پشتیبانی سپیدار سیستم

واحد پشتیبانی سپیدار سیستم

انواع پشتیبانی

تمامی خدمات فوق پس از خرید نرم‌افزار به مدت یکسال رایگان است و پس از پایان دوره گارانتی برای تمدید پشتیبانی تا پایان سال جاری به نکات زیر توجه فرمایید

۱

خدمات حق عضویت در پرتال سپیدارسیستم یا همان عضویت در کلاب مشتریان: شامل دریافت فایل‌های بروز رسانی، امکان ثبت درخواست جهت طراحی گزارش ، دریافت بخشی از گزارشات تکمیلی نرم افزار بصورت رایگان و امکان چت آنلاین با کارشناسان سپیدارسیستم(در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۷) است. این خدمات در هر زمان از سال که خریداری شود تا پایان همان سال شمسی اعتبار دارد و برحسب ۳۶۵ روز برای کل سال محاسبه می شود فقط در صورتی که شما مقداری از سال را در دوره گارانتی خود باشید برای تمدید حق عضویت پرتال مبنای محاسبه تعداد روزهای باقی مانده سال است.

۲

توجه داشته باشید شما با تمدید حق عضویت در پرتال سپیدارسیستم شما مجوز ورود به پرتال را دریافت می کنید و در صورت عدم استفاده ار خدمات ارائه شده امکان دریافت مجدد فایل های بروزرسانی و یا گزارشات را پس از اتمام دوره پشتیبانی ندارید.

۳

خدمات تلفنی که هزینه آن تنها برای تعداد روزهای باقیمانده سال محاسبه می شود ، در سه گروه ارائه می گردد:
الف) خدمات تلفنی از ساعت ۸ الی ۱۸: پیشنیاز آن تهیه خدمات حق عضویت در پرتال سپیدار است. مشتریان امکان برقراری تماس با کارشناسان سپیدارسیستم در این محدوده زمانی را خواهند داشت.
ب) خدمات تلفنی از ساعت ۱۸ الی ۲۳: پیشنیاز آن تهیه خدمات تلفنی ۸ الی ۱۸ است و در صورت تهیه مشتریان می توانند در بازه زمانی ۱۸ الی ۲۳ با خدمات پس از فروش سپیدارسیستم تماس حاصل فرمایند.
ج) خدمات تلفنی در روزهای جمعه از ساعت ۹ الی ۱۹: پیشنیاز آن تهیه خدمات تلفنی ۸ الی ۱۸ است و در صورت تهیه مشتریان می توانند در روزهای جمعه با خدمات پس از فروش سپیدارسیستم تماس حاصل فرمایند.

 

 

 


 

خدمات پس از فروش

 

تمامی قفل‌های سپیدار از یکسال خدمات فوق به عنوان گارانتی برخوردار هستند. همچنین قفل‌هایی که اقدام به اضافه کردن سیستم جدید می کنند به تعداد سیستم جدید اضافه شده از خدمات فوق بصورت رایگان به مدت یک ماه برخوردار خواهند بود. (برای مثال اگر به قفلی، سیستم تامین کنندگان و انبار و حقوق و دستمزد اضافه شود، این قفل دو ماه از خدمات فوق بهره مند خواهد شد.)

پشتیبانی ایام تعطیل

 

پشتیبانی تلفنی سپیدارسیستم در روزهای تعطیل رسمی مانند ۱۲ فروردین، ۱۳ فروردین و ۱۶ اردیبهشت و… غیرفعال است اما به جهت رفاه مشتریان گرامی در روزهای ۲۹ اسفند، ۱ تا ۴ فروردین از ساعت ۹ الی ۱۹ پاسخگوی مشتریان عزیز است.

پشتیبانی قفل‌های آموزشی

 

پشتیبانی قفل های اموزشی در روزهای کاری شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ فقط در مورد مشکلات مربوط به نصب است.