نرم افزار حسابداری
فروش جواهرات

10 روش برای فروش جواهرات


تعداد کمی از فروش ها به اندازه‌ی فروش جواهرات با احساسات انسان ها مرتبط هستند. به عنوان مالک یا مدیر یک جواهر فروشی، شما باید بدانید که در موقع فروش با چیزی فراتر از تکنیک های فروش که بین همه رایج هستند، روبرو هستید. ولی راه های ساده و دقیقی برای افزایش فروش شما وجود دارد که می‌تواند تاثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد.

در این جا 10 روش آسان و بروز برای فروش بیشتر جواهرات برای صاحبان جواهرفروشی آماده کرده ایم. با ما همراه باشید:

 1. درگیر جزئیات نشوید

  در دنیای امروز جواهرات، اینترنت بر روی مشتریان و چگونگی خرید آنها تاثیر گذاشته است. در گذشته فروش وابسته به وزن طلا و جواهر، رنگ، وضوح، برش، و با توجه به نگین یا سنگ روی آن بوده است. امروزه مشتریان به تعداد فروش آنلاین محصول نگاه می کنند.

  هر چه محصولی بیشتر فروش رفته باشد، احتمال اینکه گزینه ی اصلی مشتریان برای خرید باشد نیز بیشتر خواهد بود. از سوی دیگر مردمی که به مغازه ها می روند به دنبال تجربه جدیدی از خرید هستند، بنابراین به کارکنان خود باید یادآوری نمایید که بیشتر به دنبال نمایش زیبایی و احساسات جواهر باشند تا اینکه وارد جزئیات شوند.

 2. مغازه خود را به مکانی دلپذیر برای مشتریان تبدیل کنید

  مشتریان به دنبال مکانی هستند که بتوانند با آرامش  خرید خود را انجام دهند. هیچ چیز مانند ارتباطات گرم و صمیمانه در فروش نمی‌تواند باعث ایجاد صمیمیت شود.به همکاران خود بگویید همیشه لبخند بزنند و جنبه احساسی فروش را نگه دارند. در زمان ورود به مشتریان خود خوش آمد بگویید و در انتها نیز افرادی را برای بدرقه قرار بدهید تا حس خوبی را به آنها بدهید. این عامل به تنهایی تاثیری خوب خواهد داشت.

 3. یاد بگیرید که مشتریان به دنبال چه چیزی هستند

  هر مشتری برای انتخاب فروشگاه شما دلیل خاصی دارد. آیا آن ها به دنبال خرید هدیه سالگرد خود هستند؟ یا حلقه نامزدی؟ هدیه تولد برای مادر؟ کارکنان شما باید با دقت سوالات مهم و با هدف مشخصی را بپرسند تا متوجه شوند که مشتریان به دنبال چه چیزی هستند و برای چه نوع شخصیتی خریداری می کنند.

  مطمئناً کارکنان شما گاهی با مشتریانی روبرو می شوند که نمی دانند به دنبال چه چیزی هستند ولی در اکثر مواقع مشتری با هدفی مشخص وارد فروشگاه شما می‌شود.

 4. رابطه‌ای شخصی ایجاد کنید

  در طول زمانی که کارکنان شما با نیازهای مشتریانتان آشنا می شوند، فرصت خوبی است تا روابط شخصی تری را به وجود بیاورند. این موضوع مخصوصاً در فروش جواهرات بسیار با اهمیت تر است. زیرا چگونگی احساس مشتریانتان نسبت به کارکنان فروش شما از جزئیات دقیق جواهر مهم تر است.

  فروشندگان شما باید تا جایی که ممکن است سریع و خودکار با مشتریان ارتباط برقرار کنند. این اتفاق معمولاً با پرسیدن سوالاتی جزئیتر و یا ارائه علاقه مندی‌های شخصی‌تر به آن ها صورت می‌گیرد.

 5. یک برند خاص بسازید

  مکان‌های زیادی وجود دارد که مشتری می‌تواند به خرید جواهر برود، ولی آن‌ها به فروشگاه شما می‌آیند. این یک فرصت استثنائی برای شماست تا با استفاده از هر گونه تجربه دلچسب برای مشتری، خود را از رقبا متمایز نشان دهید. به مشتریان خود بطری آب یا نوشیدنی دلچسب بدهید. تیم فروش استثنائی که تجربه فروش جواهر را داشته‌اند استخدام نمایید. تاکید بر ارزش واقعی محصول و قیمت مناسب آن می‌تواند شما را از سایر جواهرفروشی‌ها متمایز نماید. هر کاری که باعث می‌شود مشتریان فروشگاه شما را به خاطر بسپارند انجام دهید.

 6. از فرصت‌های بازاریابی بهره ببرید

  چیزی که بسیاری از فروشگاه‌های جواهرفروشی به آن توجهی ندارند فرصت های کوچک و هوشمندانه است. اگر کسب و کار شما برنده جایزه ای شده است و یا یکی از محصولات شما ویژگی های خاصی دارد حتماً آن را به مردم اطلاع دهید. اطلاعات مهم را در سایتتان،ویترین فروشگاه یا روزنامه محلی قرار دهید.

  روش خوب دیگر آن است که با دیگر فروشگاه ها در حوزه‌های دیگر هماهنگ باشید و مشتریان را به سوی یکدیگر راهنمایی کنید. بگذارید نام فروشگاه شما در بین مردم محبوب شود. اگر جواهری جدید به بازار آمد، شما باید اطلاع رسانی کنید که آن جواهر را دارا هستید و آن ها می توانند از طریق فروشگاه شما به خرید آن بپردازند.

 7. برخی اوقات بهترین سخن این است که چیزی نگویید

  جواهرات کالاهای کوچکی هستند که مشتری به راحتی می‌تواند در فروشگاه شما آن ها را استفاده و انتخاب کند. به نمایندگان خود آموزش دهید تا به مشتریان اجازه بدهند که جواهر را استفاده کنند و هر چقدر هم لازم است آن را مشاهده و بررسی نمایند. شاید گاهی سخن گفتن با مشتری کارساز باشد ولی تجربه استفاده فیزیکی از جواهر تاثیر فوق العاده ای دارد.

 8. اگر روش‌های مختلف جواب نداد، مشتری را به سوی همکارتان راهنمایی کنید

  این یک پیشنهاد فوق العاده برای فروشندگان شماست. قبل از آن که اجازه دهید کسی از فروشگاه شما بدون خرید خارج شود، آن ها را به سمت یکی از همکاران خود راهنمایی کنید. فرد دوم ممکن است از زاویه‌ای دیگر با مشتری صحبت کند و رابطه بهتری برقرار کند. همچنین فرصتی مناسب برای فروشنده اول به وجود می‌آید که بتواند جواهر بهتری را پیدا کند تا به مشتری ارائه دهد. هر مشتری قبل از خروج حداقل باید با دو نفر در فروشگاه صحبت کند.

 9. کانترهای خود را بالا قرار دهید

  این یک تغییر کوچک است که می‌تواند تفاوت ملموسی را در فروشگاه شما ایجاد کند. سعی کنید که کانتر خود را بالاتر از شکم مخاطبان قرار دهید. هیچ کس دوست ندارد برای دیدن جواهر خم شود. پس دیدن جواهرات را برای مشتریان خود راحت تر کنید. اگر محصول جدید و خاصی را عرضه می کنید، آن را در معرض دید مخاطبین قرار دهید.

 10. ارائه فاکتور مناسب و مورد تایید

  با ارائه فاکتور مناسب و مورد تایید به مشتری حس اطمینان بیشتری بدهید. این یک اصل بدیهی است که مشتری در صورت آرامش و اطمینان نسبت به فاکتور و یا سندی که دریافت می‌کند باز هم برای خرید به سمت شما بیاید.

فروش جواهرات

محصول فروش جواهرات دشت همکاران سیستم

محصول دشت همکاران سیستم، نرم افزاری ویژه اصناف و فروشگاه ها است. این محصول، امکان ثبت عملیات خرید و فروش، نگهداری موجودی انبار کالا و ثبت هزینه ها و دریافت‌ها و پرداخت‌های نقدی و غیر­نقدی را برای شما مهیا کرده است.

ما با توجه به نیاز شما، امکان ارتباط با سخت افزارهای جانبی نظیر انواع ترازو، کارت خوان بانکی، انواع پرینتر، چاپگر بارکد، بارکد خوان و نمایشگر را در اختیار شما قرار داده‌ایم.