ارسال لیست مالیات حقوق

سامانه مالیات حقوق؛ ارسال لیست مالیات حقوق


سامانه مالیات حقوق، توسط سازمان امور مالیاتی برای دسترسی بهتر و آسانتر افرادی که باید اطلاعات لیست مالیات حقوق کارکنان خود را در اختیار این سازمان قرار دهند، راه اندازی شده است. لازم به ذکر است که ارسال اطلاعات حقوق به سازمان امور مالیاتی هم برای کارفرما و هم کارمندان مجموعه، به عهده کارفرما است. در حال حاضر برای ارسال لیست مالیات بر حقوق 1401، باید از سامانه مالیات بر حقوق الکترونیکی استفاده کرد و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ مرکزی نیست. توجه داشته باشید که شما میتوانید با استفاده از سیستم حقوق دستمزد سپیدار، در سریعترین زمان ممکن لیست مالیات حقوق را تهیه کرده و در سامانه مالیات حقوق بارگذاری کنید.

نرم افزار حسابداری سپیدار

طبق ماده 86 قانون مالیات های مستقیم، پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده(85) این قانون محاسبه و کسر و‌ تا پایان ماه بعد (1) ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت‌کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه‌های بعد فقط ‌تغییرات را صورت دهند. در این مقاله از سری مقالات آموزش مالیات به طور جامع موضوع ارسال لیست مالیات حقوق و نحوه ورود به سامانه مالیات بر حقوق الکترونیکی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

معرفی سامانه ارسال لیست مالیات بر حقوق؛ salary.tax.gov.ir سامانه پرداخت مالیات حقوق

در طول سالهای اخیر سامانه‌های الکترونیکی زیادی بر انجام امور مالیات و بیمه انجام شده است که راه اندازی همه آن‌ها چند هدف واحد را دنبال می‌کنند. مهمترین این اهداف، تسهیل و تسریع در انجام این امور بوده است.

هدف از راه اندازی سامانه ارسال لیست مالیات حقوق (سامانه مالیات بر حقوق کارکنان) نیز در ابتدا افزایش سرعت و راحتی مودیان در ارسال لیست اطلاعات مالیات بر درآمد حقوق بوده و هست. جلب رضایت مودیان مالیاتی، کاهش هزینه‌ها، صرفه جویی در زمان و ایجاد شفافیت در انجام همه این امور، از دستاوردهای اجرای این طرح‌ها بوده است.

در سامانه ارسال لیست مالیات بر حقوق همه جزئیات و اطلاعات مورد نیاز در مورد پرداخت کننده و دریافت کننده حقوق ذکر می‌شود و جزئیات مربوط به میزان حقوق و مزایا و مالیاتی که برای آن باید پرداخت شود در قالب فایل‌های الکترونیکی از مودیان مالیاتی دریافت می‌شود و در سامانه ارسال مالیات حقوق ذخیره می‌شود.

ورود به سامانه ارسال لیست مالیات بر حقوق از طریق این آدرس امکان پذیر است: http://salary.tax.gov.ir

فایلی که مودیان باید در خصوص ارسال لیست مالیات در اختیار سامانه مورد نظر قرار دهند را می‌توان با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در نرم افزاری که توسط سازمان امور مالیاتی ارائه شده است ایجاد نمود.

البته انجام این کار با استفاده از نرم افزارهای حسابداری نیز امکان پذیر است. البته برای اینکار نرم افزار حسابداری باید قابلیت مورد نظر را در خود داشته باشد. در صورت تمایل در مقاله بهترین نرم افزار حسابداری می‌توانید با یک نرم افزار استاندارد و ایده آل بیشتر آشنا شوید.

آموزش نحوه ورود به سامانه مالیات حقوق برای ارسال لیست

1 – برای ارسال لیست حقوق و دستمزد مالیاتی، ابتدا باید وارد سایت tax.gov.ir شوید و از منوی بالا، سمت راست، روی گزینه “خدمات اصلی مالیاتی” کلیک کنید.

آموزش نحوه ارسال لیست مالیات حقوق به سامانه ارسال مالیات حقوق

2- در منویی که نمایش داده می شود، روی گزینه “فهرست مالیات حقوق الکترونیکی” کلیک کنید. با توجه به توضیحات بالا کلیه اطلاعات ارسال لیست مالیات، به سازمان امور مالیاتی از طریق همین سایت و با استفاده از کلیک بر روی هر یک از سرفصل‌هایی که در عکس ذیل آمده است مقدور خواهد بود.

سامانه مالیات حقوق

3– با کلیک بر روی آیتم فوق وارد مرحله بعدی می‌شوید، در اینجا نیاز است روی متن ورود به سامانه جدید تسلیم لیست حقوق کارکنان کلیک کنید. به جای طی کردن مرحله 1 و 2 می‌توانید به صورت مستقیم به سایت http://salary.tax.gov.ir مراجعه نمایید.

ارسال مالیات حقوق

4– سپس با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور که بعد از ثبت نام در سازمان امور مالیاتی به صورت نامه محرمانه به شرکت‌ها ارسال می‌گردد. وارد پرتال مربوط به خود شوید:

سامانه مالیات حقوق

5– با انتخاب فهرست حقوق و سپس انتخاب فهرست حقوق جدید می‌توانید فایلی را که در قالب مربوطه از نرم افزار حقوق و دستمزد خود (همانند سپیدار) دریافت کرده اید در سایت بارگذاری کرده و رد کردن مالیات حقوق را انجام دهید. در حال حاضر اکثر نرم افزارهای حسابداری قابلیت تبدیل اطلاعات حقوق و دستمزد به قالب‌های دارایی را دارند ولی در صورتی که نرم افزار شما این قابلیت را ندارد در همین سایت نرم افزاری برای تبدیل داده‌ها وجود دارد که توضیحات نحوه نصب و استفاده از آن ذکر شده است.

ارسال لیست حقوق

6– با وارد شدن در این مرحله باید فیلد‌های مربوط به ماه، حوزه مالیاتی، نوع لیست و نام لیست را تکمیل کرده و نسبت به انتخاب نحوه ثبت لیست بارگذاری فایل‌های WP،WH،WK اقدام کنید.

فرمت فایل لیست مالیات حقوق در سامانه ارسال مالیات حقوق

تکمیل فیلدهای مربوطه، در سامانه ارسال لیست مالیات برحقوق به صورت انتخابی است. در مورد قالب‌های WP/WH/WK نیز در بالا اشاره شد که باید داده‌ها در قالب مذکور بار گذاری گردد. دقت کنید که فرمت فایل‌ها در سیستم عامل‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. البته در بیشتر سیستم عامل‌ها و سیستم عامل ویندوز، فرمت فایل‌هایی که برای سیستم حقوق دستمزد گرفته می‌شود، فرمت WK و WH دارند. فرمت‌های DK و  DH نیز فرمت‌هایی هستند از سیستم حقوق و دستمزد در سیستم عامل‌هایی مثل MS DOS گرفته می‌شوند.

لازم به ذکر است، در صورتی که حجم فایل‌های مالیات حقوق شما زیاد است می‌توانید دو فایل را در یک فایل ZIP قرار دهید و سپس نسبت به ارسال اینترنتی لیست مالیات بر حقوق اقدام کنید.

در بخشی که می‌توانید ارائه لیست مالیات حقوق را انجام داده و آن را ارسال کنید 4 گزینه در مقابل شما قرار داده می‌شود.

 1. بدون ارسال فایل
 2. ارسال فایل متنی TXT
 3. ارسال فایل فشرده ZIP
 4. کپی از ماه قبل

اگر تمایل داشتید که با استفاده از فایل فشرده ZIP ارسال کنید با گزینه سوم را انتخاب کنید.

نکات مهم سامانه ارسال لیست مالیات حقوق

 • نام حوزه مالیاتی به صورت پیش فرض وجود داشته و تنها نیاز به انتخاب دارد.
 • نوع لیست مالیات بر حقوق شامل (اصلی، الحاقی، اصلاحی) است که در صورتی که بار اول در ماه مذکور ثبت مالیات حقوق را انجام می‌دهید، حتما گزینه اصلی را انتخاب نمایید و در صورتی که مثلا اسم یکی از پرسنل به اشتباه از لیست حذف شده است و یا اشتباهاتی از این دست انجام گرفته است، گزینه الحاقی را انتخاب و فقط اطلاعات مربوط به شخص حذف شده را وارد و اطلاعات را بارگذاری نمایید. در صورتی که فایل ارسال شده و ثبت نهایی شده به صورت کلی اشتباه باشد از گزینه اصلاحی استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که با انتخاب این گزینه، ممیزین محترم در بررسی‌های مربوطه کلیه اطلاعات ارسالی قبلی را باطل تلقی کرده و فایل جدید از نظر تاریخی و محتوایی بررسی خواهد شد.

سامانه ارسال لیست مالیات حقوق

سپس اطلاعات خود را در قالب TEXT مطابق قالب دارایی ثبت و اطلاعات را در آن بار گذاری بفرمائید و یا از یکی از سیستم‌های مالی که قابلیت تبدیل لیست‌های حقوق به قالب مربوطه را دارند استفاده بفرمائید. در مرحله بعد بر روی دکمه ثبت لیست کلیک کنید.

معمولا ثبت اطلاعات لیست مالیات حقوق کارکنان بر روی سایت به مدت زمانی جهت ثبت بر روی سیستم نیاز دارند. از سایت خارج و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به قسمت فهرست فایل‌ها مراجعه و روی فهرست لیست‌ها کلیک کنید.

ورود به سامانه مالیات بر حقوق الکترونیکی
 • در صورت مطابقت تعداد نفرات روی گزینه عملیات و خلاصه لیست به ترتیب کلیک کرده و در صورت مطابقت کامل اطلاعات نسبت به تائید اقدام نمایید. توجه داشته باشید که ابتدا کلیه اطلاعات و خطاها را بررسی و مرتفع سازید. در صورت تائید نهایی اطلاعات امکان اصلاح مجدد وجود نخواهد داشت.
 • در صورت عدم وجود خطا، پس از کلیک بر روی عملیات، عبارت ذیل برای شما نمایش داده می‌شود. برای کنترل مجدد و جلوگیری از بروز اشکال احتمالی حتما یکبار نیز بر روی گزینه خطاهای فایل‌ها و خلاصه لیست کلیک کرده و اطلاعات را کنترل نمایید.

اصلاح لیست مالیات بر حقوق

اگر به هر دلیلی در لیست ارسالی شما خطا و اشتباهی وجود داشته باشد، جای هیچ گونه نگرانی نیست. شما می‌توانید با ارسال لیست اصلاحی و جایگزین کردن آن با لیست اصلی مشکل خود را حل کنید. اما چگونه باید لیست اصلاحی را ارسال کرد؟

اگر به مراحل بالا دقت کرده باشید در قسمتی از جدول از شما سئوال می‌کند که لیست شما از چه نوعی است. شما در این قسمت باید لیست اصلاحی را انتخاب کنید. اگر شما گزینه اصلاحی را انتخاب کنید، لیست اصلی به شما نمایش داده می‌شود و تمامی لیست‌های الحاقی حذف خواهد شد. باقی مراحل هم به همان شیوه قبلی انجام می‌شود که عکس آن را در این قسمت می‌بینید:

چه کسانی مشمول ارسال لیست مالیات بر حقوق و پرداخت آن هستند؟

کلیه اشخاص حقوقی که مشمول پرداخت مالیات هستند، مطابق با ماده 86 قانون مالیات‌های مستقیم باید لیست مالیات حقوق کارکنان خود را از طریق سامانه مالیات بر درآمد حقوق و دستمزد (سامانه مالیات حقوق) سازمان امور مالیاتی ارسال کنند.با توجه به اقدامات سازمان امور مالیاتی جهت سهولت در کنترل و نگهداری اطلاعات ارسالی توسط اشخاص و شرکت‌ها، ارسال لیست مالیات حقوق نیز به صورت آنلاین صورت می‌پذیرد.قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم برای این که بدانید مالیات یعنی چی به سایر مقالات سایت سپیدار مراجعه نمایید.از جمله اطلاعاتی که شرکت‌ها به صورت ماهانه، از طریق سامانه اطلاعات مالیات بر درآمد حقوق به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند، لیست مالیات بر حقوق پرسنل است. پیرو توضیحات بالا ارسال اطلاعات حسابداری حقوق و دستمزد و مبالغ کسر شده توسط کارفرمایان باید در قالب نرم افزار (تایید شده از جانب دارایی) تکمیل گردیده و پس از دریافت قبض دارای شناسه قبض و شناسه پرداخت، با مراجعه به هر یک از بانک‌ها پرداخت شود.وجه پرداخت شده در مورد ارسال لیست حقوق و دستمزد نیز، مشابه کلیه قبوض (تلفن ثابت، گاز و…) در لحظه پرداخت در حساب‌های مربوط به سازمان ثبت می‌گردد و نیازی به مراجعه حضوری به شعب مالیاتی و تهیه مدارک مکتوب و ارتباط با ممیزین جهت تایید اطلاعات نیست.

از ما درباره ارسال لیست مالیات بر حقوق  بپرسید! پاسخ می‌دهیم

در این مقاله به صورت تصویری و جامع درباره ارسال لیست مالیات حقوق از طریق سامانه مالیات بر حقوق الکترونیکی صحبت کردیم. اگر هنوز هم درباره لیست مالیات حقوق و ارسال لیست مالیات سوال یا ابهامی دارید، کافی است در زیر همین صفحه برای ما کامنت بگذارید. البته مطالعه مقالاتی مثل موارد معاف از مالیات حقوق به شما کمک می‌کند تا به صورت کامل بر بحث «مالیات حقوق» مسلط شوید.

سپیدار سیستم با ارائه یک بستر کامل از محصولات و خدمات مرتبط با حسابداری به شما کمک می‌کند تا با استفاده از فناوری، به بهترین شکل ممکن سازمان خود را مدیریت کنید. برای استفاده از نرم افزار حسابداری بازرگانی، شرکتی و خدماتی کافی است با ما تماس بگیرید. همکاران ما پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند.

 

 

 

نرم افزار حسابداری سپیدار


این صفحه را به اشتراک بگذارید


به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 38 میانگین: 3.9]


73 دیدگاه برای ”سامانه مالیات حقوق؛ ارسال لیست مالیات حقوق

 1. بنین

  اگه میشه لطف کنید در مورد پر کردن هر کدوم از فیلد های مربوط به قسمت وارد کردن اعداد حقوق و دستمزد در هنگام ارسال مالیات حقوق با مثال توضیح بدین متشکرم

 2. Masoumeh

  باسلام
  من لیست هایی رو کامل انجام دادم ولی بجای کارمند اصلی. کارمند غیراصلی وارد کردم
  چطور میشه تغییرش داداز کل لیستای قبلی؟ وروی اظهارنامه تاثیری داره؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. پرداخت کننده حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص مکلف است مالیات را محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد تسلیم کند حال اگر تغییرات به هر صورتی در لیست ایجاد گردد اگر در موعد مقرر باشد می توان با ارسال لیست اصلاحی اقدام کند اما اگر در موعد مقرر نباشد در خارج آن باشد مشمول جریمه می باشد .

 3. حسینی

  سلام
  حقوق بگیرجدید وارد میکنم امکان به عنوان اصلی رد کنم ندارم
  چطور میتونم به عنوان اصلی رد کنم وچرا این خطا نشان میدهد

  1. سپیدار سیستم

   سلام. به تمامی ابهامات و سئوالات حقوق و دستمزد در IGTV پیج اینستاگرام سپیدار پاسخ دادیم.

 4. محمد هامانیان

  سلام در سامانه حقوق ذخیزه مرخصی و ذخیره سنوات باید اعلام بشه یا بازخریداشون اگر باید اعلام بشه از کجای زیر سیسنم سپیدازر باید خروجی بگیرم

 5. وحید تاجیک

  در زمان تنظیم لیست مالیات بر حقوق و تعریف حقوق بگیر جدید پیغام میده کد ملی ثبت نشده چیکار باید بکنم

   1. زنگنه

    با سلام. فایل ارسالی تایید نهایی شد یکسال بعد به اشتباه فایل حذف شده ایا امکان بازگشت فایل حذفی وجود دارد. سپاس

    1. سپیدار سیستم

     سلام وقت شما بخیر. لطفا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید: 02181022444

  1. ایران

   با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
   خواهشمندم در مورد تک تک اقلام حقوقی در سامانه هم توضیح بدین
   و سوال مهم خودم
   ارسال لیست حقوقی داشتم با تعداد نفرات بالا حدود ۳۰۰ نفر و بعد از ثبت نهایی متوجه جا افتادن 3 نفر و جابجایی مبالغ حقوق افراد شدم
   لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید. در صورتی که مهلت قانونی هم تمام شده

 6. محبوبه

  سلام لظفا بمن بگید چگونه اعداد حقوق را که در سال جدید عوض شده تغییر بدم

  1. سپیدار سیستم

   سلام. به تمامی ابهامات و سئوالات حقوق و دستمزد در IGTV پیج اینستاگرام سپیدار پاسخ دادیم.

 7. mehri

  سلام وقت بخیر
  در لیست حقوق در بخش جمع ناخالص حقوق و دستمزد مستمر نقدی ماه جاری باید مبلغ پرداختی حقوق ثبت بشه؟

 8. سید محسن

  من پایه حقوقم 34000000 ریاله
  با بن و مسکن و اضافه و اولاد و … تا 52000000 ریال میشه
  مالیات دارم یا ندارم ؟
  با تشکر

   1. آيدا

    سلام من خروجی از مالیات حقوق می گیرم از سیستم سپیدار فایل پرسنلی رو نمی ده فقط دوتا فایل خروجی می ده و بازگذاری می کنم پرسنل رو صفر نشون میده مشکل کجاس

    1. سپیدار سیستم

     سلام. فایلwpتو برج فروردین ایجاد میشود. در صورتی که اطلاعات شناسنامه ای کارمندان تغییر نکند مجدد ایجاد نمیشود.

 9. سید محسن

  سلام
  به حق اولاد و عیدی و سنوات و بن و مسکن و اضافه کار مالیات تعلق میگیرد؟
  یا فقط به پایه حقوقی؟

 10. نادری

  در خصوص خلاصه لیست در صورتی که کل سال قسمت پرداخت و نحوه پرداخت به اشتباه مبلغ کل حقوق پرداختی نوشته شده باشه باید چیکار کرد؟ در واقع هیچ کدام از لیست های حقوقی دارای مالیات نبودن ولی اشتباها در ارسال لیست حقوق هر ماه مبلغ کل پرداختی بابت حقوق در قسمت پرداخت نوشته شده.

 11. تیام

  سلام برای کسسی ک اول ماه ترک کار میخوره و هیچ حقوقی نداره باید تو لیست مالیات اسمش بیاریم؟

 12. امیر

  سلام
  آیا کارگاهی با یک کارگر حداقلی بگیر که مشمول مالیات نمیشه هم باید لیست مالیات حقوق رد میشده؟
  و حالا که رد نشده باید چیکار کرد؟

 13. مرادی

  نه هیچ مشکلی به وجود نمیاد ملاک برای دارایی اون کد رهگیری و تاریخی که آخر صحفه برات میخوره نگران نباش

 14. فاطمی

  سلام
  با توجه به اینکه شرکت ثبت در منطقه آزاد تجاری هست، باز لازم هست که لیست مالیات بر حقوق ارسال گردد؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. برای پاسخ به این پرسش ها باید به چند نکته توجه داشت از جمله آنکه قانون چگونگی اداره مناطق آزاد در ماده ۱۳ ، اشتغال به فعالیت در منطقه آزاد را مشمول معافیت مالیاتی دانسته نه ثبت شرکت در منطقه ازاد را و دیگر اینکه امکان ثبت شعبه یا نمایندگی برای یک شرکت با توجه به بند های ۷ و ۸ ماده ۱ ضوابط ثبت شرکت ها در مناطق آزاد ( مصوب ۱۳۷۴ ) وجود دارد.

 15. حبیبی

  سلام. چندوقتی است روشهای پرداخت مالیات حقوق در سامانه مالیات متفاوت شده.
  کدام روش در نحوه پرداخت برای پرداخت از طریق صدور قبض با شناسه قبض و شناسه پرداخت باید انتخاب شود؟

  دوره قبلی روش واریز نقدی انتخاب شد و یک قبض صادر کرد که فاقد شناسه بود و فقط با مراجعه به شعب بانکی یا دستگاه بارکدخوان قابلیت پرداخت دارد

 16. یکتا

  سلام وقت بخیر در خلاصه لیست در قسمت نحوه پرداخت گزینه ارائه لیست بدون پرداخت مالیات چه زمانی استفاده می شود؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. زمانی که هیچ کدوم از پرسنل ما مشمول پرداخت مالیات نیستند.

 17. معصومه

  سلام وقت بخیر در صورتیکه مبلغ مالیات متعلقه به کلیه پرسنل صفر باشد باز هم نیاز به ارسال لیست مالیات هست؟

   1. ایران

    سلام وقت بخیر
    از همه زحمات تون سپاسگزارم
    من لیست تمام اقلام حقوقی معاف از بیمه و معاف از مالیات را میخواستم و مشکلی که هست از سازمانها پیگیری کردم
    بعضی آیتم ها هنوز مبهم هست که مشمول هست یا خیر
    چه در بیمه چه مالیات
    اگر بنده را راهنمایی کنید ممنونم

    1. سپیدار سیستم

     سلام. دوست عزیز موارد مبهم را بفرمایید تا نظر مشاوران حقوقی را جویا شویم.

 18. غفوری

  سلام. بعد از ثبت و ارسال حقوق کارکنان، آیا این سامانه خودش مالیات متعلقه هر کس و جمع نهایی را محاسبه میکنه یا خودمون باید محاسبه کنیم و ثبت کنیم؟

   1. ریحانه

    سلام لطفاً میشه بگین من تو خلاصه لیستم تعداد نفرات و حقوق نمیاد ولی زده ک فایل های شما پردازش شده و …آیا تایید نهایی رو بزنم درسته یا نه باید تو خلاصه لیست اطلاعات بیاد و باید چیکارکنم؟!

    1. سپیدار سیستم

     سلام. به تمامی ابهامات و سئوالات حقوق و دستمزد در IGTV پیج اینستاگرام سپیدار پاسخ دادیم.

 19. maryam

  سلام من تو قسمت حقوق بگیران یه نفرو ترک کار زدم و بعد تو لیست ماه اسمش هست و وقتی تو قسمت ویرایش میرم نمیتونم ویرایش کنم مبلغ حقوقشو صفر کنم باید چیکار کنم

  1. سپیدار سیستم

   سلام. به تمامی ابهامات و سئوالات حقوق و دستمزد در IGTV پیج اینستاگرام سپیدار پاسخ دادیم.

 20. امید توفیقی

  سلام و تشکر.
  آیا مودیان گروه سوم نیز باید از همین طریق اقدام کنند؟
  آیا از اواسط سال نیز میشود لیست را ارسال کرد یا حتما باید از ابتدای سال باشد؟
  لطفا در مورد 4 گزینه موجود هنگام ارسال فایل کمی بیشتر توضیح دهید.متشکرم

 21. محسن

  برای دریافت نام کاربری و کلمه عبور برای اولین بار حتما باید به اداره مالیات مراجعه کرد یا اینترنتی هم میشه

  1. حمید

   سلام
   من موقعی رد کردن لیست مالیات آبان ۹۹ کپی از لیست ماه قبل زدم و تاریخ تخصیص حقوق به اشتباه 99/07/30 ثبت شده، نمیشه اصلاحش کرد؟ حالا اشتباه رد شده مشگلی پیش میاره؟

 22. maryam

  سلام وقت بخیر
  برای تهیه مالیات حقوق در قسمت تنظیمات حقوق و دستمزد سپیدار، تب کارکرد قانونی بیمه و مالیات شامل چه چیز های میشه؟من همه عوامل رو به صورت ورود دستی وارد کرده ام.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. تاثیر کارکرد محاسباتی مثل کارکرد نقش مثبت و غیبت نقش منفی

  1. سپیدار سیستم

   سلام. به روش تعدیل مالیات برمیگردد. ولی بصورت کلی مالیات ماهیانه بر حقوق تعلق میگیرد.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. اگر منظور شما در نرم افزار است، برای تغییر حکم بایستی فرم قرار جدید را انتخاب کرده و اصلاح قرارداد جدید را انتخاب کنید.

 23. هومان مدنی

  سلام
  آیا مبلغ حق بیمه درمان تکمیلی و درصدی از حق بیمه تامین اجتماعی را میشود در زمان تنظیم لیست کسر و سپس نسبت به ارسال لیست اقدام کرد ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. سپیدار سیستم

   سلام
   حق بیمه درمام تکمیلی موضوعی کاملا مجزا از حق بیمه اجباری است بنابراین تا جایی که بنده میدانم و برخورد کردم چنین تجمیعی هم ایراد قانونی دارد هم ایراد ماهوی

   1. داوود وثوق

    سلام…ماسال98تغییر نام داشتیم واین 2سال لیست حقوقی رد نکردیم..درضمن دفاتر قانونی سال 98 راهم ارسال نکردیم…لطفا راهنمایی کنید

    1. سپیدار سیستم

     سلام. در حال حاضر عدم ارائه دفاتر و صورت حساب های قانونی هرکدام شامل 20% جریمه است. در این زمینه با یک مشاور مجرب مشورت کنید.

 24. کوهی

  با سلام و تشکر
  برای دریافت قبض تبصره ماده 86 راهنمایی بفرمایید. آیا بدون ارسال فایل می توانیم قبض دریافت کنیم؟
  و اگر تاکنون برای دریافت قبض فایل ارسالی با فرمت کاملا اشتباهی بوده باشد و تائید نهایی شده ولی خطا دارد چطور می توانیم اصلاح کنیم؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. لطفا به شعبه مورد نظر مراجعه کنید. بهتر شما را راهنمایی می کنند.

 25. محمد

  سلام و وقت بخیر
  برای شرکت پیمانکاری که در یک ماه دو لیست بیمه باید تنظیم کند(برای هر پروژه یک لیست) نحوه ثبت لیست ها در سامانه مالیات حقوق دارایی چگونه است؟آیا باید بصورت تجمیعی باشد؟یا جداگانه؟ در صورتی که جداگانه باید ارسال شود نحوه ثبت لیست چگونه خواهد بود چراکه در سایت برای هرماه یکبار میشود لیست ارسال کرد.ممنون میشم درصورت اطلاع راهنمایی بفرمایید.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. در سامانه مالیات حقوق فقط یک لیست وجود دارد بنابراین بصورت تجمعی بایستی ارسال شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *