نرم افزار حسابداری

قسمت 89: ابزارهای لازم برای یک حسابدار


ابزارهای مورد نیاز حسابداران
دسته بندی:حسابداری
مهمان برنامه:ابراهیم بنوفاطمه
حجم:9 مگابایت
زمان:27 دقیقه
  1. نرم افزار اکسل : از مهم ترین ابزارهای مورد نیاز حسابداران است و بسیاری از عملیات حسابداری بدون اکسل امکان پذیر نیست.موضوعاتی مثل فیلتر کردن، جمع کردن و یا توابعی چون VLOOKUP و pivot table بسیار مهم هستند. همچنین توابعی مثل SLN (محاسبه هزینه استهلاک خط مستقیم)،  SYD (استهلاک به شیوه مجموعه سنوات) ، DB (استهلاک به شیوه نزولی) در آن وجود دارد.

همچنین گزارشات مالی بسیار خوبی از طریق اکسل قابل تهیه است مثل ترازنامه، صورت سود و زیان و گزارش وجوه نقد. اکسل در این گزارشات به کم شدن خطاهای حسابداری کمک بسیار زیادی انجام می دهد. اکسل با تمام مشاغل می تواند قابلیت انعطاف داشته باشد. از کارهای مهم دیگر تهیه لیست حقوق و دستمزد است و محاسبه بیمه و مالیات است. همچنین صورت مغایرت بانکی را نیز می توان از طریق اکسل محاسبه کرد.

  1. ماشین حساب: معمولا حسابداران به استفاده از ماشین حساب خود تعصب زیادی دارند چراکه بدون نگاه کردن به ماشین حساب می توانند عملیات را انجام دهند.
  2. پاورپوینت و اکسز و ورد:  با توجه به فعالیت خود باید تا حد امکان بدانند.
  3. اتوماسیون اداری: باید نرم افزارهای رایج را در این زمینه بدانند تا نامه نگاری را انجام دهند.
  4. نرم افزار و دستگاه های حضور و غیاب: اطلاعات کلی را باید داشته باشند.

اهمیت زبان های خارجی:

دانستن زبان های خارجی برای حسابداران بسیار با اهمیت است.  افرادی که دانش زبان انگلیسی بیشتری دارند معمولا می توانند در زمینه مالی موفقیت بیشتری داشته باشند. دانستن این زبان برای شرکتی که دارای طرف حساب خارجی هستند و یا دارای شرکای خارجی هستند بسیار ضروری است. این شرکت ها معمولا ثروتمند هستند و رسیدگی بیشتری به کارکنان خود دارند.

این دانش زبان فراتر از لغات تخصصی حسابداری است و باید بتوانند ایمیل های به زبان خارجی را ارسال و دریافت کنند. همچنین صورت مالی را باید بتوانند با فرمت جهانی تهیه کنند و چینش و ترتیب تهیه صورت مالی را باید بدانند.

 

این پادکست را در اپلیکیشن رادیو مالی، سایت سپیدار سیستم و تلگرام می توانید بشنوید

 

دانلود قسمت هشتاد و نهم رادیو مالی

 

دانلود اپلیکیشن رادیو مالی: