نرم افزار حسابداری

قسمت 117: مدیریت سرمایه در بازارهای مالی


قسمت 117: مدیریت سرمایه در بازارهای مالی
دسته بندی:سرمایه گذاری
مهمان برنامه:دکتر نیما آگاهی
حجم:7 مگابایت
زمان:20 دقیقه

یکی از مهم ترین معضلات در سرمایه گذاری عدم شناخت ریسک و عدم شناخت دقیق شخصیت افراد است. بنابراین سرمایه گذار باید رفتار مناسب با بازار را بشناسد و به کار گیرد. در بحث مدیریت سرمایه بسیاری از اوقات به افراد توصیه شد که از سرمایه مازاد خود در این زمینه استفاده کنید اما اکنون مشاهده شده است که بسیاری از مردم متاسفانه سرمایه های اصلی زندگی خود را وارد بورس کردند و ضرر بسیاری را متحمل شدند. اگر شما از پول های ضروری و اساسی خود در بازار سرمایه استفاده کنید، سبب می شود تا متعصبانه رفتار کنید و واقعیت ها را در بازار مشاهده نکنید. این افراد معمولا از درجه صبر و تحمل بسیار پایینی نیز برخوردارند.

بحث درک ریسک یکی از مهم ترین مفاهیم در مدیریت سرمایه است یعنی شما باید قادر به ارزیابی میزان ریسک ها و سودهای احتمالی باشید و به مفاهیم تکنیکال مسلط باشید. البته درک این موضوع چندان آسان نیست چراکه بازار بورس ما چندان در این قالب نمی گنجد و درک موضوعات آن پیچیده می شود. بسیاری از افراد فکر می کنند که افراد حرفه ای در پیش بینی این شرایط بسیار خوب عمل می کنند اما در واقع این افراد مدیریت سرمایه را بخوبی پوشش می دهند. در مدیریت سرمایه باید به قوانینی برسیم که اگرچه ما را محدود می کند اما در عین حال منضبط می سازد و سبب می شود تا در معاملات صحیحی وارد شویم. بسیاری از حرفه ای ها این نکته را بازگو می کنند که من در صنایعی که آن را درک نمی کنم وارد نمی شوم و این نکته بسیار مهمی است.

در بحث رفتارشناسی این نکته را باید بگوییم که افراد بسیاری با رویاهای بزرگ به سراغ بازارهای سرمایه آمدند و می خواستند با سرمایه های کوچک، رویاهای بزرگی را محقق کنند و متاسفانه مهارت های چندانی هم نداشتند. این افراد معمولا تعصب زیادی هم روی بازارهای مورد نظر خود داشتند و بعضا سقوط آن ها را باور نمی کردند و در نتیجه زیان های بسیاری را متحمل شدند.

 

 

 

دانلود قسمت صد و هفدهم رادیو مالی

دانلود اپلیکیشن رادیو مالی: