ارسال لیست بیمه بدون نرم افزار

ارسال لیست بیمه از طریق پرتال تامین اجتماعی+ ویدئوی آموزشی


ارسال لیست بیمه در سال 1401 و پرداخت حق بیمه کارمندان و کارگران، مشابه با سالهای دیگر، باید تا پایان آخرین روز ماه بعد تعیین شده است. برای ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی باید به سامانه جدید ارسال لیست بیمه که در 1401 معرفی شد، مراجعه کرده و نسبت به بارگذاری لیست بیمه اقدام کنید. در ادامه این مطلب، ویدئویی را برای شما قرار دادیم و سامانه بارگذاری اینترنتی لیست بیمه را از طریق پرتال تامین اجتماعی به طور کامل و مرحله به مرحله به شما عزیزان آموزش می‌دهیم. همراه ما باشید.

آموزش ثبت نام در سایت سازمان تامین اجتماعی

در صورتی که قبلا مشترک سرویس‌های متمرکز سازمان تامین اجتماعی (از قبیل پرتال نمایش سابقه) بوده‌اید نیازی به ثبت نام مجدد نیست. اما اگر برای اولین بار با این پرتال کار می‌کنید در صورتی که خدمات مورد نظر شما نیاز به احراز هویت داشته باشد می‌بایست در پرتال ثبت نام کرده و نام کاربری (کدملی) و رمز دریافت کنید.

نرم افزار حسابداری سپیدار

لطفا توجه داشته باشید که جهت استفاده از سرویس‌های عمومی و شخصی انجام مراحل ثبت نام غیرحضوری کفایت می‌کند ولی استفاده از سرویس‌های کارفرمایی علاوه بر ثبت نام در سامانه، مستلزم مراجعه حضوری به شعبه جهت تکمیل فرم تعهد نامه خواهد بود.

در صورت بروز مشکل در سامانه، به کجا می‌توان مراجعه کرد؟

در صورتی که در بخش‌هایی از فرایند ثبت و یا پیگیری درخواست مشکل دارید می‌توانید از چند طریق اقدام نمایید:

1- در زمان ثبت درخواست، در قسمت بالایی هر فرم، راهنمایی جهت استفاده همان فرم قرار داده شده، لطفا راهنما را به دقت مطالعه نمایید.

2- با مراجعه به صفحه تامین اجتماعی من، در قسمت نمایش درخواست‌ها، درخواست مورد نظر را جستجو کنید و سپس در ستون انتهایی جدول روی دکمه عملیات کلیک نموده و گزینه راهنمای هوشمند را انتخاب کنید.

3- با واحد ارتباط با مشتری سازمان از طریق سایت crm.tamin.ir و یا شماره تلفن 1420 تماس حاصل نمایید.

دانلود نرم افزار ارسال لیست List Disk – سال 1400

کارفرمایان محترم پس از دریافت نرم افزار مربوطه و نصب آن، با استفاده از قسمت راهنما می‌توانند اطلاعات کارکرد ماهانه کارکنان خود را وارد نرم افزار نموده و لوح فشرده آن را به شعبه تحویل نمایند.  نسخه مربوطه پشتیبانی کننده سیستم عامل‌های ویندوز  7 و ویستا است. در این نسخه، مشکل هماهنگی سیستم زبان فارسی رایانه با نرم افزار فوق برطرف شده است.

در ادامه ویدئوی مربوط به آموزش نحوه ارسال اینترنتی لیست بیمه را نمایش می‌دهیم. در این ویدئو شما می‌توانید نکات را به شکل کامل و دقیق مشاهده نمایید.

سامانه بارگذاری اینترنتی لیست بیمه، آموزش سامانه جدید ارسال لیست بیمه

بعد از انجام مراحل ثبت نام کد کارگاهی و نام نویسی کارکنان، لازم است در اولین مهلت قانونی مقرر نسبت به ارسال اینترنتی لیست بیمه اقدام نمایید. برای رد کردن لیست بیمه تامین اجتماعی می‌توان با در دست داشتن نام کاربری و رمز عبور، به سایت سازمان تامین اجتماعی (سایت ارسال لیست بیمه) به آدرس es.tamin.ir مراجعه و نسبت به ارسال الکترونیکی لیست بیمه ماهانه اقدام کنیم.

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی، پرتال تامین اجتماعی با این عنوان طراحی و تمامی سرویس‌های موجود و همچنین خدمات غیرحضوری جدید سازمان را در یک درگاه مجتمع و یکپارچه در خود جای داده است. همچنین این پرتال مرجع مطمئن و سریعی را جهت آگاهی و استفاده از سرویس‌های جدید برای مخاطبین سازمان فراهم آورده است.

در صورتی که رد کردن لیست بیمه را حضوری به شعبه تامین اجتماعی و کارگزار‌ها ارائه می‌کنید کافی است دو فایلی که توسط نرم افزار ایجاد شده را بر روی سی دی یا دی وی دی رایت کرده و به شعبه مربوطه تسلیم کنید و فیش حق بیمه خود را اخذ نمایید. اما در صورتی که رمز ارسال اینترنتی لیست بیمه را دریافت کرده‌اید، بعد از تهیه دیسکت توسط نرم افزار(برنامه)، مراحل زیر را انجام دهید:

 فیش حق بیمه برای ارسال اینترنتی لیست بیمه

1- برای ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی، به آدرس اینترنتی https://eservices.tamin.ir مراجعه نمایید. سپس، گزینه ورود به سامانه را انتخاب نمایید.

سامانه تامین اجتماعی برای ارسال لیست بیمه اینترنتی

2- شماره یا کد ملی کارفرما یا نماینده را در بخش (فیلد) نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. دقت داشته باشید که رمز عبور خود را باید در فواصل زمانی کوتاه عوض کنید. در ضمن استفاده از مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس توصیه می‌شود.

آموزش مرحله به مرحله ارسال لیست بیمه اینترنتی

در مرحله بعد با ورود به قسمت کارفرمایان، به تب لیست حق بیمه و ارسال لیست حق بیمه مراجعه کنید. این جزء خدمات غیرحضوری است که می‌توانید استفاده کنید.

رد کردن لیست بیمه به صورت اینترنتی

در بخش بعدی شما منوی لیست حق بیمه را مشاهده می‌کنید. در این قسمت از دو طریق امکان ارسال لیست حق بیمه را دارید:
1) بارگذاری فایل لیست حق بیمه
در صورتیکه فایل خود را از قبل آماده نمودید، در این قسمت می‌توانید آن را بارگذاری کنید.
2) ایجاد لیست حق بیمه جدید آنلاین
شما در این بخش می‌توانید تمامی عملیات تهیه لیست حق بیمه را بدون نیاز به نصب هیچگونه نرم افزار جانبی، انجام دهید.
“همچنین در قسمت بالای این صفحه امکان دسترسی به سوابق لیست‌های ارسالی را دارید. در این بخش تمامی لیست‌های ارسال شده توسط کارفرما به همراه نتایج پردازش و پرداخت آن‌ها نمایش داده می‌شود. “

بارگذاری لیست بیمه در تامین اجتماعی

با کلیک کردن بر روی بارگذاری فایل لیست حق بیمه، صفحه‌ای باز شده تا شما امکان بارگذاری فایل موردنظر خود را داشته باشید.

رد کردن لیست بیمه برای تامین اجتماعی

در این قسمت امکان بارگزاری فایل‌های لیست حق بیمه را خواهید داشت. در ضمن برای ارسال لیست حق بیمه ماهانه باید درخواست استفاده از خدمات غیرحضوری را تکمیل کنید. این فرم در منوی خدمات کارفرمایان قرار دارد.

ارسال لیست بیمه به تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری و اینترنتی

در مرحله بعدی شما باید لیست بیمه را تایید کنید. این به این معنی است که بعد از بارگذاری فایل، ثبت اولیه شده و در نهایت تایید می‌شود. در این قسمت فرایند به پایان رسیده است و می‌توانید مرورگر خود را ببندید.

نکته مهم درارتباط با ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی اینترنتی

نصب برنامه‌های مرتبط با ارسال لیست حق بیمه مشکل چندانی ندارد و پشتیبانی هم دارد که در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانید آن را مطرح کنید. همچنین نرم افزار ارسال لیست بیمه بر روی انواع سیستم عامل‌های ویندوز از جمله xp و ویندوزهای بالاتر مانند ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10 قابل نصب هست. 

ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی برای چه کسانی ضروری است؟

یکی از اقدامات قانونی پس از راه اندازی کسب و کار بیمه کردن کارکنان است. مطابق با قوانین تامین اجتماعی، تمامی کارفرماهای مشمول این قانون لازم است حداکثر ظرف 15 روز پس از شروع کسب و کار نسبت به انجام این کار اقدامات لازم را انجام دهند. آموزش حسابداری به مدیران واحد تجاری کمک می‌کند، بهتر و بیشتر با پروسه‌هایی از این قبیل آشنا باشند. یکی از مهم ترین مزایای بیمه کردن کارکنان استفاده از خدمات بیمه تامین اجتماعی در صورت بروز حوادث احتمالی ناشی از کار است.

روند تشکیل پرونده کارفرمایان برای رد کردن لیست بیمه

در این قسمت تلاش کردیم تا نکات مربوط به تشکیل پرونده کارفرمایان را برای شما توضیح دهیم. 

شروع بیمه کردن کارکنان با دریافت کد کارگاهی

پس از ثبت شرکت یا راه اندازی واحد صنفی جدید، کارفرما یا نماینده قانونی وی باید حداکثر در مهلت قانونی 15 روزه با مدارک لازم به نزدیک ترین شعبه‌ی تامین اجتماعی مراجعه کرده و درخواست ثبت نام کد کارگاهی را ارائه نماید.

توجه کنید که شما باید با توجه به محل فعالیت خود به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید. در واقع شعب این سازمان، در هر شهر در مناطق مختلف قرار دارند. اگر به دنبال شعبه‌ی تامین اجتماعی نزدیک به خود هستید به سایت https://www.tamin.ir مراجعه، از منوی بالا استان خود، در بخش کناری شعبه و سپس اطلاعات نزدیک‌ترین شعبه به خود را انتخاب نمایید. اگر می‌خواهید در مورد رسیدگی، به اسناد کارفرمایان و دفاتر شرکت‌هایی که دارای پرونده در تامین اجتماعی بوده و کد کارگاهی دارند بیشتر بدانید مقاله حسابرسی بیمه را مطالعه کنید.

نحوه ارسال لیست بیمه در سایت تامین اجتماعی

مدارک مورد نیاز برای کارگاه‌های دارای شخصیت حقیقی:

 • جواز کسب صنفی معتبر
 • پروانه تاسیس یا بهره برداری
 • اسناد مالکیت یا اسناد اجاره یا صلح نامه کارگاه
 • احکام مراجع قضایی مبنی بر مالکیت یا اجاره کارگاه
 • تاییدیه ی اتحادیه یا مجمع امور صنفی مربوطه مبنی بر کارفرمایی کارگاه
 • تکمیل برگه‌های مربوطه مبنی بر درخواست اولیه و نمونه ی امضا و مهر کارگاه و ارائه ایمیل معتبر
 • تصویر شناسنامه و کارت ملی کارفرما
 • ارائه‌ گواهی کد پستی یا مدارکی نظیر قبض برق که تایید کننده‌ی آدرس محل فعالیت باشد

مدارک مورد نیاز برای کارگاه‌های دارای شخصیت حقوقی:

 • آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و اساسنامه شرکت
 • تصویر سند مالکیت یا اجاره نامه محل فعالیت شرکت
 • پروانه تاسیس یا بهره برداری
 • سایر مدارک مرتبط با شروع فعالیت و تاسیس شرکت
 • شناسه‌ی ملی و شماره ثبت شرکت و تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره شرکت
 • تکمیل برگه‌های مربوطه مبنی بر درخواست اولیه و نمونه امضا و مهر کارگاه و ارائه ایمیل معتبر
 • ارائه گواهی کد پستی یا مدارکی نظیر قبض برق که تایید کننده آدرس محل فعالیت باشد
 • نامه رسمی درخواست صدور کد کارگاه در سربرگ شرکت، به همراه مهر و امضای معتبر
ارسال آنلاین لیست بیمه

بازرسی اولیه کارگاه توسط بازرسی بیمه تامین اجتماعی

پس از ثبت درخواست و ارائه مدارک، ظرف مدت حداکثر دو هفته، از واحد بازرسی شعبه‌ تامین اجتماعی بازرسی به آدرس اعلام شده کارگاه مراجعه می‌کند. این بازرسی به این منظور انجام می‌شود که اظهارات کارفرما درباره وضعیت فعالیت، تعداد کارکنان و شغل هر کدام بررسی شود. وظیفه‌ی بازرس احراز هویت کارگاه، کارفرما، کارکنان، نوع شغل آن‌ها و تایید حضورشان است.

توجه داشته باشید که این مرحله بسیار مهم است و اولین لیست بیمه ارسالی باید کامل مطابق با لیست گزارش بازرس باشد.

بعد از مراجعه بازرس و انجام گزارش بازرسی، حداکثر 72 ساعت زمان لازم است تا گزارش بازرسی تایید نهایی شده و در سامانه‌ی مستقر در شعبه‌ی بیمه ثبت شود. در صورت تایید نهایی بازرسی و طی مراحل اداری لازم در شعبه‌ی تامین اجتماعی، کد کارگاه از سوی شعبه صادر می‌شود و لازم است در مراجعه‌ی حضوری به شعبه‌ی بیمه، ضمن دریافت کد کارگاه، سایر برگه‌های لازم را به منظور درخواست ابلاغ احکام اینترنتی و درخواست نام کاربری و رمز عبور تکمیل و ارائه کنیم.

نحوه بارگذاری لیست بیمه در سایت

درخواست صدور نام کاربری و رمز عبور برای ارسال لیست بیمه

پس از بازرسی و دریافت کد کارگاه لازم است تا نسبت به درخواست صدور نام کاربری و رمز عبور اقدام نمایید. زیرا برای ارسال اینترنتی لیست بیمه بدون مراجعه‌ حضوری نیاز به این نام کاربری و رمز عبور دارید.

همچنین با داشتن این اطلاعات می‌توانید تمامی سوابق مطالباتی و احکام صادره را به همراه ریز جزئیات سازمان تامین اجتماعی را به راحتی از طریق اینترنت مشاهده نمایید.

اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که کارکنان می‌توانند با تکمیل برگه‌های مربوطه و در دست داشتن مدارک شناسایی به واحد نام نویسی شعبه بیمه تامین اجتماعی یا کارگزاری مربوطه مراجعه ، و نسبت به ثبت نام در کد کارگاهی جدید اقدام کنند.

نحوه نام نویسی کارکنان برای رد کردن لیست بیمه تامین اجتماعی

پس از طی مراحل بالا، کارکنانی که در هنگام بازرسی اولیه در لیست گزارش بازرس درج شده باشند باید به شعبه تامین اجتماعی مراجعه و با ارائه‌ی مدارک هویتی (مانند شناسنامه و کارت ملی) اقدام به نام نویسی نمایند. به هر یک از این کارکنان یک کند بیمه اختصاص 8 رقمی تعلق می‌گیرد.

البته چنانچه فرد بیمه شده از قبل دارای کد بیمه باشد، همان کد قبلی برای وی منظور می‌شود و بعد از نام نویسی، در زمره کارکنان ثبت نام شده در کارگاه جدید قرار می‌گیرد. در صورتی که فرد قبلاً بیمه شده باشد، همان کد قبلی به وی تعلق می‌گیرد. هر کدام از کارکنان باید فرم اطلاعات که یک قطعه عکس پرسنلی روی آن درج شده است را به تایید کارفرما برساند.

مهلت بارگذاری لیست بیمه

تمامی کارفرمایان ملزم هستند تا طبق ماده 39 قانون سازمان بیمه تامین اجتماعی نسبت به بارگذاری لیست بیمه برای کارمندان و کارگران از طریق سامانه بارگذاری اینترنتی لیست بیمه و یا نرم افزار ارسال لیست بیمه، حداکثر تا پایان آخرین روز ماه بعد اقدام نمایند. در ضمن برخی از کارگاه‌ها بر طبق مصوبات دولت می‌توانند این لیست را به شکل دوره‌ای و با مدت زمان بیشتری ارسال نمایند. کارفرمایان درصورت عدم ارسال لیست حقوق کارمندان و کارگران، ملزم به پرداخت جریمه ای به میزان 10 درصد مبلغ حق بیمه به اضافه بیمه بیکاری همان ماه هستند.

همچنین، کارفرمایان مشمول جریمه، اگر، حق بیمه و بیمه بیکاری را بصورت یکجا و پیش از صدور برگ لازم الاجرا پرداخت نمایند، از پرداخت 40 درصد جریمه‌های مربوطه معاف خواهند شد و در صورت صدور و ابلاغ برگ لازم الاجرا، معافیت 40 درصد جریمه ها ی مربوطه، لغو گردیده و علاوه بر آن، یک بیستم بدهی، به عنوان نیم عشر اجرایی به کارفرمایان، تعلق خواهد گرفت.

سیستم حقوق و دستمزد سپیدار چه کمکی به شما در ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی می‌کند؟

خروجی‌های قانونی مربوط به حقوق و دستمزد در سپیدار به سادگی در دسترس شما است. این خروجی‌ها شامل لیست و دیسکت بیمه و لیست و فایل مالیات است. وقتی که شما از نرم افزار سپیدار استفاده کنید در پایان ماه فقط با چند کلیک می‌توانید به دیسکت و لیست بیمه خودتان دسترسی داشته باشید و خیالتان بابت ارسال اینترنتی لیست بیمه و پرداخت به موقع لیست بیمه تامین اجتماعی راحت خواهد بود.

لیست بیمه‌ای که توسط سیستم حقوق و دستمزد سپیدار به شما ارائه داده می‌شود بر اساس فرمت مورد تایید سازمان تامین اجتماعی و مطابق با آخرین تغییرات قانونی در زمینه بیمه تامین اجتماعی می‌باشد.

سوالی در مورد آموزش ارسال لیست بیمه دارید؟ از ما بپرسید!

در این مقاله به آموزش ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی از طریق اینترنت پرداختیم و به تمامی سوالات در زمینه لیست بیمه پاسخ دادیم. اما اگر هنوز در مورد طریقه ارسال لیست بیمه 1401 از طریق سامانه جدید ارسال لیست بیمه (پرتال تامین اجتماعی) سوالی دارید، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. اگر هم برای کسب و کار خود، به دنبال نرم افزار حسابداری مطمئن هستید و در مورد نرم افزار سپیدار سوالی دارید، از طریق شماره 81022222 با همکاران ما در ارتباط باشید.

پادکست آموزش بیمه تامین اجتماعی

سوالات متداول

سامانه بارگذاری اینترنتی لیست بیمه چیست؟

 برای رد کردن لیست بیمه تامین اجتماعی می‌توان با در دست داشتن نام کاربری و رمز عبور، به سایت سازمان تامین اجتماعی (سایت ارسال لیست بیمه) به آدرس es.tamin.ir مراجعه و نسبت به ارسال الکترونیکی لیست بیمه ماهانه اقدام کنیم.

نرم افزار ارسال لیست بیمه چیست؟

نصب برنامه‌های مرتبط با ارسال لیست حق بیمه مشکل چندانی ندارد و پشتیبانی هم دارد که در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانید آن را مطرح کنید. همچنین نرم افزار ارسال لیست بیمه بر روی انواع سیستم عامل‌های ویندوز از جمله xp و ویندوزهای بالاتر مانند ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10 قابل نصب هست. 

 

 

نرم افزار حسابداری سپیدار


این صفحه را به اشتراک بگذارید


به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 38 میانگین: 4]


108 دیدگاه برای ”ارسال لیست بیمه از طریق پرتال تامین اجتماعی+ ویدئوی آموزشی

 1. فرزاد

  سلام،از امروز صاحب کار اسمم رو تولیست بیمه رد کرده میتونم از فردا از بیمه استفاده کنم

 2. علی

  سلام
  مدر یک شرکت مشغول کار هستم از همسرم 5 سال هست جدا شدم ولی اعلام نکردم بابت حذف از زیر مجموعه تامین اجتماعی حالا دوباره مجدد میخوام ازدواج کنم امکانش هست که بدون اینکه به شرکت اعلام کنم همسرم رو اضافه کنم و تحت پوشش قرار بگیره؟

 3. محمد پیرزاد

  سلام
  بنده یک فروشنده دارم که مدت ۵ سال در فروشگاه کار می کند اکنون میخواهم او را بیمه کنم و البته آن ۵ سال گذشته را نیز جبران کنم تا جزو سوابق بیمه ای او حساب شود لطفا بفرمایید باید چه کنم؟

  1. سپیدار سیستم

   با سلام و احترام .
   تنها سابقه قابل خریداری عبارتند از : کسری سابقه تا ده سال (جهت بازنشستگی با سن 60 سال آقایان و سن 55 سال خانم ها) و سابقه سربازی. مابقی خلا بیمه ای که به علت عدم اشتغال ایجاد شده قابل محاسبه و پرداخت نمی باشد.
   البته طبق بخشنامه شماره 14548/98/1000 مورخ 17/12/1398 سازمان تأمین اجتماعی ، افرادی مانند منشی های مطب، یا اساتید دانشگاه ها، حسابرسان و از این قبیل مشاغل که شغل آنها پاره وقت بوده و به تبع شغلشان بیمه آنها بر فرض مثال 20 روز از ماه ارسال میگردد، این افراد میتوانند مابقی سابقه بیمه ی آن ماه خود یعنی 10 روز باقیمانده را با ارائه قرارداد کار خریداری نمایند در نتیجه حداقل باید 1 روز بیمه ارسال شده باشد تا بتوان مابیق آن را خرید فلذا برای روزهای صفر کارکرد که حق بیمه ای پرداخت نشده است این قابلیت وجود ندارد.

 4. مجید

  سلام من هر دو الی سه ماه یکبار بیمه رو پرداخت میکنم،امروز تا پایان سال اومدم بیمه رو پرداخت کردم، ولی اسفند ماه رو در لیست سابقه زده 11 روز، علت چیه؟ بیمه کارگر ساختمانی هستم

 5. مهدی

  سلام برای اولین بار میخوام لیست بیمه رد کنم
  برای کارگاه های تولیدی که 5 نفر معاف هستند معافیت رو در کجای لیست دیسک باید لحاظ کنیم

   1. سادات

    سلام جناب مهدی
    اگر از طریق سایت تامین اجتماعی و ارسال لیست انلاین ، لیست بیمه ارسال می کنید در این بخش فقط تا 5 نفر پرسنل می توانید لیست رد کنید. برای کارگاه های بیش از 5 نفر می بایست از طریق نرم افزار نخست فایل بیمه تهیه شود و سپس فایل های بیمه را ارسال فرمایید.
    امیدوارم براتون مفید باشه – رافت

 6. جلوه

  سلام
  دیدگاه قبلی من که هنوز توی سایت شما نیست ولی لطفا این سوال رو جواب بدید لیستی که من ارسال کردم و تایید نهایی هم شده و حتی پرداخت هم شده نوشته شده موثر ، پس چرا وصول ننوشته مثل ماه های قبلی
  منتظر پاسخ شما هستم. با سپاس

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   خیلی متاسفیم که برای پاسخ به این سوالات تخصصی نمیتونیم کمک زیادی به شما داشته باشیم.

 7. نیلوفر

  درود
  برای ارسال تامین اجتماعی اختیاری که در سایت samt.tamin.ir بود دیگه امکان پذیر نیست لطفا راهنمایی میکنید.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. از سامانه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی استفاده کنید. در متن وبلاگ لینک را قرار دادیم.

 8. آدن

  سلام من اولین بار میخوام بیمه رو از ای سرویس رد کنم وقتی دیسکت ها رو ثبت میکنم مرحله بعد بهم میگه محتوای کد کارگاه – فیلد کد کارگاه اشتباه می باشد. مشکل از کجان

 9. جواد

  با سلام . من باید 11 نفر لیست بیمه موسسه را رد کنم . به محض اینکه اطلاعات نفر ششم را تائید میکنم سیستم ارورر میده که 5 نفر بیشتر ارسال نمیشه . راهکار چیه؟ لطفا راهنمائی کنید. تشکر

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   متاسفیم این بخش مربوط به سایت تامین اجتماعی هست و ما اطلاعاتی در خصوص این موضوع نداریم.

 10. وریا

  با سلام .امسال دیگه نمیشه تو سایت tamin.ir لیست بیمه هارو ارسال کرد.باید به سایت eservices مراجعه کرد

  1. امیر

   سلام من لیست بیمه رو بارگذاری کردم تایید نهایی هم شده ولی هیچ گذینه ای برای پرداخت پیدا نمی کنم .لطفا راهنمایی کنید

   1. حمیدرضا فلاحتی

    منم همین مشکل را دارم. لطفا اگر روش پرداخت آنلاین را متوجه شدید به من هم اطلاع دهید

   2. رهگذر

    سلام باید برید قسمت جزئیات . توی قسمت جزئیات بالای صفحه چند تا گزینه دارد که یکی از اونها صفحه پرداخت است . موفق باشید

 11. اسماعیل صبور

  با سلام ،سازمان تامین اجتماعی پیام داده .پرداخت حق بیمه از اول اردیبهشت 1401 تنها از طریق سامانه خدمات غیر حضوری انجام می شود . لطفا راهنمایی کنید روش آن چگونه است .به سامانه تامین اجتماعی مراجعه کرده ام . راه مشخص را ارائه ننموده اند .

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   در این مطلب هم فیلم آموزشی و هم به صورت مرحله به مرحله ای ارسال لیست بیمه به تامین اجتماعی آموزش داده شده است

 12. عباس توکلی

  سلام چرا سایت تامین اجتماعی این پیغامو میده میگه نمیتوان از اتین سایت لیست بیمه رو ارسال کرد و نمیشه لیست بیمه رو بارگذاری کرد

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   برای رد کردن لیست بیمه تامین اجتماعی می‌توان با در دست داشتن نام کاربری و رمز عبور، به سایت سازمان تامین اجتماعی (سایت ارسال لیست بیمه) به آدرس es.tamin.ir مراجعه و نسبت به ارسال الکترونیکی لیست بیمه ماهانه اقدام کنید.

 13. شایان

  با سلام لیست بیمه ی اسفند ماه رو برای چهار شرکت رد کردم برای دوتا از شرکت ها بیمه ی افراد ثبت شده ولی برای دوشرکت دیگه هنوز صفر هست میتونید راهنماییم کنید
  ثبت نهایی هم شد در سازمان تامین اجتماعی و پرداخت هم انجام شده

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   متاسفیم این بخش مربوط به سایت تامین اجتماعی هست و ما اطلاعاتی در خصوص این موضوع نداریم.

 14. الهام

  سلام.مطلب جامع و کامل بود فقط یه سوال اینکه فرقی نمیکنه لیست از سایت samt ارسال بشه یا سایت جدید eservices

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   برای رد کردن لیست بیمه تامین اجتماعی می‌توان با در دست داشتن نام کاربری و رمز عبور، به سایت سازمان تامین اجتماعی (سایت ارسال لیست بیمه) به آدرس es.tamin.ir مراجعه و نسبت به ارسال الکترونیکی لیست بیمه ماهانه اقدام کنید.

 15. فیروز

  سلام
  ما لیست اسفند را رد کرده ایم اما باتوجه به کسری یک روز در ماه وحذف یک نفر در لیست مبلغ حق بیمه همان ماه قبلی می باشد

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   متاسفیم این سوال مربوط به قوانین و سایت تامین اجتماعی هست و ما اطلاعاتی در خصوص این موضوع نداریم.

 16. شقایق

  سلام هنگام ورود به سایت تامین اجتماعی ارورعدم همکاری حسابرسی- جام جور و میده زمانی که کد ها رو وارد میکنم برای شرکت

 17. علی پیرسرائی

  سلام و درود
  آیا ارسال لیست بیمه از ویندوز ۷ و ۶۴ بیت.
  با ویندوز ۱۰
  در ارسال لیست بیمه تفاوت دارد..

 18. علی پیرسرائی

  سلام و درود. مراحل ثبت بیمه مرداد انجام شده ولی از طریق سایت کارفرما انتقال داده صورت نمی‌گیرد و پیغام میده که لیست تیرماه بارگزاری شده.
  خواهشمند است راهنمایی کنید.
  با چند کامپیوتر مختلف امتحان شده ولی امکان ارسال دیتا نیست.
  ممنونم

 19. فرازینی

  سلام وقت بخیر لطفاً نرم افزار DBF reader را برای دانلود قرار دهید یا بگید از کجا میتوونم دریافت کنم چون هرچی گشتم نبود. با تشکر

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   در بسیاری از سایت ها مثل پی سی دانلود میتوانید این نرم افزار را دانلود کنید

 20. حسین

  سلام و خسته نباشید
  مابرای ی شرکتی کد کارگاهی گرفتیم بعد بیمه هارو بااون میریختیم ولی بعدا کد عوض شد ولی ماباهمون کد قبلی بیمه ریختیم الان برامون جریمه اومده ایاراهی داره ثابت کنیم همون شرکته فقط کدش اشتباهه؟!

  1. سپیدار سیستم

   سلام وقت شما بخیر
   متاسفیم این بخش مربوط به قوانین بیمه تامین اجتماعی هست و ما اطلاعاتی در خصوص این موضوع نداریم.

 21. مقیدی

  عرض ادب
  ببخشید من برای دومین ماه میخوام بیمه برای کارکنان رد کنم مشکلم اینجاست که دیسکت رو تهیه کردم انتقال اطلاعات هویتی رو هم موفقیت آمیز میزنه ولی فایل kar و work رو نشون نمیده فقط فایل support رو سیو میکنه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست

  1. سپیدار سیستم

   سلام. در نسخه اخر برنامه، خطایی بابت این موضوع وجود نداره. در صورت امکان طی تماس و یا چت با تیم پشتیبانی موضوع خود را مطرح نمایید

  2. عاطفهhttps://www.sepidarsystem.com/podcasts/

   سلام ببخشید یه سوال داشتم من شماره بیمه یکی از پرسنل اشتباه وارد کردم هنوز لیست ارسال نکردم ولی الان که میخوام ویرایش کنم تو مشخصات کارکنان اصلا اسم اون شخص نیس و هر چی میخوام جدید تعریف کنم میگه کد ملی و شماره بیمه تکراریه یعنی هست ولی پنهان شده نمیتونم پیداش کنم راهی هست ۰۰

 22. شهره

  سلام وقت بخیر من همیشه برای ارسال لیست بیمه از فایل های خروجی که سپیدار بهم میداد استفاده میکردم و داخل پرتال آپلود میکردم. برای فروردین 1400 که خطای سال رو میده نمیشه از سپیدار ارسال کنم؟ باید فقط از نرم افزار تامین اجتماعی استفاده کنم؟راه حلی داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 23. مریم

  سلام وقت بخیر
  من تا پایان سال 1399 لیست بیمه کارگاهمو از طریق برنامه ای که اداره بیمه توی یک سی دی ریخته بود و من روی سیستم نصب کرده بودم ارسال می کردم.
  الان که میخوام لیست بیمه فروردین 1400 رو ارسال کنم .نمی تونم سال و تغییر بدم میزنه سال 1300
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 24. ایمان

  سلام وقت بخیر.اگه امکانش هست آموزش نحوه ارسال لیست معوق بیمه رو برا ادارات را در صفحه سایتتون قرار دهید.با تشکر از سایت خوبتون

 25. محسن

  سلام
  نرم افزار ارسال لیست 2.7 در سایت بیمه چندین قسمت است و دانلود و نصب آن ساده نیست
  اگر ممکنه نسخه کامل یکپاچه را روی صفحه خود قرار دهید
  صفح تامین اجتماعی افتضاحه واقعا
  ممنون

  1. سپیدار سیستم

   سلام. حتما بررسی می کنیم. اگر مانعی نباشد حتما بارگذاری خواهد شد.

 26. احمد

  سلام . در مورد کمک هزینه ازدواج توسط سازمان تامین اجتماعی اطلاعات می خوام . نحوه کمک به چه صورته ؟ مبلغ چقدره ؟ زمان پرداخت به چه صورته ؟ در انتها اگر هر دو طرف کارمند و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعیباشن آیا به طرفین مبلغ جداگانه ای پرداخت میشه ؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام بزرگوار
   مهم ترین شرط به کسانی تعلق خواهد گرفت که برای اولین بار ازدواج کرده اند و قطعا کمک هزینه ازدواج به شرط دارا بودن شرایط ذیل به هر دو نفر داده خواهد شد.
   بیمه شده بایدظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل 720 روز سابقه کار و پرداخت حق بیمه داشته باشد
   در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد
   ازدواج اول باشد
   عقد ازدواج دائم بوده و در دفتر اسناد رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

   مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج:
   اصل و تصویر صفحات مورد نیاز عقد نامه
   اصل و تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه بیمه شده و همسروی
   تعهد کتبی بیمه شده مبنی بر اینکه برای اولین بار ازدواج کرده است
   دفترچه درمانی بیمه شده
   کمک هزینه ازدواج :

   میزان کمک هزینه ازدواج ، برابر با یکماه متوسط حقوق یا مزد بیمه شده است . یعنی جمع دریافتی مشمول کسر حق بیمه در آخرین دوسال قبل ازازدواج تقسیم بر 24 . درصورتیکه عددحاصل کمتر از حداقل دستمزد کارگرعادی درتاریخ عقد باشد مبلغ مذکور تا حداقل دستمزد زمان عقد تعدیل می گردد.

 27. وهاب

  سلام. ببخشید من در تهیه دیسکت دچار مشکل شدم. مغایرت میزان دستمزد روزانه رو میزنه واسه من. حالا من اونو اصلاح کردم و چند باره امتحان میکنم. میزنه عملیات انتقال اطلاعات به دیسکت انجام نشد. اینجوری من نمیتونم دو تا فایل واسه بارگذاری و گرفتن فیش \رداختی بیمه رو بگیرم. باید چکار بکنم. با تشکر

 28. سولماز

  سلام . چطوری میشه در سایت ارسال بیمه متوجه شد به چه دلیل خطا داره.یعنی در کدوم
  قسمت قابل مشاهده هست؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. تمامی خطاها دارای یک کد است. با جستجوی کدخطای موردنظر خود، راه حل آن را پیدا می کنید.
   اما بهترین مشاوره را خود شعبه مربوطه می تواند بدهد.

 29. کامرانی

  سلام
  من از مهر 98 لیست بیمه و مالیات پرسنل رو از طریق سپیدار رد کردم الان تامین اجتماعی برام اخطاریه جریمه صادر کرده و پس از بررسی متوجه شدیم سپیدار مزایای ماهانه رو تو فیلد خودش نذاشته و با حقوق جمع کرده و بیمه هم زیر بار اصلاح و بخشش جریمه نمیره
  راهکار قرارگرفتن مزایای ماهانه در فیلد خودش چیه؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. باید در سایر مبالغ قرار داد بیمه سهم کارمند وکارفرما انتخاب شود. این عوامل بصورت دیفالت در سپیدار موجود است که باید فعال گردد.

  2. نصیری

   سلام من تمام مراحل رو برای ارسال لیست بیمه انجام دادم ،ولی چطور فیش بیمه رو رویت و چاپ کنم؟؟

 30. ندا

  اگر کارفرما تعداد روز کارکرد کارگر را تعداد کامل روزهای ماه نزند و کارگر هم اعتراضی نداشته باشد آیا بیمه ممکنه جریمه ای برای شرکت در نظر بگیرد ؟ اگر حق اولاد برای کارگران متاهل صاحب فرزند در لیست بیمه در نظر گرفته نشود چطور؟ با تشکر

  1. سپیدار سیستم

   سلام. اگر شما در مقام کارفرمایان باشید به لحاظ اخلاق حرفه ای کار درستی نیست حتا با اگر کارگر توافق کرده باشید به لحاظ قوانین بیمه تامین اجتماعی مشکلی پیش نمی آید اما اگر کارگر در اینده شکایت کند میتواند حق و حقوق خود را مطالبه کند.
   و چون حق اولاد مشمول کسر حق بیمه نیست مشکلی نیست فقط در ایام حسابرسی بیمه چون سند حقوق از لیست ارسالی مغایرت بوجود می اید شما به حسابرس انالیز سند حقوق را ارایه دهید تا جریمه نشوید

 31. ندا

  باسلام
  خانمهااز چه سنی میتوانند از بازنشستگی بیمه با10 سال سابقه بیمه اجباری خوداستفاده کنند ؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام.
   زنان شاغل درمواردی که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند بازنشسته شوند؛

   ۱) بازنشستگی با ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه
   ۲) بازنشستگی با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
   ۳) بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن برای مشمولان قانون کار
   ۴) بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور
   ۵) بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه بدون شرط سنی برای جانبازان
   ۶) داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
   ۷) داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
   ۸) داشتن ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.

 32. حسین

  سلام
  اگه مبلغ بیمه بیکاری اشتباه فرستاده شود آیا بعد از تایید نهایی امکان تصحیح کردن وجود دارد؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. بله. می توانید با شعبه بیمه مربوطه تماس بگیرید تا اصلاح را انجام دهند.

 33. سنار

  سلام وقتتون بخیر؛ من اولین باره کارفرما شدم و کدکارگاه گرفتم نمی دونم چطوری و با چه نرم افزاری لیست بیمه تهیه و ارسال کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. شما باید لیست بیمه را از طریق نرم افزار حسابداری خود، دریافت کنید و به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید. با ثبت نام در این سایت، لیست خود را به شعبه مربوطه ارجاع می دهید.

 34. فرح

  سلام، آیا از سایت تامین اجتماعی هم میشه این فایل پشتیبان رو گرفت؟
  من با سیستم قبلیم بیمه ها رو رد کردم ولی الان کلا سیستم قبلیم خراب شده و هیچ دسترسی به برنامه ی قبلی و اطلاعات پرسنلی که داخل وارد کرده بودم ندارم، حالا رو سیستم جدید برنامه رو نصب کردم، آیا از طریق سایت تامین اجتماعی میتونم اطلاعات رو انتقال بدم به سیستم جدیدم؟

 35. اسماعیل افشار

  سلام. من اولین بارم بود که لیست بیمه رو ارسال می کردم. خیلی توضیحاتتون کمکم کرد.

 36. مهدی

  سلام خسته نباشید
  اگر توی لیست بیمه تاریخ تولد پرسنل اشتباه وارد بشه تو هنگام ارسال دیسک به بیمه خطا یا ارور میزنه ممنون میشم پاسخگو باشید

 37. شریفی

  با سلام منظور از اطلاعیه ماهیانه کارگاه چیست ؟ میشه لطفا اگر مقدوره با عکس توضیح بدید

  1. سپیدار سیستم

   سلام. باید سیستم حقوق و دستمزد را داشته باشید تا امکان تعریف کارمند/قرارداد و ثبت اطلاعات ماهانه را داشته باشید. اطلاعات ماهانه برای پرداخت بیمه و مالیات به مراجع دولتی استفاده می شود.

 38. سپیدار

  سلام
  شما می توانید روی لیست بیمه ی خود نامه به شعبه تامین اجتماعی بزنید و درخواست رفع مشکل را بدهید. پس از بررسی مشکل شما را حل خواهند کرد

  1. فاطمه

   سلام. تو رو خدا من رو راهنمایی کنید. من خروجی برا بیمه از نرم افزار سپیدار گرفتم.بارگذاری کردم و فیش رو گرفتم و پرداخت کردم. الان استعلام دستمزد برا خودم گرفتم متوجه شدم کلیه حقوق و دستمزد تو سامانه تامین اجتماعی تو مزایا قرار گرفته و مثلا برا خود من یه ۱۵۱۶۸۸۱۰ یعنی حداقل حقوق بهش اضافه شده ولی فیش بیمه با اون چیزی که تو سیستم هست یکی تو رو خدا راهنمایی کنید چکار کنم

   1. سپیدار سیستم

    سلام. لطفا به این قسمت مراجعه کنید: تنظیمات حقوق و دستمزد/ تب بیمه تامین اجتماعی/ قسمت پایین نوشته عوامل بی تاثیر در مزد روزانه و ماهانه
    احتمالا عامل حقوق پایه را در آن قسمت اضافه کردید.

 39. محمد ادیب

  باسلام
  لیست بیمه خود را ارسال نموده ام ، برای یکی از پرسنل خطای کد ملی میدهد، ۵ سال است برای این پرسنل خود لیست بیمه با همین کد ملی را میفرستم، برای چی در این لیست خطا میدهد ، چیکار کنم؟ ممنون

 40. محمد بوری

  با سلام
  فایل های خروجی سیستم حقوق ما txt هستند
  متاسفانه خروجی dbf نمی دهد
  نرم افزاری برای تبدیل آن ندارید؟؟؟

  تشششششششششکر

  1. سپیدار

   سازمان تامین اجتماعی نرم افزار مربوطه جهت تبدیل اطلاعات به فرمت DBF را در سایت خود قرار داده است که فایل راهنمای بکاری آن نیز موجود است .

 41. شرافت

  با سلام واحترام اگر تاریخ انحلال شرکتی درسال ۹۶باشد آیابازرس بیمه مجاز به بررسی سنوات قبل می باشد؟

  1. سپیدار

   سلام
   تا شرکتی مفاصا حساب بیمه و مالیات دریافت نکند اجازه انحلال به شرکت داده نمی شود .

 42. مینا

  سلام ، من اولین باره میخوام لیست بیمه وارد کنم ، برای لیست بیمه و ارسال آن به دارایی باید جدیدا چه برنامه ای رو دانلود کنم؟؟ کلا باید چکار کنم ، راهنمایی میکنید لطفا

 43. نگار

  با سلام و احترام
  چطور از فایل بیمه در نرم افزار پرینت بگیرم، همان قسمتی که مشخصات کارگاه و بیمه شادگان رادرفورد یک صفحه می آورد.؟ با تشکر

  1. سپیدار

   با توجه به فرمت DBF فایل با نرم افزارreader DBF امکان مشاهده فایل و بررسی آن را دارید ولی برای پرینت اطلاعات می توانید از نرم افزار مالی سپیدار استفاده کنید که امکان گرفتن پرینت این اطلاعات را دارد .

 44. سارا

  با سلام متآسفانه رمز ورودم پاک شد هر چقدر وارد میکنم برای ارسال لیست بیمه جدید خطا ورود رمز را میزنه و نمیتونم وارد بشم خواهشمندم راهنمایی بفرماییو.

  1. سپیدار

   سلام . با مراجعه مجدد به بیمه کاربر بیمه امکان تحویل اطلاعات را با مدارک به نماینده شخص یا شرکت دارد.

 45. هوشنگ اکبری

  سلام
  من لیست رو ارسال و برگه رسید و فیش پرداختی رو دریافت کردم ولی بعدا متوجه شدم مبلغ ۱۶۵۰۰تومان در کل حق بیمه کمتر محاسبه کرده ام آیا راحلی وجود دارد؟

  1. سپیدار

   • اگر اطلاعاتی را در یکی از لیست های بیمه اشتباه بارگذاری و لیست را تائید و در همان ماه متوجه اشتباه بشویم می توانیم با مدارک ذیل به بیمه مراجعه کرده و اطلاعات را اصلاح کنیم. ولی در صورتی که در ماه های دیگر متوجه این اشتباه بشویم اصلاح مذکور امکان پذیر نمی باشد . مدارک مورد نیاز:
   ۱٫ فیش حقوقی شخص یا اشخاصی که اطلاعات آنها اشتباه شده است .
   ۲٫ قرارداد کاری
   ۳٫ CD اطلاعات صحیح
   ۴٫ نامه در خواست انجام اصلاح خطاب به تامین اجتماعی شعبه مربوطه و شرح موضوع

    1. سپیدار سیستم

     سلام. باید سیستم حقوق و دستمزد را داشته باشید تا امکان تعریف کارمند/قرارداد و ثبت اطلاعات ماهانه را داشته باشید.

 46. l gh

  لیست بیمه اسفند را رد کردم برای هر فرد ۲۹ روز زدو سه نفر هستن و برای لیست کلی ۸۷ روز زدم خطای آن در سایت میزنه “تعداد روزهای کارکرد در ماه جاری نباید از تاریخ لیست بیشتر باشد”
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سپیدار

   این خطا مربوط به عدم تطابق اطلاعات روز کارکرد است . اطلاعات روز کارکرد معمولا با ماه نیز سنجیده می شود بر فرض مثال اسفند ماه امکان ثبت ۳۱ روز کارکرد را ندارد و یا اطلاعات لیست با اطلاعات هدر مطابقت ندارد . برای کنترل بهتر از DBF reader استفاده کنید

 47. آلاوه

  سلام
  چطوری می توانم برای کسی که سابقه کاری ندارد بیمه رد کنم ؟

  1. سپیدار

   برای ثبت نام پرسنل جدید می بایستی مراحل ذیل را پیش ببرید :
   ۱٫ شخص بیمه شده تحت تکفل کسی نباشد .
   ۲٫ در صورتی که تحت تکفل پدر ، مادر و یا … می باشد ، می بایست شخص مذکور به شعبه تامین اجتماعی که در آنجا برایشان بیمه رد می شده است مراجعه کنند و دفترچه ای را که بواسطه پدر و یا مادر و … دریافت کرده اند باطل نمایند.
   ۳٫ مجددا به شعبه شرکت مراجعه و ثبت نام کنند.

 48. محمد حسن

  مرخصی زایمان چقدراست آیا بیمه حقوق پرسنل را پرداخت میکند آیاحق بیمه ماهانه پرسنل درزمان مرخصی را بایدکارفرمابپردازد و مدرارک لازم برای ارائه به بیمه شامل چه چیزهایی است.

  1. سپیدار

   مرخصی زایمان ۶ ماه است .
   بله بیمه بعد از مراجعه فرد مذکور و ارائه مدارک پزشکی (نسخه پزشک + شناسنامه نوزاد+سایر مدارک مورد نیاز ) به ایشان پرداخت خواهد داشت . در دوره مرخصی هیچ پرداختی از بابت حقوق به پرسنل انجام نمی شود ولی عیدی و سنوات ایشان جزء هزینه های ماهانه کارفرما خواهد بود و هر دو مبلغ در انتهای سال می بایستی برای ۱ سال کامل لحاظ شود .
   با مراجعه به شعبه بیمه لیست مدارک مورد نیاز به همراه فرمهای مربوط به پرسنل تحویل می گردد .

  2. مهدی

   مرخصی زایمان طبق قانون 9ماه میباشد که متاسفانه سازمان تامین اجتماعی به دلیل بار مالی از آن امتناع می کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *