نرم افزار حسابداری

قسمت 133: طرح سی هفتاد سازمان تامین اجتماعی


قسمت 133: طرح سی هفتاد سازمان تامین اجتماعی
دسته بندی:بیمه
مهمان برنامه:فریبرز انصافی
حجم:8.6 مگابایت
زمان:27 دقیقه

طرح سی هفتاد سازمان تامین اجتماعی چیست؟

۳۰۷۰ یعنی: تبدیل ۳۰ خدمت حضوری به خدمت غیرحضوری ازطریق اینترنت است.

سامانه خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی چیست؟

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی، این سامانه تمامی سرویس های موجود و همچنین خدمات غیر حضوری جدید سازمان را در یک درگاه مجتمع و یکپارچه در خود جای داده است. همچنین این پرتال مرجع مطمئن و سریعی را جهت آگاهی و استفاده از سرویس های جدید برای مخاطبین سازمان فراهم آورده است.

https://eservices.tamin.ir/view/#/main

نکته: آدرس ایمیل و شماره موبایلی که به سامانه داده می شود، حتما باید به دفعات چک شود.

چگونه از سامانه خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی استفاده کنم؟

در صورتی که قبلا مشترک سرویس های متمرکز سازمان تامین اجتماعی (از قبیل پرتال نمایش سابقه) بوده اید نیازی به ثبت نام مجدد نیست. اما اگر برای اولین بار با این پرتال کار می کنید در صورتی که خدمات مورد نظر شما نیاز به احراز هویت داشته باشد می بایست در پرتال ثبت نام کرده و نام کاربری (کدملی) و رمز دریافت کنید.

لطفا توجه داشته باشید که جهت استفاده از سرویس های عمومی و شخصی انجام مراحل ثبت نام غیرحضوری کفایت می کند ولی استفاده از سرویس های کارفرمایی علاوه بر ثبت نام در سامانه، مستلزم مراجعه حضوری به شعبه جهت تکمیل فرم تعهد نامه خواهد بود.

مشکلات خود را چگونه پیگیری نمایم؟

در صورتی که در بخش هایی از فرایند ثبت و یا پیگیری درخواست مشکل دارید می توانید از چند طریق اقدام نمایید:

1- در زمان ثبت درخواست، در قسمت بالایی هر فرم، راهنمایی جهت استفاده همان فرم قرار داده شده، لطفا راهنما را به دقت مطالعه نمایید.

2- با مراجعه به صفحه تامین اجتماعی من، در قسمت نمایش درخواست ها، درخواست مورد نظر را جستجو کنید و سپس در ستون انتهایی جدول روی دکمه عملیات کلیک نموده و گزینه راهنمای هوشمند را انتخاب کنید.

3- با واحد ارتباط با مشتری سازمان از طریق سایت crm.tamin.ir و یا شماره تلفن 1420 تماس حاصل نمایید.

نکته: اگر به هر دلیلی پیام ها و احکام تامین اجتماعی را نبینید، باید با مدرک و سند اثبات کنید که برای رسیدن ابلاغ مشکل خاصی وجود داشته مثلا سوختن سیم کارت و یا غیرفعال شدن آدرس ایمیل

ابلاغ الکترونیکی اشخاص حقیقی به چه شکلی است؟

اشخاص حقیقی هم فرمی به نام فرم شماره 1 را تکمیل می کنند. بعد از تکمیل این نامه، ابلاغ دستی به هیچ وجه انجام نمی شود و غیرمعتبر می شود.. نام کاربری و رمز عبور هم به شما داده می شود و در پایان هم تعهدنامه ای جهت بروزرسانی آدرس ایمیل و یا شماره موبایل در صورت لزوم،  از شما امضا گرفته می شود.

ابلاغ الکترونیکی اشخاص حقوقی به چه شکلی است؟

شرکت ها و موسسات تجاری و غیرتجاری، موقوفات و خیریه ها، شهرداری ها و شرکت های دولتی و اشخاص حقوقی خصوصی شامل این دسته هستند و باید فرمی را به نام فرم شماره 2 را تکمیل نمایند. این افراد ضمن تکمیل مدارک، باید شماره تلفن موبایلی را ارائه دهند که لزوما باید برای مدیر عامل، قائم مقام و یا افرادی که حق امضا دارند، باشد. همچنین آدرس ایمیل نیز باید متعلق به این افراد باشد.

نکته: بعد از تکمیل فرم و مهر و امضا، واحد درآمد اطلاعات متقاضی را که شامل مسئولیت شخص، شماره بیمه، نام و نام خانوادگی کارفرما، نام پدر، کدملی، آدرس الکترونیکی و تلفن همراه، تاریخ آغاز و خاتمه کارفرمایی و … ثبت و ذخیره می کنند.

نکته: 48 ساعت بعد از ارسال حکم مطالباتی یا دعوتنامه ها، حکم ابلاغ شده تلقی می شود.

بخشنامه 100/99/8339        

 بخشنامه مورخ  15/09/99 سازمان تامین اجتماعی درخصوص دریافت مفاصا حساب تامین اجتماعی به صورت الکترونیک ابلاغ شد. ازاین پس مفاصا حسابهای بیمه تامین اجتماعی بصورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

مطابق بند 2 ماده 4 مصوبه جلسه شماره 15 تاریخ 07/05/99 شورای اجراییه فناوری اطلاعات کشور  به منظور خدمات غیرحضوری ارائه مفاصا حساب موضوع ماده 38، این بخشنامه ذکر شده صادر شد.

 

دانلود قسمت صد و سی و سوم رادیو مالی

دانلود اپلیکیشن رادیو مالی: