نرم افزار حسابداری
بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی بهترین ابزار کمپین‌های تبلیغاتی!


با ورود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، افراد دیگر کمتر حوصله و وقت برای مطالعه یک مطلب می‌گذارند و در عوض تمایل دارند همان متن را به صورت ویدئویی و یا پادکست ببیند و بشنوند.

دیدن کلیپ‌های جذاب می‌تواند برای هر مخاطبی در هر سنی درگیری ذهنی ایجاد کند، که در نهایت منجر به وایرال شدن آن ویدئو و تبلیغات افواهی می‌شود.

بازاریابی ویدئویی به یک شاخه جدید در استراتژی‌های بازاریابی تبدیل شده و به کسب‌وکارها کمک می‌کند به صورت هوشمندانه تبلیغ کنند. تبلیغی که پیامی ضمنی را منتقل و برای مخاطب تداعی کننده یک برند معتبر باشد.

بازاریابی ویدئویی

آمار و ارقام جالب در مورد کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی ویدئویی 

  • ۷۸ درصد مردم هر هفته ویدئو تماشا می‌کنند
  • ۶۱ درصد کسب‌وکارها از ویدئو به عنوان ابزاری برای بازاریابی استفاده می‌کنند
  • ۶۲ درصد کسب‌وکارهایی که از ویدئو استفاده می‌کنند معتقدند که ویدئو سرچ بالایی را برای آن‌ها به همراه دارد
  • ۶۴ درصد کسب‌وکارهایی که از ویدئو استفاده می‌کنند، معتقدند که ویدئو مستقیماً فروش را افزایش می‌دهد
  • ۷۲ درصد از کسب‌وکارهایی که از ویدئو استفاده می‌کنند، بر این باورند که ویدئو نرخ بازگشت به صفحه وبسایت را بالا می‌برد

اگر شما، تا به امروز از بازاریابی ویدئویی در استراتژی بازاریابی خود استفاده نکرده‌اید، باید بدانید که از یک فرصت بسیار خوب برای درگیر ساختن مخاطبان و دستیابی غافل مانده‌اید.

همانطور که در اعداد و ارقام بالا دیدید؛ ویدئو در دسترس ۷۸ درصد مردم در هر هفته قرار می‌گیرد. با تغییر استراتژی‌های بازاریابی و به روز رسانی تاکتیک‌های اجرایی تعدا بیشتری از کسب‌وکارها در هر روز به این نتیجه می‌رسند که بازاریابی ویدئویی به عنوان یک روش اثربخش و کم هزینه، مزیت‌های بسیاری برای شرکتشان دارد.

بازاریاب‌هایی که از ویدئو استفاده می‌کنند، درآمد شرکت در طول یکسال را ۴۹ درصد سریعتر از سایر شرکت‌هایی که از یازاریابی ویدئو استفاده نمی‌کنند، رشد می‌دهند.

بازاریابی ویدئویی

 

محتوای درگیرکننده

ویدئو توجه مشتری را بیش از هر مدیا دیگری جلب می‌کند. مخاطبان محتوای کوتاه، آموزنده و قابل فهم را برای مشاهده در هر پلتفرمی در هر زمانی ترجیح می‌دهند. هر آنچه در ویدئو به صورت خلاصه در یک زمان کوتاه شرح داده می‌شود ممکن است ساعت‌ها وقت برای مطالعه از مخاطب بگیرد.

در شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان ده برابر بیشتر دوست دارند که محتوای ویدئویی را ببینند، به اشتراک بگذارند و در زیر آن کامنت بگذارند. این به معنای میزان جذابیت ویدئوی در مقایسه با سایر رسانه‌ها برای مخاطب دارد.

ارتباط دادن افراد

بازاریابی ویدئویی، اعتماد را به وسیله ایجاد ارتباط بین مشتریان و محصول برقرار می‌کند. تبلیغات تلویزیونی قدرت ارتباط احساسات مشتریان با برند را از دهه ۴۰ میلادی همواره در پیش داشته است.

بازاریابان به کمک قدرت ویدئو و احساسات مشتریان به دنبال کسب رضایت آن‌ها به عنوان هدفی قابل دستیابی در کمپین‌های بازاریابی خود هستند.

رضایت زمانی بیشتر می‌شود که می‌توانید شرکت مورد نظرتان را ببینید و یا صدایش را بشنوید. بنابراین بازاریابی ویدئویی یک روش اثربخش و کارآمد برای افزایش اعتماد و اعتبار برند بشمار می‌آید.

بازاریابی ویدئویی

سئو

یوتیوب بیش از یک میلیارد مخاطب دارد، گوگل مالک یوتیوب است بنابراین عجیب نیست که ویدئو می‌تواند رنک سرچ را در گوگل بالاتر بیاورد. اضافه کردن ویدئو به وبسایت می‌تواند شانس آمدن به سرچ‌های اولیه گوگل را ۵۳ برابر بیشتر کند.

شما باید پتانسیل شرکت را برای رسیدن به میلیون‌ها مخاطب در یک زمان کوتاه بیشتر کنید. ساختن ویدئو به عنوان یک اولویت برتر در برنامه بازاریابی‌تان باید باشد. هر چند که در طراحی کمپین‌های تبلیغاتی ویدئویی باید به بودجه تخصیص داده شده توجه کرد ولی پیشنهاد می‌کنیم در ساخت ویدئو، کیفیت را فراموش نکنید.

در اجرای بازاریابی ویدئویی به چند نکته زیر توجه داشته باشید:

 

  1. ویدئو باید یک پیام مشخص و ارزشمند داشته باشد

شما به عنوان بازاریاب بهتر است ویدئوهایی را منتشر کنید که چیزی برای گفتن داشته باشد. برای ساخت ویدئو اولین گام این است که همانی باشد که مخاطب می‌خواهد؛ یعنی در حقیقت باب میل او باشد.

مخاطبان عاشق ویدئوهایی هستند که نکات جالبی را بازگو کند، به سوالاتشان پاسخ دهد، جذاب و سرگرم کننده باشد و از ترفندهایی برای جذب استفاده شده باشد

ویدئوهایی که صریحاً پیام تبلیغی را منتقل کنند ممکن است با یک گارد ابتدایی مشتریان مواجه شوند، بنابراین شما باید روی پیام و سناریوی ویدئو بسیار حساس باشید. اگر پیام را به درستی منتقل کنید، نصف راه را تا این مرحله رفته‌اید.

  1. امکان به اشتراک گذاری ویدئو را مهیا کنید

پس از ساخت ویدئو، آن را در بسترهایی به اشتراک بگذارید که مخاطبانتان بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند، آن را ببینند، آن را لایک کنند، در زیر آن کامنت بگذارند و یا آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

  1. کیفیت ساخت ویدئو

تصاوید ویدئویی با کیفیت، نشان از قدرت و خلاقیت شرکت شما در ساخت یک ویدئوی اصولی دارد. هر چه به کیفیت تصویری ویدئوتان توجه بیشتری کنید، در حقیقت به مثابه این است که شما در همه ابعاد کسب‌وکارتان به همان اندازه به استانداردهای کیفی توجه می‌کنید. البته که همانطور که در بالا اشاره شد، محتوا و پیام هر ویدئو نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  1. زمانبندی ویدئو

فیلم‌های بلند حوصله سر بر هستند، چرا که مخاطبان اینترنت بی‌حوصله شده‌اند. هر ویدئو بهتر است ماکزیمم ۲ دقیقه باشد. برای شبکه‌های اجتماعی بهتر است ویدئوهایی با زمانبندی زیر ۱ دقیقه بسازید، البته ویدئو باید پیام مورد نظر شما کاملا ساپورت کند.