چگونه برای کسب‌وکار نوپای خود پول پس انداز کنیم؟

چگونه برای کسب‌وکار نوپای خود پول پس انداز کنیم؟


اگر به تازگی تجارت جدیدی شروع کرده‌اید، پس به خوبی می‌دانید که در ماه‌های اولیه موجودی حسابتان چقدر می‌تواند کم باشد.

با وجود منابع مورد نیاز کسب‌وکارهای نوپا (از جمله ابزار و مصالح، بیمه تجارت و نیروی انسانی) که بودجه را مصرف می‌کنند، ممکن است در درازمدت کارآمدی سرمایه‌گزاریتان را زیر سوال ببرید. اما سریعاً ناامید نشوید: با بکارگیری نکات زیر، درمورد هزینه‌های کمتر و صرفه‌جویی در سرمایه ، در راه رسیدن به موفقیت تجارتتان خواهید بود.

  • پیگیری آخرین معاملات

درهنگام تامین منابع یک کسب‌وکار کوچک، این قاعده، بسیار کلیدی است: سعی کنید از خریدن اجناس با قیمت کامل خودداری کنید. ایمیل یا تلفنتان را تنظیم کنید تا هرزمان که کارپردازانتان محصولات مدنظر مانند تجهیزات اداری یا اجناس تولیدی را برای فروش ویژه یا تخفیف قرار دادند، بتوانید آنها را با قیمت کم‌تر بصورت عمده خریداری کنید.

  • پیشنهادات مختلف برای امکانات و خدمات را جستجو کنید

حتی کوچک‌ترین کسب‌وکارهای نوپا، هزینه امکانات، در حد معقول را، خواهند داشت (مخصوصاً اگر کسب‌وکارتان شامل تولید شود). بنابراین، هنگامی که موضوع برق، اینترنت و سرویس‌های بیمه پیش می‌آید، تحقیق کردن کار عاقلانه‌ای است.

حداقل چند پیشنهاد مختلف از هر سرویس‌دهنده برای مقاصد مقایسه‌ای جمع آوری کنید، و ببینید برای کدام نوع از معاملات می‌توانید از طریق تلفن مذاکره کنید.

چگونه برای کسب‌وکار نوپای خود پول پس انداز کنیم؟

  • مدیریت حسابداری/ دفترداری

یک نرم افزار حسابداری شرکتی متناسب با ابعاد شرکت و فعالیتتان می‌تواند شما را در مدیریت حساب‌ها یاری دهد.

نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم ویژه شرکت‌های کوچک طراحی شده و با امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ حساب‌وکتاب‌ها را سامان می‌دهد و در حسابداری شما را یاری می‌‌کند. موضوعی که برای اکثر مدیران شرکت‌‎های کوچک وجود دارد؛ بحث یادگیری سیستم‌های حسابداری است که سپیدار با ارائه امکانات آموزشی رایگان به دو صورت مجازی و حضوری این مدیران را همراهی می‌کند. از طرفی خدمات پشتیبانی این نرم افزار، یکی دیگر از امکاناتی است که کاربران سیستم می‌توانند از آن بهره‌مند گردند.

به عبارتی دیگر با حسابداری شرکت‌تان را می‌توانید با خیال آسوده به سپیدار بسپارید.

  • درمورد انرژی زیرک باشید

در اینجا نکته دیگری وجود دارد که برای حفظ محیط زیست و بودجه تجاریتان کارآمد است: در مصرف انرژی صرفه جویی کنید! در اولین قدم با برچسب سازتان دستورالعملهای ساده‌ای چاپ کنید تا به کارمندان یادآوری شود بعد از اتمام کار لامپ‌ها و کامپیوتر را خاموش کنند.

  • استفاده از رکود اقتصادی

گرچه ممکن است غیر منطقی به نظر برسد؛ اما بدون شک، یک کسب‌وکار کوچک می‌تواند در یک رکود اقتصادی، سودآوری کند. به ویژه اگر این رکود منحصر به بخش خاصی از اموال اجاره‌ای باشد.

از زمان‌های سخت بهره ببرید تا ببینید آیا می‌توانید مجدداً مذاکره کنید یا قیمت اجارتان را کاهش دهید و اگر در جزئیات مطمئن نیستید، از یک وکیل کمک بگیرید.

چگونه برای کسب‌وکار نوپای خود پول پس انداز کنیم؟

  • حقوق کارمندان و خودتان را بررسی کنید

تجدیدنظر در حقوق، راهی برای جلوگیری از بیکار شدن کامل کارمندان، در زمان‌های سخت است. به عنوان یک قاعده، از بالا به پایین عمل کنید، با کمیته اجرایی شروع کنید (از جمله خودتان) و اگر در مورد جزئیات شک دارید، از یک شخص حرفه‌ای قابل اطمینان، که بودجتان را مدنظر می‌گیرد و سود را پیش‌بینی می‌کند، مشاوره مالی بگیرید.

  • کارآموز استخدام کنید

طرح‌های کارآموزی فرصتی ایده‌آل برای صاحبان کسب‌وکارهای نوپا، برای گرفتن نیروی اضافی بدون هزینه برای تجارت هستند و موقعیت‌های خالی، مثل یک کیک تازه، توسط دانشجویان و فارغ تحصیلان با اشتیاق گرفته می‌شوند. با کارآموزانتان به خوبی رفتار کنید و به این ترتیب می‌توانید جریانی مداوم از کارگران جوان مشتاق را برای آینده حفظ کنید.

  • از بازاریابی ارزان استفاده کنید

فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب همگی زمینه‌هایی رایگان هستند که – اگر هوشمندانه استفاده شوند؛ می‌توانند به میلیون‌ها نفر برسند. بهترین خبر برای شما این است که این برنامه‌ها کاملاً رایگان هستند، بنابراین می‌توانید از کارآموزان آشنا به کارهای دیجیتالی در این کار استفاده کنید.

  • راه حل‌های حمل و نقل

اگر توزیع، عنصری ضروری برای کالا یا خدماتتان است؛ با خرید کامیون، در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید و اگر می‌دانید وسیله نقلیه را به صورت ۲۴ ساعته احتیاج ندارید، حتی ممکن است بخواهید منابع را با یک کسب‌وکار نزدیک شریک شود.

  • در برابر هزینه‌های اختیاری مقاومت کنید

منظور از هزینه‌های اختیاری، هر نوع خریدی است که برای کسب‌وکار شما ضروری نیست. حتی زمانی که محصول یا خدمات شما مورد تقاضای بالای مشتریان قرار می‌گیرد.

از هزینه‌های بی‌دلیل برای استخدام کارمند اضافی یا ماشین آلات تجملی جدید (ولی غیرضروری) خودداری کنید.

چگونه برای کسب‌وکار نوپای خود پول پس انداز کنیم؟