توصیه‌های لازم برای حسابداران شرکت‌ ها و اصناف

توصیه‌های لازم برای حسابداران شرکت‌ ها و اصناف


مدیریت کارآمد یک کسب‌وکار برای موفقیت حیاتی است. هر تصمیمی می‌تواند یک تأثیر بزرگ بر آینده بگذارد. بسیاری از حسابداران شرکت‌ ها و اصناف سرمایه‌ی نسبتاً هنگفتی را در شرکت‌ها مدیریت می‌کنند.

طبعاً سلامت مالی از اولویت‌های مهم هر کسب‌وکاری از همان آغاز فعالیت است که در نتیجه آن را ملزم به استفاده از روش‌های حسابداری می‌کند. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران از همان ابتدا به استخدام حسابداران شرکت‌ ها و اصناف برای امور حسابداری شرکتشان روی می‌آورند.

استیو لائوتس که ۲۵ سال است مدیر و موسس شرکت‌های مختلف است در مورد اهمیت حسابداری چنین می‌گوید: «بسیاری از صاحبان کسب‌وکار‌ها در ابتدای کار صلاحیت مدیریت یک شرکت را ندارند. من نیز مطمئنم که صلاحیت آن را نداشتم. من همان خطاهایی که شما مرتکب شدید را انجام دادم و برای نگه‌داشتن کارم تلاش بسیاری کردم. اما وقتی یک حسابدار را ملاقات کردم همه چیز عوض شد. او ترازنامه و اظهارنامه‌ی سود و زیان را برایم شرح داد و از آن زمان کسب‌وکارم شروع به شکوفایی کرد».

حال به نظر شما حسابداری چگونه به موفقیت یک شرکت کمک می‌کند؟

حسابداران شرکت‌ ها و اصناف هسته‌ی اصلی کسب‌وکارها است و کلید موفقیت آن به شمار می‌آید. اگر قصد پس‌اندازکردن پول‌هایتان را دارید اولین مسئله‌ای که باید در نظر بگیرید تسهیل‌ رسیدگی به امور مالی است. برای نمونه آیا هزینه‌‌های فعالیت واحدها را می‌توان کاهش داد؟ و اگر چنین است چطور باید به چنین مسائلی رسیدگی کرد؟

حسابداران شرکت‌ ها و اصناف

در ادامه چند پیشنهاد برای حسابداران شرکت‌ ها و اصناف ارائه خواهیم کرد:

برنامه‌ریزی کنید و با متخصصان حسابداری از ابتدای کار مشورت کنید

«گروهی از متخصصان را گرد هم آورید تا مطمئن شوید کسب‌وکارتان از همان ابتدا گام‌های محکم و درستی بر می‌دارد و سپس سکان را به دست بگیرید»

یک طرح کسب‌وکار جامع، مدیران را در مسیر درست نگه‌ می‌دارد و خطاها را کاهش می‌دهد. داشتن طرح‌ جامع کار، فواید زیادی به همراه دارد؛ از قبیل رشد کسب‌وکار.

بهتر است که به محض تأسیس شرکت،‌ یک حسابدار استخدام کنید که طرح کار را از همان روز اول به شما پیشنهاد بدهد. صاحب کسب‌وکار نیاز به نقشه‌ی مسیر دارد. همچنین به مشاورانی نیاز دارد که در فهم حسابداری به او کمک کنند.

یک نرم افزار حسابداری دقیق و قابل اعتماد تهیه کنید

بسیاری از کسب‌وکارها، استفاده‌ از نرم ‌افزار حسابداری را برای تسریع وظایف روزمره حسابدارشان، در دستور کار قرار می‌دهند. یک نرم ‌افزار حسابداری دقیق و یکپارچه به روند دفترداری کسب‌وکارتان کمک می‌کند و سبب می‌شود کل شرکت همانند عقربه‌های یک ساعت هماهنگ کار کند.

کار کردن در یک محیط تجاری و رقابتی کوچک به معنی آن است که زمان، بسیار مهم است و جلوتر بودن از برنامه در طولانی ‌مدت بسیار مفید خواهد بود.

فواید استفاده از نرم‌ افزار حسابداری چیست؟

دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری بر روی نرم ‌افزار حسابداری وجود دارد. برای نمونه کاهش خطای انسانی خودش یک دلیل منطقی برای کاستن هزینه‌ها است. وقتی گزارش‌های مالی را به صورت دستی پیگیری می‌کنید، احتمال پیش‌بینی‌های غلط بیشتر می‌شود.

حسابداران شرکت‌ ها و اصناف

مشکل اینجاست که این غلط‌ها پیدا نمی‌شوند تا وقتی که دوباره محاسبات را بررسی کنید. وقتی یک حسابدار به درستی حسابرسی نمی‌کند؛ یا وقتی محاسبات پیچیده می‌شود بررسی دوباره‌ برای یافتن اشتباهات موجب اتلاف وقت می‌شود و هزینه‌بر خواهد بود.

با استفاده از نرم‌ افزار حسابداری سپیدار که سیستمی خودکار است، به محض ورود ارقام، محاسبات فوراً و به درستی انجام می‌شود. اعتماد بر محاسبات نرم‌ افزار حسابداری، به کارآمدی امور مالی‌تان کمک می‌کند، چرا که شما دیگر درگیر اصلاح خطاهای انسانی نیستید و می‌توانید در زمان، صرفه‌جویی کنید.

افزایش سرعت کار و کاهش زمانی که صرف بررسی دوباره‌ی خطاها می‌شود یکی از چندین روشی‌ است که می‌تواند به موفقیت یک کسب‌وکار کوچک در آینده‌ی نزدیک کمک کند. نرم ‌افزار حسابداری در زمان، تلاش و حتی در هزینه‌های شرکت صرفه‌جویی می‌کند. بنابراین بسیار مهم است که برای انتخاب نرم‌ افزاری که در تناسب با کسب‌وکارتان باشد وقت بگذارید.

ساماندهی را در برنامه‌ی روزانه‌تان قرار دهید

به لطف نرم ‌افزارهای مدرن، سامان‌دهی کارها بسیار آسان‌تر شده است. زمانی ساماندهی در حسابداری‌ به معنای ساعت‌ها مرتب ‌کردن کشوهای پر از رسید بود.

امروزه حسابداران شرکت‌ ها و اصناف می‌توانند به محض دریافت رسید آن را در سیستم مالی خود ثبت ‌کنند. این فاکتورها در نرم ‌افزار حسابداری دلخواه تبدیل به داده می‌شود. کار دشوار و بی‌ارزش واردکردن داده که زمانی ساعت‌ها تا روزها به طول می‌انجامید؛ امروزه به لطف تکنولوژی و نرم افزارهای مالی در چند ثانیه انجام می‌‌پذیرد.

از آنجا که اساس یک شرکت در نظم بنا شده، عادت به ساماندهی امور، کارایی را به حداکثر می‌رساند و سبب به روز رسانی امور مالی و حسابداری می‌شود. این کار در کوتاه‌مدت شما را از سودها و هزینه‌ها آگاه می‌سازد.

حسابداران شرکت‌ ها و اصناف

سلامت کسب‌وکارتان را به طور منظم بررسی کنید تا هوشیارانه عمل کنید

جریان نقدی همچون جریان آبی است که یک کشتی را آرام و پیوسته هدایت می‌کند. با مدیریت جریان نقدی و تهیه گزارشات در انتهای هر ماه، دیگر از نقدینگی و مدیریت حساب‌هایتان شگفت‌زده نخواهید شد و همواره از وضعیت هزینه‌ها آگاه خواهید بود.

صاحبان کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند حسابداری‌شان را کارآمد و باارزش کنند و در عین حال از حجم کارهای مدیریتی بکاهند. حضور حسابداران شرکت‌ ها و اصناف به عنوان مشاور مالی کسب‌وکارتان و یک نرم افزار حسابداری معتبر به عنوان ابزار مالی، لازم و ملزوم یکدیگرند که هر دو به آینده کسب‌وکارتان اعتبار می‌بخشند و شما را در موفقیت‌های آتی همراهی خواهند کرد.

 

من بیتا طلاکوب، کارشناس بازاریابی شرکت سپیدار سیستم آسیا هستم. اگر شما به این مطلب علاقه‌مند بودید و یا نظرات و پیشنهاداتی در زمینه بهبود مطالب منتشر شده از جانب من داشتید، خواهشمندم از طریق ایمیل bitat@systemgroup.net با من در ارتباط باشید
تجربه مشتری