خوداظهاری مالیاتی چیست

خوداظهاری مالیاتی چیست و چگونه انجام می شود؟


خوداظهاری مالیاتی یک نوع مالیات جدید نیست بلکه روشی است که بر اساس آن میزان درآمد مشمول مالیات اشخاص حقوقی یا حقیقی را می‌توان شناسایی کرد. در اینجا ما می‌خواهیم درباره اینکه خوداظهاری مالیاتی چیست و مودی مالیاتی چه وظایفی در رابطه با خوداظهاری دارد برای شما مطالب مفیدی را ارائه کنیم.

خوداظهاری مالیاتی چیست؟

خوداظهاری مالیاتی در واقع روشی مبنی بر اعتماد است که در این روش مودی مالیاتی میزان درآمد سالیانه خودش را به سازمان امور مالیاتی برای تعیین مقدار مالیات مستقیمی که باید پرداخت کند اعلام می‌کند. خوداظهاری مالیاتی در قانون مالیات‌های مستقیم از سال 1381 مورد استفاده قرار گرفته است. اگر این سؤال برای شما پیش آمده که قبل از سال 81 میزان درآمد مشمول مالیات افراد چطور مشخص می‌شد، باید به شما بگوییم که پیش از سال 81 درآمد هر یک از مودیان توسط اداره امور مالیاتی مورد بررسی و شناسایی قرار می‌گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید به مقاله آموزش مالیات مراجعه کنید.

خوداظهاری مالیاتی چیست؟

با استفاده از خوداظهاری مالیاتی، حضور ممیزان مالیاتی برای بررسی میزان درآمد و سود و زیان مؤدیان به حداقل ممکن می‌رسد. خوداظهاری به این دلیل مورد استفاده قرار گرفت که به عقیده متخصصان و مشاوران مالیاتی، مؤدی بهتر از هر کسی به اطلاعات فعالیت‌های مالی خودش دسترسی دارد.
ممیزان مالیاتی پس از دریافت خوداظهاری مالیاتی، در سه مرحله به بررسی این اسناد می‌پردازند:
• ابتدا اسناد و مدارکی که مؤدی ارسال کرده است را بررسی می‌کنند.
• سپس اسنادی که در اختیار اشخاص ثالث یا اشخاص حقوقی خصوصی هست را بررسی می‌کنند. برای مثال اگر با شرکتی معامله کرده‌اید آن شرکت موظف است که مدارک مربوطه را در صورت لزوم به اداره امور مالیاتی ارائه دهد.
• در مرحله آخر اطلاعات تکمیلی را از شرکت‌ها و مؤسسات دولتی دریافت می‌کنند. این شرکت‌ها و مؤسسات دولتی شامل بانک‌ها، شهرداری‌ها و وزارتخانه‌ها می‌شود.
بعد از اینکه مدارک مؤدی توسط ممیز مالیاتی بررسی شدند و ممیز به این نتیجه رسید که تخلفی صورت نگرفته است آنگاه مؤدی باید مقدار مالیات اعلام شده را پرداخت کند.

منظور اظهارنامه الکترونیکی چیست؟

از سال 81 تا سال 95 تمام مودیان موظف بودند که فرم‌های خوداظهاری را از اداره امور مالیاتی منطقه خودشان تهیه کنند و پس از تکمیل کردن آن، این فرم را همراه با مدارک لازم به اداره امور مالیاتی تسلیم کنند. به دلیل وقت‌گیر بودن این فرایند برای مؤدیان و ایجاد ازدحام در ادارات امور مالیاتی، از سال 95 تصمیم گرفته شد که فرم‌های خوداظهاری مالیاتی به صورت الکترونیکی تکمیل و ارسال شوند. هم اکنون مودیان با ورود به سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی می‌توانند تمام عملیات مربوطه به خوداظهاری مالیاتی را انجام دهند.
البته فراموش نکنید که برای ارسال فرم خوداظهاری به صورت الکترونیکی باید کد 16 رقمی اقتصادی را داشته باشید.

چه کسانی باید خوداظهاری مالیاتی پر کنند؟

بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم، همه اشخاص حقیقی و حقوقی که در ایران کسب درآمد می‌کنند در صورتی که معاف از مالیات نباشند باید خوداظهاری مالیاتی خودشان را برای سازمان امور مالیاتی ارسال کنند. لازم به ذکر است که این قانون شامل همه کسانی که تابعیت ایران را دارند و در خارج از کشور ساکن هستند ولی در ایران درآمدزایی می‌کنند نیز می‌شود. علاوه بر این همه افرادی که تابعیت غیرایرانی دارند اما در ایران کسب درآمد می‌کنند نیز باید فرم خوداظهاری مالیاتی را در زمان مقرر برای سازمان امور مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال کنند.

زمان ارائه خوداظهاری مالیاتی

زمان ارائه خوداظهاری مالیاتی

زمان ارائه فرم خوداظهاری اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی متفاوت است. هر سال اشخاص حقیقی تا 31 خرداد فرصت دارند تا خوداظهاری مالیاتی خودشان را ارسال کنند. برای مثال برای ارسال خوداظهاری مالیاتی سال 1400 تا روز 31 خرداد 1401 فرصت دارید.
اما اشخاص حقوقی هر سال تا 31 تیر فرصت دارند که خوداظهاری مالیاتی الکترونیکی خودشان را تکمیل کنند.

جریمه اعلام نکردن خوداظهاری مالیاتی

در صورت عدم ارائه خوداظهاری مالیاتی، شخص حقیقی یا حقوقی مشمول علی‌الراس می‌شود. این یعنی ممیزان مالیاتی اقدام به شناسایی درآمد مؤدی و تعیین مالیات می‌کنند. علاوه بر این مؤدی باید 30 درصد مالیات بیشتر پرداخت کند که این جریمه به هیچ عنوان قابل بخشش نیست.

با کمک نرم‌افزارهای حسابداری و مالیاتی جدید، نگران محاسبات مختلف نباشید

در نهایت، پیشنهاد می‌کنیم که با خرید نرم‌افزارهای حسابداری شرکتی و فروشگاهی سپیدار سیستم، خیال خود را بابت انجام امور مالی کسب‌وکارتان راحت کنید. این نرم‌افزارها با محیط جذاب و کاربری بسیار آسانی که دارند، مدیریت امور مالیاتی شما را نیز به طور هوشمندانه‌ای برعهده می‌گیرند.
شماره تلفن ۰۲۱۸۱۰۲۲۰۰۰ پل ارتباطی شما با مجموعه سپیدار است. همکاران ما مشتاقانه آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به سؤال‌ها و نظرهای‌ ارزشمندتان خواهند بود. همچنین، از شما عزیزان دعوت می‌کنیم که تجربیات خود را در این حوزه به‌صورت کامنت در زیر این مقاله با ما در میان بگذارید.

سؤالات متداول

ممیز مالیاتی چطور خوداظهاری مالیاتی را بررسی می‌کند؟

این کار در چند مرحله انجام می‌شود:
• ابتدا اسناد و مدارکی که مؤدی ارسال کرده است را بررسی می‌کنند.
• سپس اسنادی که در اختیار اشخاص ثالث یا اشخاص حقوقی خصوصی هست را بررسی می‌کنند. برای مثال اگر با شرکتی معامله کرده‌اید، آن شرکت موظف است که مدارک مربوطه را در صورت لزوم به اداره امور مالیاتی ارائه دهد.
• در مرحله آخر اطلاعات تکمیلی را از شرکت‌ها و مؤسسات دولتی دریافت می‌کنند. این شرکت‌ها و مؤسسات دولتی شامل بانک‌ها، شهرداری‌ها و وزارتخانه‌ها می‌شود.
بعد از اینکه مدارک مؤدی توسط ممیز مالیاتی بررسی شدند و ممیز به این نتیجه رسید که تخلفی صورت نگرفته است آنگاه مؤدی باید مقدار مالیات اعلام شده را پرداخت کند.

آیا کسانی که خارج از کشور زندگی می‌کنند هم باید خوداظهاری مالیاتی ارائه کنند؟

بله. این قانون شامل همه کسانی که تابعیت ایران را دارند و در خارج از کشور ساکن هستند ولی در ایران درآمدزایی می‌کنند نیز می‌شود. علاوه بر این همه افرادی که تابعیت غیرایرانی دارند اما در ایران کسب درآمد می‌کنند نیز باید فرم خوداظهاری مالیاتی را در زمان مقرر برای سازمان امور مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال کنند.