تو شرکت خصوصی کار میکنن برای اون افراد چه قدر اضافه باید بشه قانونیش و مقبولش چند درصد افزایش حقوق؟

   1. علیرضا احساس

    من پارسال آخرای سال 6/5 می‌گرفتم الان چقدر میفته برام؟؟ حدودا

    1. سپیدار سیستم

     به توافق شما بستگی دارد. اما حداقل حقوق سال جاری را می توانید از داخل وبلاگ بررسی کنید.

   2. مریم

    سلام خسته نباشید,چرا حقوق کارکنان بیمارستان داروخانه درمانگاه
    … ساعتی است در صورتی حقوق ثابت احتیاج داریم بیمه احتیاج داریم اصلا ب این گروه توجهی ندارن بعد فقط میان میگن کارد درمان زحمت کش همین …..

    1. سپیدار سیستم

     سلام دوست عزیز
     وقت شما بخیر
     متاسفیم که از ما کاری بابت این موضوع بر نمیاد. امیدواریم که شرایط اقتصادی ایران به زودی برای همه مردم بهتر شود.

 33. امیر

  سلام
  در جدول حق بیمه کارگری 1401 توی ردیف دستمزد روزانه مبلغ مزد روزانه مثل اینکه یه مقدار اشتباه شده و مال سال قبل نوشته شده

   1. تفکر

    سلام درسال 140026درصد به حقوق کارمنداندرمقطع پستهای کارشناسی اضافه شدو9درصددیگر ان مانده تا50درصد شود ولی برای پستهای غیر کارشناسی که تحصیلاتدانشگاهی دارن چون پست آنها غیر کارشناسی بود هیچی اضافه نشد ایا سزاوار است در یک دستگاه دولتی بعضی از کارکنان باوجود مجرد بودن وداشتن سابقه کمتر از ماذکهذ2 فرزند داریم ودر آستانه باز نشستگی هستیم باید درحدود2ملیون 400از ماکه دارای خانواده وسابقه بالاتر از انها داریم اعمال نشوداین چه عدالتی است اگرماتحصیلات دانشگاهی نداشتیم خوب امری جدا ولی بااین حال چرا 26درصد به ماکه نگهبان وتمام واحد ها که کارشناس هستند کارهای حمالی دراین واحد ها بر عهده مانگهبانان باید باشد فوق‌العاده اش را انه می گیرن کارهایشان بر عهده ماست خواهشمندم رسیدگی گردد(هلا ل احمر جمهوری اسلامی )

 34. کارگران شرکتی

  با سلام لطفا حقوق کارگران و نیروهای شرکتی را خیلی بیشتر از کارمندان رسمی افزایش دهید . زیرا قبل از دولت روحانی حقوقها مساوی بود اما جناب روحانی دوبار در سال حقوق کارمندان (رسمی)دولت را افزایش داد که باعث شکاف زیاد بین کارمندان رسمی دولت و کارگران شد . درصورتیکه در صورت مساوی بودن حقوقها هم کارمندان رسمی دولت(خیلی بیشتر از حقوقشان مزایای دیگر دریافت می کنند )که کارگران و نیروهای شرکتی بی بهره اند

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز
   از اردیبهشت اعمال میشود
   اما مابقی حقوق فروردین در اردیبهشت باید پرداخت شود

 35. Omid

  سلام وقت بخیر بنده میخوام قرارداد بنویسم حداقل حقوق رو الان شما تو جدول نوشتید
  خوب کارفرما تا چند درصد میتونه افزایش بده حق مزد روزانه رو؟

 36. صادق

  سلام ، من دو سال سابقه ی بیمه دارم و یک فرزند دارم گویا تو خبرها خوندم که حداقل حقوق من ۶۳۰۰۰۰۰ تومان میشه ) البته فک کنم نزدیک ۴۰۰ هزار تومان باید حق بیمه پرداخت کنم که میمونه ۵۹۰۰۰۰، آیا باید ده درصد مالیات هم از این مبلغ کسر بشه یا خیر؟؟؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر.
   طبق آنچه که در متن گفته شده است: با افزایش ۵۷.۴ درصدی پایه مزد و افزایش ۵۳.۵ درصدی کل دریافتی کارگران، دستمزد برای یک خانوار متوسط ۳.۳ نفره که مبنای محاسبات ما قرار دارد، به ۶ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان رسید؛ افزایش ریالی دستمزد خانوار متوسط، ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود”.

   1. نوید صابری

    سلام .بنده یک معلم پیمانی هستم که مهر 1400برایم حکم پیمانی زدن و تقریبا 11سال سابقه بیمه دولتی توی یک ارگان دولتی دارم که کل سوابقم به 14سال می رسد ولی حقوقم با سه فرزند الان 5600 است بدون کسورات .
    ولی حقوق یک کارگر در 401 بالای 6500هست جریان این چی هست .می‌خوام بدونم .چرا حقوق یک کارمند کمتر از یک کارگر تازه کار هست .

    1. سپیدار سیستم

     سلام دوست عزیز.
     سپیدار فقط در زمینه اطلاع رسانی حقوق اداره کار 1401 فعالیت دارد و متاسفانه نمیتوانیم در این زمینه به شما کمکی بکنیم.

  2. نیما

   فرزند کمتر ، زندگی بهتر
   افزایش جمعیت جز آسیب به طبیعت و ستم به حیوانات زبان بسته سودی ندارد. جمعیت کره زمین به 9 میلیارد رسیده آیا باز هم به فکر تولید فرزند هستید؟

   1. سارا

    درود بر شما دقیقا همینه واقعا متاسفم برا افرادی که هنوز در فکر آوردن فرزند اون هم برا بار چندم هستند

 37. سعادت

  سلام وقت بخیر …این جدول حقوق و دستمزدی که گذاشتین چرا اینجوریه؟ تمامی اعداد و ارقامی که در جدول در سال 1401 درج کردین، مربوط به سال 1400 هست…. دستمزد روزانه سال 1400، مبلغ 885،165 ریاله …شما اینو در سال 1401 درج کردین….

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر.
   در حال حاضر اطلاعات جدول بر اساس قانون جدید حقوق وزارت کار، به روز شده است.

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر.
   در حال حاضر اطلاعات جدول بر اساس قانون جدید حقوق وزارت کار، به روز شده است.

 38. سهیل

  سلام خسته نباشید، حداقل دستمزد یک شاگرد/کارگر سوپرمارکت در سال ۱۴۰۱ چقدر هست ؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر. رقم دقیق هنوز توسط مراجع رسمی اعلام نشده است. به محض انتشار اخبار صحیح، در همین صفحه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 39. محمد

  سلام دوستان روزی 11ساعت کار میکنم اونم جوشکاری در شرکت ،با اضافه کاری سه تا اولاد دریافتی میشه 5/100حالا 1500اجاره میدم پول قبضها 300میشه،من واقعا نمیدونم درد مو به کی بگم که خیلی وقتها نمیتونم خوراکی ساده برا بچه ام بخرم،،،من نمی بخشم اقایانی که مسؤل این وضعیت هستند،،بخدا مرگ بهتر تا زندگی در این زمانه،،،چه شب عیدی ،،برا ما قشر کارگر عیدی وجود ندارد

  1. سپیدار سیستم

   سلام دوست عزیز.
   امیدواریم که شرایط اقتصادی برای تمامی مردم بهتر شود.

 40. امیر

  سلام وزارت کارفرما طردارکارفرماهستش وکارگربایدتمام نداری ومشکلات رابدون بکشه خداوکیلی چرادولتهابفکرکارگروخانواده درعذابش نیستن قیمتهاچندبرابرولی حقوق کارگرفقط بخورنمیره وخانواده درحسرت نداریهاخدابه هممون رحم کنه

  1. سپیدار سیستم

   سلام. امیدواریم که شرایط اقتصادی برای تمام مردم ایران، بهتر شود.

   1. میرجلیلی

    سلام….خیلی تشکرازمسولین کشور….حقوق کارگران راطبق نرخ سال گذشته افزایش پیدا شد….نه طبق افزایش بی مورد….

  1. سپیدار سیستم

   عرض سلام و وقت بخیر. در حال حاضر اطلاعات جدول بر اساس اطلاعیه جدید حقوق وازت کار 1401 به روز شده است.

 41. محسن

  با سلام
  جدول مقایسه ای حقوق سال 1400 با سال 1401 اشتباه شده. فقط عنوان ستون را تغییر دادید (1400 و 1401) آیتم های حقوق 1401 که نوشتین، همان مبالغ 1400 هست. و آیتم های حقوق 1400، همان سال 1399 است.

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر. اطلاعات جدول مطابق با تغییرات حقوق 1401 به روز شده است.

 42. Hamed

  متاسفانه این حقوق های که میگیریم منصفانه نیست،البته بنده استاد کاری کار میکنم،کارگر حقوق کمتر از 8 یا 6 میلیون کمتر ارزش نداره،در دوره ای ما زندگی میکنیم،که ریالی کار میکنیم و دلاری خرج می‌کنیم،برای اینکه یک فرد عادی بتونه زندگی کنه و خیالش راحت بشه بدهکاری نداشته باشه،کارگر عادی ماهی 8 میلیون،استاد کار هم از 10 تا 15 میلیون باید درآمد داشته باشه ،ما در زمان گذشته زندگی نمی‌کنیم که حقوق ثابت نگه داشتن با مقدار بسیار ناچیز تغییر که تاثیری نداشته،الان پاتو میذاره مغازه حداقل صد تومن در روز عادی میره یعنی روزی هشتاد دربیاری بازم 20 تومن بدهکار میشی ،این یعنی ضرر

 43. محمد

  سلام. الان یک کارگر ساده حقوقش چقدره به همه حق مسکن و فلان… یعنی اخر ماه چقدر دستشو میگیره لطفا هم رسمی یا قرار دادی شرکتی اینها رو توضیح میدین لطفا ممنونم

 44. امیری

  سلام وقت بخیر این دوستانی که میفرمایند کارفرما حق مسکن و خواروبار نمیده اگر ساکن محدوده قرچک پیشوا ورامین هستید برای کار تماس بگیرید حقوق وزارت کاری هست 02136424081

 45. طناز

  سلام
  الان یه سوال پیش میاد. اینکه الان حقوق و دستمزد مثلا مرداد را باید بر اساس آخرین مصوبه محاسبه کنیم، ولی در مورد ماه های پیش از مصوبه نهایی چطور؟ باید با همان رقم اولیه بماند یا نه، با مصوبه جدید مجددا محاسبه شود؟

 46. سیدعلی

  سلام کسی هست به درددل کارگرگوش بده کارگری که چند سال یک جا کارمیکنه اما دریغ ازبیمه ومزایامسکن خوارباروغیره اگه از کارکردن امتناع کنه بیکارمیشه اگه شکایت کنه بیکارمیشه پس چه خاکی توسرمون بکنیم کجا رعایت حق کارگرمیشه.

 47. فاطمه

  سلام بر همه ای کاش کار فرما هم حرفش به حساب می اومد یعنی شده کارگر مجانی فقط کار میکنه هزینه میکنه بیمه میده اجاره و پول پیش میده حقوق میده شما را بخدا این شرکت یا کارگاه چی داره براش شورای عالی کار فقط به فکر کار گر اس جور نابسامانی اقتصادی رو از گرده کار فرما میکشن نتیجه هر روز کارگاهها تعطیل و کارگران بیکار خواهد شد

  1. يه كارمند اداري درمانگاه

   به نظرم تمام مسئولین از رده ی بالا تا پایین وزرا و نماینده ها و مدیران.. همگی باید ساعت کاری و حقوق عین یک کارگر یا کارمند معمولی بگیرند بعد از یکسال بیان حقوق تعیین کنن. اونها همونقدر زمان از عمرشونو میدن برا کار کردن که بقیه میدن! چرا انقدر تفاوت! تازه گاهی تصمیمات اونها خسارت به بار میاره نه آبادانی که کسی هم ازشون حقوقی بابتش کسر نمی کنن. ده برابر یه کارگر حقوق میگیرن معلومه که درکی از حقوق دو تومنی ندارن..

 48. مهتاب

  سلام و وقت به خیر
  کمک هزینه بن خواروبار به مبلغ 4.000.000 ریال معاف از بیمه و مالیات نیست.
  چون تو موارد معاف از بیمه و مالیات کمک هزینه عائله مندی آمده

 49. الناز

  ما نیرو شرکتی بیمارستان هستیم اونم بیمارستان کرونا بعد قبل عید به کادر درمان ۵۰درصد اضاف شد ولی گفتن چون شما شرکتی هستید هیچی تعلق نمیگیره چه وضعشه شرکتی باید اقد حقوق کم بگیره

 50. لیلا

  سلام به قول دوستان کاش حد اقل پایه حقوق روزانه را افزایش میدادند نه حق مسکن و خوار و بار و….

  1. و خ ج

   مسئولین این دولت چرا بفکر کارگران نیستن .بااین پایه حقوق یک میلیون وهشت صد که برای کارگر تعیین کردن ایا خودشان هم می توانن بااین حقوق زندگی کنن .چجور میشه توی این گرانی واوضاع خراب مملکت زندگی کرد. هر روز گرانی تورم شرایط زندگی سخت وسختر شده. بفکر کارگران باشید

 51. مصطفي

  کاش مسئولین یکم به فکر بازنشستگان بودند با اینکه مرتب گفتند همسان سازی حقوق ولی یک قدم برنداشتند و بازنشسته ها باحدقل حقوق نه توانایی پرداخت هزینه های بیماری هایی که سراغشان میآید دارند نه توانایی حد اقل پذیرایی از عروس و داماد ها ونوه هایی که به دیدارشان میایند.

 52. محمد علی آشوری

  سلام ما کارفرمایان که قبلا بیمه داشتیم ولی الان نداریم در شهر های کوچیک چکار باید کنیم هیچ مزایایی مثل معیشتی بن و… به ما تعلق نمیگیره ولی درآمد ما خیلی کمه باور کنید از یک کامند ساده هم در آمد ما کمه

 53. سعید

  سلام اداره کارباید درنظرداشته باشد 90%کارگران جمعه کاری و تعطیل کاری دریافت نمیکنن با اینکه تمام ایام تعطیلی سال رو کارمیکنند کارگریم زیاد اصرار کنه درجا اخراج میشه پس سعی کنند بیشترروپایه تمرکز کنند مسولین ممنون

 54. احمد

  سلام
  لطفا جدول بروز رسانی شده حقوق و دستمزد متناسب با آخرین تغییرات 18 خرداد 1399 را در سایت بگذارید

  1. امین

   حقوق بیکاری ما که از برج ۸ سال ۹۸ مبلغ ۱۵۰۰ تقریبا وگفتند که بعداز پرداخت چند ماه بعدا میتوانیم حق اولاد به شما بدهیم حتی هم نوشتند که نمیتونیم ۴ نفر وفقط ۳ نفر به ازای هر نفر ۱۰٪ اما تا الان حق اولاد ندادن با اینکه از سال ۸۶ تکفل والدینم در لیست بیمه است و ۴ فرزند دارم تا حالا حقوق پایه فقط پرداخت میشود.

  2. غلامعلی خسرویی

   باسلام تورابه خدابه این مدیران وزارت کاراطلاع بدیدکه اکثرشرکتهای خصوصی نه حق اولادمیدن نه حق مسکن حتی روزتعطیل که سرکارهم میریم اضافه کارنمیدن بن کارگری که اصلانمیدونیم چه رنگی هستش امیدواریم ازسالهای آینده همه مواردذکرشده را یکپارچه کنن وبه پایه حقوق اضافه کنن تاحق کارگربدبخت اینقدرخورده نشه.ممنوم

 55. یوسف

  بیشتر کارگرا فقط پایه حقوق میگیرن خبری از حق مسکن وحق اولاد نیست. بهتر بود به جای که حق مسکن و زیاد کنن پایه حقوق رو زیادتر میکردن تا برا همه این افزایش یکسان باشه

  1. حسین نیکمردترکداری

   حداقل دستمزد سال 1401چقدراضافه شده است سال آینده حقوق چقدرمیشود

 56. بی نام

  بجای حق مسکن بهتر بود پایه حقوق رو افزایش بدهند و یه فکری هم بحال اشخاصی که بیمه بیکاری دریافت میکنن بکنند….

  1. داوود سلگی

   با سلام امروز بیست و پنجم خرداد است ولی بیمه بیکاری فروردین و اردیبهشت هنوز واریز نشده یکی بگه توی این وضعیت باید گدایی کنم

 57. افشار

  سلام
  امروز مبلغ بیمه بیکاری واریز شده ولی همون مبلغ سال گذشته هست
  در صورتی که قانون میگه نباید از حداقل حقوق کمتر باشه و باید یک میلیون و هشتصد واریز میشد

  1. سپیدار سیستم

   سلام بله قطعا تفاوت خواهد داشت و هیچ وقت ثابت نبوده و نیست ، این موضوع نص صریح قانون است و قطعی و لازم الاجراست ممکنه تاخیری در پرداخت صورت بگیرد اما حداقل حقوق جدید اجرا خواهد شد و مابه التفاوت در ماههای بعد پرداخت خواهد شد.

   1. سیدمرصاد

    انشاالله که زمانی برسدهرچه زودترکه حقوق کارگران مظلوم به اندازه نیازروزمره وماهانه شان تعین شودتابلکه هیچ پدری شرمنده فرزندان وخانواده خودنشود. الهی آمین.

    1. شهروند

     خیلی متاسفم برای خودم و کسانی که مثل من دلسوزانه کار میکنن،وحقشون ضایع میشه من یک ماه کامل را مشغول به کاردراداره ای هستم ولی فقط ده روز بیمه برای من رد میشه بدون هیچ اضافه کاری،کسی هم جوابگو نیست میگن یا بااین شرایط باید کنار بیایید یا تعدیل.نمیدونم چطوری میخوان جوابگو باشن اینها حق الناسه و این پولایی‌که حق امثال منه خوردن نداره.

   2. عباس حسینی

    سلام. ببخشید من الان مدت 7 ماه در یک کارگاه صنعتی کار می کنم با شرایط وزرات کاری.الان روی هم 4 میلیون می گیرم. می خواستم بدونم که عیدی من چقدر میشه و به چه صورت و با چه معادله ای محسوب می شود

  2. رحمانی

   من هم سال 96 و 97 بیمه بیکاری گرفتم ولی کل یکسال عددش ثابت بود وتغییری نکرد

   1. مجید

    ب نظر من مزایا رو باید بردارن جاش حقوق واقعی رو بدن چرا ک مزایا رو شرکت های خصوصی هر جایی نمیده حق مسکن و حق فرزند و غیر

    1. طالب

     سلام من در حال حاضر در کارخانه شیمایی مشغول به کار هستم و ۲۵ سال سابقه کار دارم می خواهم بدانم پایه حقوق در سال ۱۴۰۱ چقدر است وایا سختی کار شیمیایی برای من تعلق میگیره با تشکر

     1. ابی

      سلام اونقدر افغانی وعرب وارد ایران شده که ما باید بریم گدایی کنیم

    2. شیرین گلشن

     سلام.مزایای ماهانه مشمول جمع کدوم موارد میشه؟! سال ۱۴۰۰مزایای ماهانه افراد مجرد۱۰.۵۰۰.۰۰۰ریال بود امسال چقدر شده؟!

     1. کاربر

      با سلام. منظور از حداقل حقوق یعنی چه؟ در حکم کارگزینی یک کارمند یک حقوق ثابت وجود دارد که شامل حق شغل و حق شاغل است و جمع این دو حقوق ثابت می شود، البته بدون در نظر گرفتن پست مدیریتی. پس از آن مزایای دریافتی ذکر شده است. حالا این ۵۶۰۰۰۰۰ تومان فقط همان حقوق ثابت است یا به همراه مزایا مثل حق عائله و اولاد…… است؟

  3. My

   چرا حقوق شاغلین ۶۰ درصد افزایش داشته در حالی که حقوق باز نشستگان مهر ۹۸، ۱۵ درصد افزایش داشته ؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *