مدیریت فروشگاه

مدیریت فروشگاه


آخرین کاری که شما باید به عنوان یک کار آفرین پرکار برای آن زمان صرف کنید، حضور مستمر در محل فروشگاهتان است. مدیریت کالای موجود در فروشگاه و به طور کلی مدیریت فروشگاه یکی از آیتم های کلیدی کار خرده فروشی بوده که به زمان زیاد کاری نیاز دارد. این کار بسیار زمان بر بوده و هیچ راه کاری برای تغییر این شرایط وجود ندارد.

چه مدت طول می کشد تا شما کالاهای مورد نیاز را برای تهیه فهرست سفارش محصول شناسایی کنید؟

چند ساعت طول می کشد تا شما با کلیه فروشندگان خود صحبت کرده و کالای مورد نیاز آنها را برای خرید مجدد شناسایی کنید؟ انجام این کارها بسیار ضروری بوده و در روز کاری شما به زمان بسیار زیاد و غیر قابل پیش بینی نیاز دارد. انجام این کارهای ساده نه تنها به شما در صرف جویی زمان کمک می کند بلکه در دراز مدت در کاهش هزینه را به دنبال خواهد داشت.

یکی از ویژگی های اصلی 52% از فروشگاه های موفق این است که سیستم مدیریت آنها به دنبال استفاده قابلیت های یک سیستم مدیریت فروشگاه می‌باشد تا معلاملات خود را تنها از آن طریق انجام دهند.

ادغام نو آوری با فن آوری

به خاطر داشته باشید عموم فروشنده‌ها مقداری از وجه نقد خود را خارج از صندوق فروش نگاه داری می‌کنند و استفاده از این روش به آنها این امکان را می‌دهد تا کار خود را در زمانی کمتر از حد معمول خود انجام دهند. بر اساس تحقیقات انجام شده، بیش از 30% از فروشگاه‌ها از سیستم‌های فروشگاهی برای مدیریت فروشگاه استفاده می‌نمایند و 22% دیگر از فروشگاه‌ها برای ثبت‌های خود، از روش های متفاوت دیگر استفاده می‌کنند.

مدیریت فروشگاه

سیستم فروشگاه و نوآوری های مدیریتی

هر سیستم فروشگاه به منظور بهبود برگرداندن سرمایه به فروشگاه و استفاده از نوآوری‌های مدیریتی در آن و برطرف کردن نیازهای احتمالی در آینده مورد استفاده قرار می‎گیرد. یکی از ویژگی‌های اصلی 52% از فروشگاه‌ها موفق این است که سیستم مدیریت آنها به دنبال استفاده از قابلیت‌های یک سیستم فروشگاه می‌باشد تا معلاملات خود را تنها از آن طریق انجام دهند.

ماتریس موجودی کالا

یک سیستم فروشگاهی در یک فروشگاه باید مانند یک کارمند جدید عمل کرده و با صرف جویی آسان و منطقی در وقت به شما کمک کند تا سرمایه خود را مدیریت کنید. یکی از این راه ها استفاده از ماتریس موجودی کالا است.

همانطور که شما کالای مورد نظر را به سیستم وارد می‌کنید به طور خودکار سه ویژگی ابعاد، رنگ و ساختار ظاهری آن نیز به سیستم وارد می‌شود. از اجناس مورد نظر یک کاتالوگ جدید تهیه کرده و در این مرحله میزان مالیات، یکی دیگر از هزینه‌های مهم است که باید محاسبه شود. یک تیشرت به عنوان یک کالا می‌تواند سایز، رنگ و یا مشخصات دیگری داشته باشد، که شما باید آنها شخصاً در جایگاه صحیح خود به سیستم فروش وارد کنید. کلیه این کارها به طور خودکار انجام شده و در صرف جویی وقت و کاهش اشتباهات تا حد امکان به شما کمک می‌کند.

کلیه فرآیندهای کاری مربوط به گردش سرمایه را اتوماتیک نمایید

کار برگردان سرمایه برای سفارش مجدد باید توسط یک سیستم فروشگاه ساده‌تر شود. شما باید برای هر کالا در فروشگاه خود با توجه به سرمایه برگشتی یک فرآیند سفارش مجدد طراحی کنید. در زمانی که کار تنظیم سفارش جدید را انجام می‌دهید کلیه محصولات مورد نظر باید به مرحله سفارش مجدد رسیده باشند تا سیستم به طور خودکار نام آن‌ها را در لیست سفارش درج کند. استفاده از این روش به شما کمک می‌کند تا حجم کالای مورد نیاز را پیش بینی کرده و از طرف دیگر به شما اجازه می‌دهد تا تغییرات نهایی را نیز شناسایی کنید.

کاتالوگ‌های از پیش تنظیم شده را نهایی کنید

کاتالوگ‌های مربوط به اجناس فروشگاه بسیار مهم بوده و می‌توانند آیتم‌های مهم را به سادگی در آن تنظیم کرد.

برای مثال: اگر یک مشتری به دنبال محصولی خاص است که شما تا کنون آن را عرضه نکرده‌اید و در نقطه مقابل جزئیات آن کالا در کاتالوگ‌های شما موجود بوده، از این رو شما می‌توانید در صورت نیاز آن محصول خاص را نیز عرضه کنید. شما می‌توانید آن محصول را تهیه کرده و با ارائه آن مشتری خود را خوشحال کنید.

مدیریت فروشگاه یکی از روش‌های کلیدی راه اندازی یک فروشگاه موفق است. متاسفانه انجام این کار کمی تردید آمیز و زمان بر است و حتی گاهی نمی‌دانید که کار را باید از کجا آغاز کنید. بنابراین در زمان آغاز کار بدانید استفاده از یک اتوماسیون کاری یک لازمه فروش بوده و همچنین می‌توانید با یک سیستم‌های فروشگاه، موجودی فروشگاه‌های خود را در کمترین زمان مدیریت کنید.

همچنین بخوانید: صندوق فروشگاهی