تفاوت پخش سرد و پخش گرم در فرآیند پخش مویرگی

تفاوت پخش سرد و پخش گرم در فرآیند پخش مویرگی


شرکت‌های پخش مویرگی با حذف واسطه در فرآیند توزیع و فروش کالاها، باعث سودآوری قابل‌توجهی هم برای خود و هم مشتریانشان می‌شوند. ویژگی مهم این شرکت‌ها بازاریابی و فروش حجم گسترده‌ای از کالاهای متنوع به واحدهای بزرگ و کوچک با سرعت بالا و بدون واسطه است.

از این جهت فعالیت این شرکت‌ها را به پایانه سیستم خون‌رسانی در بدن که همان مویرگ‌ها هستند تشبیه می‌کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های این شرکت‌ها، بازاریابی و فروش به‌صورت حضوری است که توسط ویزیتورها انجام می‌شود.

این روش بازاریابی در زمینه فروش کالاهای فیزیکی تأثیرگذاری بیشتری نسبت به بازاریابی تلفنی و دیجیتال دارد. همچنین موجب کسب اعتماد راحت، انتقال سریع و آسان مفاهیم در مورد خصوصیات محصول، روش‌های خرید و پرداخت هزینه‌ها و در نهایت تصمیم‌گیری آسان برای مشتریان خواهد شد.

هر شرکت پخش با توجه به پتانسیل محصولات و بازار هدف خود، یکی از دو شیوه توزیع را که همان پخش سرد و پخش گرم هستند انتخاب می‌کند. تفاوت اساسی این دو روش در زمان سفارش‌گیری و توزیع کالاها است.

مراحل فروش در پخش سرد

پخش سرد دقیقاً به فرآیند سفارش‌گیری و تحویل کالا در مراحل جداگانه و عمدتاً توسط افراد جداگانه به عنوان ویزیتور در نقش سفارش‌گیرنده و موزع یا مأمور پخش در نقش توزیع‌کننده کالا اطلاق می‌شود.

این روش پخش مناسب کالاهایی است که تاریخ مصرف بالایی دارند، یا به‌طور کل محدودیت در زمان مصرف ندارند و می‌توان آن‌ها را برای مدت زمان بیشتری انبار کرد. در سیستم پخش سرد، بازاریاب یا همان ویزیتور طبق برنامه از پیش تعیین‌شده در مسیر مشخصی به مشتریان بالفعل یا بالقوه مراجعه و محصولات شرکت را معرفی می‌کند.

نیازسنجی و بررسی پتانسیل‌های فروش را در بازار هدف را انجام داده و ثبت سفارش مشتریان را انجام می‌دهد. بعد از مرحله سفارش‌گیری، شرکت سفارش‌ها را پردازش کرده و مطابق همان برنامه مسیر ویزیتور، وظیفه توزیع سفارش‌ها را به موزع یا مأمور پخش محول می‌کند.

در شرکت‌های پخش کوچک به‌طور معمول یک نفر نقش راننده و موزع را هم‌زمان ایفا می‌کند. در روش توزیع سرد صدور فاکتور یا پیش‌فاکتور در زمان مراجعه ویزیتور و تسویه‌حساب در مرحله تحویل کالا به مشتری انجام می‌شود.

به‌طور خلاصه می‌توانیم مراحل پخش سرد را این‌گونه دسته‌بندی کنیم:

مراحل فروش در پخش سرد

مراحل فروش در پخش گرم

پخش گرم مناسب انواع کالاهایی است که باید در زمانی کوتاه و سریع به دست مصرف‌کننده برسند و معمولاً تاریخ انقضای کوتاه مدتی دارند. به طور مثال انواع مواد غذایی از جمله لبنیات و محصولات پروتئینی در این دسته قرار دارند.

در روش توزیع گرم بعد از تهیه لیست مسیر و مشخص نمودن مشتریان بالفعل و بالقوه، تخمینی از حجمی سفارش‌ها به‌صورت پیش‌فرض در نظر گرفته می‌شود و در خودروی ویژه حمل بار زده می‌شوند. در همان مراجعه اول ویزیتور به همراه راننده مسیر برنامه را طی کرده و ثبت سفارش و تحویل کالا را به‌صورت هم‌زمان انجام می‌دهد.

سرعت بالای توزیع کالا در این روش مستلزم تأمین سریع، فشردگی برنامه کاری و سرمایه بالا است. توزیع کالا در این روش به‌صورت امانی است و در مراجعه اول تنها رسید دریافت کالا از مشتری صادر می‌شود. صدور فاکتور و تسویه حساب در زمانی دیگر که به شکل قراردادی بین شرکت و مشتری تعیین‌شده صورت می‌پذیرد؛ و شاید بتوان گفت یکی از معایب پخش گرم وصول مطالبات شرکت تحت شرایط خاص و وابسته به فروش نهایی محصولات است و مغازه‌داران معمولاً تضمینی جهت به فروش رفتن کامل حجم سفارشات خود ارائه نمی‌کنند.

خلاصه‌ای از مهم‌ترین مراحل در فرآیند پخش گرم:

مراحل فروش در پخش گرم

تفاوت، مزایا و معایب پخش سرد و گرم

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، پخش گرم مناسب انواع کالاهایی است که باید در زمانی کوتاه و سریع به دست مصرف‌کننده برسند و معمولاً تاریخ انقضای کوتاه‌مدتی دارند. به طور مثال انواع مواد غذایی از جمله لبنیات و محصولات پروتئینی در این دسته قرار دارند.

در این روش خودروی پخش باید ویژگی‌های خاصی برای حفظ دما و رطوبت و ظرفیت بالا جهت جای‌گیری حجم بالای سفارش‌ها باشد؛ که این امر هزینه‌ها و بودجه حمل و نقل را افزایش می‌دهد؛ و در صورت مغایرت حجم سفارشات و به وجود آمدن مشکلاتی همچون مرجوعی بر اثر خراب شدن یا مغایرت کالا ممکن است خسارت‌های غیرقابل جبرانی را به شرکت تحمیل کند. توزیع کالا با سرعت بیشتر و با یک‌بار مراجعه به مشتریان انجام می‌شود و به جهت پرمصرف بودن اقلام مورد توزیع در پخش گرم، مشتریان بیشتری در یک محدوده مسیری وجود دارند و بازار هدف این روش توزیع گسترده‌تر است.

در پخش سرد محدودیت در انتخاب و تنوع کالاها کمتر است، اما این کالاها مورد توجه مشتریان محدودتری هستند و ممکن است در مسیرهای انتخابی واحدهای کمتری برای توزیع وجود داشته باشند. سرعت توزیع در پخش سرد کمتر است و معمولاً بین 24 ساعت تا 1 هفته از زمان ثبت سفارش، بسته به نوع کالا و نیاز مشتری متغیر است. برای توزیع کالاهای بدون تاریخ مصرف و یا با تاریخ مصرف طولانی نیازی به تجهیزات ویژه برای نگهداری و حمل وجود ندارد.

امکان انبار کردن طولانی‌مدت، مرجوع کردن کالاها به تولیدکننده، عدم نیاز به سرمایه بالا جهت تعبیه تجهیزات خاص، امکان تأسیس شرکت و شروع به کار با حجم کوچک و متوسط، تسویه بدون شرایط مبتنی به فروش نهایی محصول و امکان تأمین و توزیع کالا بدون محدودیت زمانی فشرده از مزیت‌هایی هستند که معمولاً شرکت‌های پخش کوچک را به انتخاب شیوه پخش سرد ترغیب می‌کنند.

نرم افزار پخش مویرگی سپیدارمناسب برای برنامه ریزی پخش گرم و سرد

نرم افزار پخش مویرگی تنها بخشی از یک بستر کامل و ایده‌ال سپیدار سیستم است. نرم افزارهای سپیدار سیستم با هدف تسهیل امور حسابداری و مالی شرکت ها طراحی شده و به شما کمک می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن، کسب و کار خود را مدیریت کنید. این نرم‌افزارها با محیط جذاب و کاربری بسیار آسانی که دارند، مدیریت امور مالیاتی شما را نیز به طور هوشمندانه‌ای برعهده می‌گیرند.
شماره تلفن ۰۲۱۸۱۰۲۲۰۰۰ پل ارتباطی شما با مجموعه سپیدار است. همکاران ما مشتاقانه آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به سؤال‌ها و نظرهای‌ ارزشمندتان خواهند بود. همچنین، از شما عزیزان دعوت می‌کنیم که تجربیات خود را در این حوزه به‌صورت کامنت در زیر این مقاله با ما در میان بگذارید.