نرم افزار حسابداری
استراتژی فروش

۱۰ نقل قول در رابطه با استراتژی فروش


برای هر کسب و کار یکی از مهمترین عوامل موفقیت، فروش می باشد. ساختن یک استراتژی فروش موفق دشوار است. در اینجا 10 نقل قول برتر که می تواند به رونق کسب وکار شما کمک کند را شرح می دهیم:

  1. فرض کنید هر کس که شما می بینید یک علامت بر گردنش دارد که می گوید: ” کاری کنید که من احساس مهم بودن داشته باشم.” نه تنها در فروش موفق خواهید شد، بلکه تاثیر شگفت انگیز آن را در زندگیتان خواهید دید. Mary Kay Ash

   فروش صرفاً به معنای تبدیل کالا یا خدمت به پول نیست، بلکه به روابط هم مربوط می شوند. به عنوان شخصی که محرک روابط فروش است، وظیفه شماست به شخصی که با او معامله می کنید احساس مهم بودن بدهید. به یک انسان شناس اجتماعی تبدیل شوید و قالب فروش را بر اساس شخصیت هر مشتری ارائه دهید.

  2. بیشتر مردم فکر می کنند “فروش” همان “صحبت کردن” است. ولی بیشتر فروشندگان موفق می دانند که گوش دادن، مهم ترین بخش شغل آن هاست. Roy Bartell

   تعداد زیادی از فروشندگان فکر می کنند که باید اطلاعات زیادی را به مشتری بدهند و با چماق ، اطلاعات را بر سر مشتریان بالقوه خود می کوبند. زمانی که مشتریان احساس کنند که تنها شما با آن ها صحبت می کنید و تعاملی در کار نیست، آن ها ساکت خواهند بود و شما مکالمه را از دست خواهید داد. به وسیله گوش کردن شما از نیازمندی ها و خواسته های مشتریانتان آگاهی پیدا خواهید کرد و می توانید از این اطلاعات به منظور فروش به آن ها استفاده کنید.

  3. احتمال موفقیت در مواقعی که خنده کم است، پایین می باشد. Andrew Carnegie

   این اطمینان را ایجاد کنید که بذله گویی های شما، شرکت را رو به جلو پیش می برد. مردم دوست ندارند با کسی مذاکره کنند که خیلی ضعیف و بی احساس است، مخصوصا در فروش. مردم را شاد کنید تا آن ها بخواهند مکالمه با شما را ادامه بدهند. بدین صورت، روابط بین شما مستحکم تر خواهد بود، و مشتریان شما را بهتر به خاطر می سپارند.

  4. با هر اعتراض به دید یک درخواست برای اطلاعات آینده برخورد کنید. Brian Tracy

   اگر مردم به خاطر محصول یا خدمتی که ارائه می کنید با شما در ارتباط هستند، سعی کنید بیشترین خروجی را داشته باشید. حتی اگر بازخورد منفی از آن ها درباره محصول و یا خدمت دریافت می کنید و یا اعتراضی به محدوده فروش شما دارند، آن ها همچنان با محصول شما در ارتباط هستند. به بازخوردهای آن ها گوش فرا دهید و این احساس را در آن ها به وجود آورید که تفکرات آن ها مهم است. پس از این کار از فرصت تشریح محصول و یا خدمتتان با جنبه ی مثبت تر استفاده کنید.

  5. دست از فروش بردارید و به جای آن به مخاطب خود کمک کنید. Zig Ziglar

   این نکته یکی از مهم ترین موارد برای به خاطر سپردن در فروش هر چیزی است. به عنوان یک فروشنده، شغل شما این نیست که کسی را مجبور کنید که محصول شما را بخرد. در واقع وظیفه شما این است که بفهمید محصول شما چگونه یک مشکل را در زندگی مشتریانتان حل می کند. با پیشنهاد دادن کمک و راهنمایی، بر خلاف فروش سخت،  مشتریانتان تشویق می شوند که خودشان محصول را به خودشان بفروشند.

  6. به جای اینکه مرد موفقیت‌ها باشی، سعی کن مرد ارزش‌ها باشی. Albert Einstein

   این مساله کمتر درباره عمل نهایی فروش و بیشتر درباره توسعه های فردی مورد نیاز برای موفقیت در فروش است. این دو شاید متضاد باشند ولی موفقیت نباید هدف نهایی شما باشد. هدف شما باید برگزیده شدن به عنوان فردی متخصص و قابل اعتماد در حوزه فعالیتیتان باشد. شما باید دانش کامل برای نیازمندی های مشتریتان را داشته باشید. این گونه اگر مشتری احساس کند می تواند به صحبت های شما اعتماد کند، بیشتر به شما گوش می کند و احتمال خرید از شما بالاتر می رود.

  7. هر برندی برای هر کسی مناسب نیست و هر کسی هم برای هر برندی مناسب نیست. Liz Lange

   ما در عصر اطلاعات هستیم و مردم در حال حاضر بسیار آگاهانه تر از قبل درباره خریدشان تصمیم می گیرند. حتی اگر محصول شما پیشگامانه و یکی از نادرترین محصولات موجود در بازار است، آگاه باشید مشتریان دلخواه شما ممکن است نسبت به برند های دیگر وفادار باشند.اگر مردم قاطعانه مخالف خرید محصول یا خدمات شما هستند بهتر است آن را بپذیرید و به سراغ مشتری دیگری بروید.

  8. ریسک پذیر باشید. اگر برنده شدید که خوشحال خواهید بود و اگر باختید شما عاقل خواهید شد. نامشخص

   زمانی که استراتژی فروش خود را تدوین می کنید فقط بر روی کارهایی که قبلاً انجام شده اند متکی نباشید. در رویکرد خود به محصولتان خلاق باشید و دریابید که این محصول چگونه می تواند برای کسانی که این محصول برای آن ها طراحی نشده است، مناسب باشد. اگر به درستی نسبت به محصولی که می فروشید اعتقاد دارید،  پس آماده باشید که شهرت و بودجه لازم برای نشر آن را تهیه کنید. هر اتفاقی که بیفتد شما از این قضیه تجارب خوبی به دست خواهید آورد.

  9. اگر هفت بار زمین خوردید، هشت بار برخیزید . ضرب المثل ژاپنی

   شکست بخشی درونی از فروش است. این یک واقیعت سخت است ولی واقعیت دارد. شما معمولاً با کسانی روبرو هستید که نمی خواهند از شما خریداری کنند.  به جای اینکه این تعاملات را با دید منفی ببینید، آن ها را با دید مثبت بنگرید. شما باید خودتان را در معرض آن قرار دهید و تلاش کنید تا موفق شوید.

این خود یک موفقیت است  و اگر شما این بخش مهم را در ذهن داشته باشید می توانید بدون توجه به تعداد بارهایی که شکست می خورید به موفقیت برسید.

 1. هیچ گاه، هیچ گاه، هیچ گاه تسلیم نشوید. وینستون چرچیل

  این کلمات نیاز به توضیح ندارند. هیچ گاه شکست نخورید! اگر به کاری که انجام می دهید اعتقاد دارید، در انتها حتماً موفق خواهید شد.

اگر شما این نقل قول ها و مفاهیم آن ها را در استراتژی فروش خود لحاظ کنید، شما در مسیر درستی برای ساخت استراتژی کاربردی مناسب خود و مشتریانتان قرار دارید.

به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم مشتریان و فروش سپیدار همکاران سیستم آشنا شوید.