حسابدار

نقش حسابدار در کسب‌وکارهای کوچک


از آنجا که اکثر صاحبان کسب‌وکارها به دنبال پس‌اندازکردن پول هستند، ممکن است گمان کنند که از پس هزینه‌های استخدام یک حسابدار برنمی‌آیند. لازم نیست حسابدار به صورت تمام وقت در شرکت‌تان کار کند. هر چه بیشتر حساب‌هایتان را ساماندهی کنید وقت کمتری از حسابدار می‌گیرد و در نتیجه هزینه‌ کمتری برای آن پرداخت می‌کنید.

یک حسابدار باعث می‌شود زمان آزاد بیشتری برای تمرکز بر قابلیت‌های اصلی کسب‌وکارتان در اختیار داشته باشید و به شما اطلاعات مالی‌ای می‌دهد که عملکرد کسب‌وکارتان را به درستی نشان می‌دهند.

تنظیم نرم‌ افزار حسابداری و اهداف کسب‌وکار

هنگام نوشتن طرح ‌کسب‌وکار، خوب است که دیدی واقع‌گرایانه به حسابداری داشته باشید تا بتوانید اهداف دست‌یافتنی‌تان را مشخص کنید. استخدام یک متخصص از ابتدای کار باعث می‌شود کارمان را با اطلاعات خوب مالی شروع و در زمان و پول‌مان صرفه‌جویی کنیم.

یک حسابدار می‌تواند نرم‌ افزار حسابداری‌تان را نصب کند تا گزارش‌های مالی شفافی ارائه دهد و برآوردهای مالی‌تان را تنظیم کند. یک حسابدار همچنین قادر خواهد بود امور مالی‌تان را با ساختار قانونی تطبیق دهد تا از درست‌بودن مالیات‌های پرداختی‌تان اطمینان حاصل کنید.

حسابدار

کمک به شما در ساماندهی امور مالی‌تان

این اشتباه را نکنید که بخواهید همه‌ی کارهای کسب‌وکارتان را خودتان انجام دهید. حسابداری کسب‌وکار کوچک می‌تواند پیچیده و زمان‌بر باشد. موفقیت کسب‌وکارتان به جریان نقدی بستگی دارد بنابراین ارزش آن را دارد که از وضعیت طلب و بدهی‌تان آگاه باشید.

حسابدار می‌تواند راه‌هایی به شما پیشنهاد دهد که جریان نقدی‌تان را آزاد سازید و پول‌هایتان را پس‌انداز کنید و همچنین معیارهای اصلی کسب‌وکار را بسنجید. اگر شما و حسابدارتان از یک نرم‌ افزار حسابداری آنلاین استفاده می‌کنید می‌توانید از آنها بخواهید که اطلاعات حساب‌هایتان را با شما به اشتراک بگذارند تا بتوانید در هر زمانی بر آنها نظارت داشته باشید.

برای بایگانی مالیاتی با یک حسابدار مشورت کنید

صاحبان کسب‌وکار لیست بلندبالایی از تطابق‌های قانونی مانند سلامتی و امنیت، قوانین استخدام و مالیات دارند. حسابدارتان می‌تواند شما را از تغییراتی که در قوانین مالیاتی حاصل می‌شود آگاه سازد و اسناد تطبیقی و قانونی لازم را تکمیل و پر کند. اگر در آماده‌سازی سند مالیاتی اشتباهی شود کسب‌‌وکارتان خسارت زیادی متحمل می‌شود.

نقش حسابدار در کسب‌وکارهای کوچک

هنگامی‌که برای دریافت وام اقدام می‌کنید از حسابدار مشورت بگیرید

هنگام اقدام برای دریافت وام خوب است که از یک حسابدار مشورت بگیرید. آنها برای پشتیبانی از درخواست‌تان می‌توانند سابقه‌ی قانونی‌تان را ارائه کنند. همچنین آنها می‌توانند مشورت‌هایی درباره‌ی شرایط و نرخ‌های بانکی بدهند و برای هر امضایی که می‌خواهید بکنید به شما مشاوره بدهند.

یک حسابدار جایگاه با ارزشی برای رشد کسب‌وکار‌تان دارد. اگر شما و حسابدارتان از نرم‌ افزار حسابداری استفاده کنید همواره از عملکرد کسب‌وکارتان آگاه خواهید بود.

کسب‌وکارهای کوچک از حسابدار هایشان چه انتظاری دارند؟

امور مالی معمولاً بیشتر از هر مسئله‌ی دیگری ذهن صاحبان کسب‌وکارهای کوچک را به خود مشغول می‌دارد. با این‌حال، توسعه‌ی محصولات جدید، کمپین‌های بازاریابی یا حتی پیشرفت کلی در صورتی امکان‌پذیر است که سرمایه‌ی شرکت سالم باشد.

پیگیری‌ مسائل ابتدایی نسبتاً ساده است. برای نمونه اگر تصویری از ورودی‌ها و خروجی‌های حساب‌هایتان می‌خواهید؛ نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم برای این کار عالی است. بسیاری از سازمان‌ها هنگام فرارسیدن پایان سال مالی یا دست و پنجه نرم‌کردن با اعداد پیچیده از یک حسابدار کمک می‌گیرند.

نقش حسابدار در کسب‌وکارهای کوچک

انتظارات کسب‌وکارهای کوچک در این مواقع چیست؟ و آیا با واقعیت کنار می‌آیند؟

خب، نظرسنجی اخیری که توسط محققان انجام‌شده سعی در یافتن پاسخ این پرسش‌ها داشته است.

نیاز به مشاوره

به نظر می‌رسد کسب‌وکارها به دنبال مشاوره‌گرفتن هستند. این مشورت نه تنها شامل بینش آگاهانه بلکه همچنین شامل توانایی حسابدار در درک بهتر بخش سازمان است. اگرچه محققان دریافتند که اکثر حسابداران ۶۰ درصد از زمان‌شان را صرف انجام‌دادن کارها می‌کنند و فقط ۴۰ درصدشان مشاوره می‌دهند.

به گفته‌ی ژانت چانگ، مدیر حسابداری آیپزوز «بسیاری از حسابداران می‌دانند که اگر به امور مالی رسیدگی نکنند و فقط به دادن مشورت اکتفا کنند مشتریانشان را از دست می‌دهند».

استفاده از تکنولوژی

انتظار دیگر کسب‌وکارهای کوچک از حسابداران توانایی در استفاده از تکنولوژی است. برای نمونه، اینکه آیا می‌توانند اعداد و ارقام را از طریق نرم‌ افزار حسابداری سازمان گردآوری کنند. خوشبختانه اکثر شرکت‌های نیوزلند و استرالیا در حال پیوستن به فضای دیجیتال هستند و از آن به عنوان وسیله‌ای برای بهبود روابط‌شان با مشتری استفاده می‌کنند.

در نهایت آیپزوز و کامان لدجر دریافتند که هم‌اکنون زمان شراکت حسابدار-تجارت رسیده زیرا فرصت‌های بیشتری نسبت به قبل برای ایجاد رابطه‌ای طولانی‌مدت و شراکت موفق وجود دارد.