نرم افزار حسابداری

قسمت 90: پاسخ به سوالات شما


پرسش و پاسخ مالیاتی
دسته بندی:پرسش و پاسخ مالیاتی
مهمان برنامه:فرشید رستگار
حجم:8 مگابایت
زمان:20 دقیقه

 در این قسمت، همانند روال گذشته به سوالات شما مخاطبین رادیو مالی پاسخ داده‌ایم. شما می توانید از طریق سایت و اپلیکیشن سوالات خودتان در زمینه مواردی که آموزش داده شده است را بپرسید تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند. هر 5 قسمت به تمامی سوالات پاسخ داده خواهد شد.

 1. شرکتی تعدادی بازاریاب دارد که تراکنش های بازاریابان در همان روز تسویه می گردد. آیا این موضوع زیر فصل درآمد بر حقوق است یا ماده 169؟
 2. یک فرد حقوقی با چند نفر واسطه همکاری می کند. به عنوان مثال تعدادی فروشنده در سایت آنلاین داشته باشد که به صورت حقوقی فعالیت ندارند. مالیات این شرکت چگونه محاسبه می گردد؟
 3. شرکت ما تولید کننده مایع ضد عفونی کننده دست است. آیا محصول فوق برای فروش به داروخانه ها مشمول مالیات بر ارزش افزوده می شود یا خیر؟
 4. تفاوت مشارکت مدنی با تعاونی چیست؟
 5. بنا به تبصره 4 ماده 105 قانون مالیات های مستقیم، سود سهام یا سهام الشرکه دریافتی از شرکت های سرمایه‌پذیر از مالیات معاف هستند؛ پس چطور اگر به فرض وزارتخانه ای سهام شرکتی را خریداری کند و سود نماید باید از بابت سود آن بنا به تبصره 1 ماده 2 قانون مالیات های مستقیم مالیات پرداخت کند؟
 6. شرکت تولیدی با مسئولیت محدودی موجود است. زمین شرکت قبلاً به نام شرکت تولیدی دیگری بوده، و بعد از ثبت شرکت جدید به نام شرکت جدید شده. ولی کلیه ماشین آلات به نام شرکت جدید خریداری شده است. آیا معافیت شامل می شود؟ در صورت پاسخ بله، چند سال؟ و چگونه می توان اقدام کرد؟
 7. شرکت تازه تاسیسی سوله ای را اجاره و به شرط تملیک تهیه نموده است. تکلیف قانونی مالیاتی ایشان چیست؟
 8. بخشودگی های مالیات، عملکرد و ارزش افزوده در سال 98 توضیح دهید.
 9. آیا جانبازان و ایثارگران بازنشسته و غیر بازنشسته با هر درصد جانبازی که در دانشگاه ها به عنوان حق التدریس، تدریس می کنند از مالیات معاف هستند؟
 10. راجع به مالیات نقل و انتقال ملک توضیح دهید. آیا این مبلغ پرداخت می شود؟
 11. آیا جریمه وامی که به صورت مشارکت مدنی بوده و در سال 93 اخذ شده است. هزینه های مالی آن برای عملکرد سال 97 به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی هست یا خیر؟
 12. لطفاً یک کتاب مالیاتی صریح و روان و جامع معرفی نمایید.
 13. راجع به ماده 1 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان توضیح دهید.

 

دانلود قسمت نودم رادیو مالی

 

دانلود اپلیکیشن رادیو مالی: