پشتیبانی سپیدار سیستم

واحد پشتیبانی سپیدار سیستم

اگر قرارداد پشتیبانی سپیدار را ندارید، برای دریافت پاسخ سوالات خود با شماره زیر تماس بگیرید:

اگر قرارداد پشتیبانی سپیدار را دارید، برای دریافت پاسخ سوالات خود با شماره زیر تماس بگیرید:

انواع پشتیبانی

انواع پشتیبانی سپیدار

تمامی خدمات فوق پس از خرید نرم‌افزار به مدت یکسال رایگان است و پس از پایان دوره گارانتی برای تمدید پشتیبانی به نکات زیر توجه فرمایید:

1

خدمات فروش نسخه های جدید نرم افزار یا همان عضویت در باشگاه مشتریان: شامل دریافت فایل‌های بروز رسانی، امکان ثبت درخواست جهت طراحی گزارش ، دریافت بخشی از گزارشات تکمیلی نرم افزار بصورت رایگان و امکان چت آنلاین با کارشناسان سپیدارسیستم(در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17) است. این خدمات در هر زمان از سال که خریداری شود تا پایان همان سال شمسی اعتبار دارد و برحسب 365 روز برای کل سال محاسبه می شود فقط در صورتی که شما مقداری از سال را در دوره گارانتی خود باشید برای تمدید “فروش نسخه های جدید نرم افزار” مبنای محاسبه تعداد روزهای باقی مانده سال است.

۲

توجه داشته باشید شما با تمدید “فروش نسخه های جدید نرم افزار” شما مجوز ورود به پرتال را دریافت می کنید و در صورت عدم استفاده ار خدمات ارائه شده امکان دریافت مجدد فایل های بروزرسانی و یا گزارشات را پس از اتمام دوره پشتیبانی ندارید.

3

خدمات تلفنی که هزینه آن تنها برای تعداد روزهای باقیمانده سال محاسبه می شود ، در سه گروه ارائه می گردد:
الف) خدمات تلفنی از ساعت ۸ الی ۱۸: پیشنیاز آن تهیه خدمات فروش نسخه های جدید نرم افزار است. مشتریان امکان برقراری تماس با کارشناسان سپیدارسیستم در این محدوده زمانی را خواهند داشت.
ب) خدمات تلفنی از ساعت ۱۸ الی ۲2: پیشنیاز آن تهیه خدمات تلفنی ۸ الی ۱۸ است و در صورت تهیه مشتریان می توانند در بازه زمانی ۱۸ الی ۲2 با خدمات پس از فروش سپیدارسیستم تماس حاصل فرمایند.
ج) خدمات تلفنی در روزهای جمعه از ساعت ۹ الی ۱۹: پیشنیاز آن تهیه خدمات تلفنی ۸ الی ۱۸ است و در صورت تهیه مشتریان می توانند در روزهای جمعه با خدمات پس از فروش سپیدارسیستم تماس حاصل فرمایند.


خدمات پس از فروش

تمامی قفل‌های سپیدار از یکسال خدمات پشتیبانی به عنوان گارانتی برخوردار هستند. همچنین قفل‌هایی که اقدام به اضافه کردن سیستم جدید می کنند به ازای هر سیستم جدید به‌مدت یک ماه از خدمات فوق برخوردار خواهند بود.

پشتیبانی ایام تعطیل

پشتیبانی تلفنی سپیدارسیستم در روزهای تعطیل رسمی مانند ۱۲ فروردین، ۱۳ فروردین و… غیرفعال است اما به جهت رفاه مشتریان گرامی در روزهای ۲۹ اسفند، ۱ تا ۴ فروردین از ساعت ۹ الی ۱۹ پاسخگوی مشتریان عزیز است.

پشتیبانی قفل‌های آموزشی

پشتیبانی قفل‎های آموزشی در حوزه مشکلات مربوط به نصب در روزهای کاری شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ پاسخگوی کاربران گرامی است.