نرم افزار حسابداری

قسمت 130: نکات مهم حسابداری اشخاص حقیقی


قسمت 130: نکات مهم حسابداری اشخاص حقیقی
دسته بندی:حسابداری
مهمان برنامه:ابراهیم بنوفاطمه
حجم:5 مگابایت
زمان:13 دقیقه

دولت در سال جاری، تراکنش های بانکی را به دقت مورد بررسی قرار داد. همچنین اینگونه ذکر کردند که هر دستگاه کارت خوان به مانند یک پرونده مالیاتی است و فرد مالک باید در قبال آن پاسخگو باشد.

 نکته: افرادی که دارای بنگاه املاک هستند، در هنگام عقد قرارداد بین موجر و مستاجر، مبلغی را به عنوان امانت دریافت می‌کنند. به طور مثال 100 میلیون تومان را که باید مالک تحویل داده شود، به عنوان امانت در نزد صاحب املاک باقی می‌ماند تا پس از تحویل منزل به ایشان داده شود. این تراکنش ها می‌تواند برای این فرد دردسر ساز باشد. پس اشخاص حقیقی باید از تمامی تراکنش ها در کارت خوان خود مراقبت کنند. همچنین افراد تنخواه‌دار باید به شدت مراقبت کنند، چراکه اگر گردش های بالا در حساب این افراد وجود داشته باشد، باید اثبات کنند که علت آن‌ها چه بوده است.

 نکته: صنف بعدی که در این زمینه دارای ریسک هستند، صنف طلافروشان هستند. این افراد پرونده های ارزش افزوده باز بسیاری دارند که در وضعیت علی الراس هستند. اگر فردی در مجموعه این‌ها باشد که موضوعات خرید و فروش را بدرستی ثبت و ضبط نماید، از حجم اینگونه پرونده ها به شدت کاسته می شود.

 نکته: افرادی که در صنف خشکبار هستند، به شدت این روزها تحت فشار ارزش افزوده هستند. چنین اتفاقاتی می تواند صنف های مذکور را به تعطیلی بکشاند.

دانلود قسمت صد و سی رادیو مالی

دانلود اپلیکیشن رادیو مالی: