استخدام حسابدار

استخدام حسابدار مهم است


این روزها بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک با این سوال مواجه هستند که “باید حسابدار استخدام کنم؟” و یا سوال مهم تری اینکه استخدام حسابدار چگونه به کسب و کارم کمک می کند؟ در پاسخ به این سوالات یکی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در صنایع اینگونه پاسخ می‌دهد:

یکی از چالش‌های کسب و کارهای کوچک مدیریت امور زیادی همچون امور مالی، بانکی، بازرگانی، قانونی و … توسط تعداد کمی از افراد است. بسیاری از کارآفرینان از نیازهای مختلف کسب و کارشان به مشاغل مختلف (همچون حسابداری) مطلع نیستند. البته با کمی تفکر و بررسی اهمیت اموری همچون امور مالی و حسابداری، می‌توان بهترین نتایج را از چنین مشاغلی کسب کرد. در نظر داشته باشید استخدام حسابدار تمام وقت اگر برای شما مقدور نیست، همچنان می‌توانید از استخدام حسابدار پاره وقت بهره ببرید.

نکته مهم این است که کارآفرینان باید بدانند چگونه می‌توانند از متخصصین مالی و حسابداری بهره ببرند تا کسب و کارشان رونق بگیرد. حسابداری پاره‌ وقت یا تمام وقت می‌خواهید استخدام کنید؟ تفاوتی ندارد استخدام حسابدار حائز اهمیت است و شما به عنوان یک کارآفرین می‌بایست یاد بگیرید که چگونه موضوعات مالی را به ایشان بسپارید.

هرچه کارآفرینان بیشتر تجربه کسب می‌کنند و جریان مالی کسب و کارشان بیشتر می‌شود، بیش از پیش  اهمیت حضور یک حسابدار(استخدام حسابدار) را درک می‌کنند. جالب توجه است کهحسابداران شما را همچون یک وکیل در موارد قانونی نیز کمک می‌کنند.

استخدام حسابدار

ما در ادامه به چند موردی که استخدام حسابدار تمام وقت یا استخدام حسابدار پاره وقت به کسب و کارتان کمک می‌کند اشاره می‌کنیم:

  • حسابداری که استخدام کردید به شما در مورد ساختار دارایی‌ها و حقوق قانونی شما کمک می‌کند
  • استخدام حسابدار به شما در طراحی سیستم حسابداری و ارائه گزارشات مالی کمک می‌کند.
  • استخدام حسابدار باعث می‌شود دچار مشکلات مالیاتی نشوید و به مقداری که باید مالیات بپردازید
  • حسابدار یا کارشناس مالی به شما در مدیریت هزینه‌ها و توازن آنها کمک می‌کند. او به شما در زمینه جداسازی هزینه‌های شخصی و کاری نیز کمک می‌کند.
  • با توجه به اینکه حسابرسی را می‌شناسد، می‌تواند فرایند ممیزی را آسان‌تر پیش ببرد.
  • حسابدار با محاسبات مالی به شما توصیه می‌کند که بهتر است دارایی را بخریم یا اجاره کنیم
  • طی گذر زمان بایگانی اسناد بسیار اهمیت پیدا می‌کند. استخدام حسابدار به شما فرصتی برای بایگانی منظم اسناد می‌دهد
  • به عنوان یک کارآفرین چقدر با صورت‌های مالی آشنایی دارید و چقدر توانایی تحلیل مالی دارید؟ اکثر کارآفرینان معمولا دانش کافی در حوزه مالی یا حسابداری ندارند. استخدام حسابدار باعث می‌شود تا فرصتی به شما ارائه گردد تا بتوانید در جریان صورت‌های مالی و تحلیل‌های مالی قرار بگیرید و تصمیماتی صحیح اخذ کنید.

مسائل مالی پیچیدگی‌هایی دارد که فقط با حضور یک حسابدار می‌توان آنها را درک کرد و بر اساس آنها استراتژی مناسب را برگزید. قوانین نیز دائما در حال تغییر هستند و نیازمند حسابداری هستیم تا از آنها مطلع باشد و همیشه به روز باشد.

موضوع دیگری که اهمیت دارد، استفاده کارشناس مالی و حسابداری برای تصمیم گیری است. حسابدار همیشه قرار نیست پس از رویداد مالی به تجزیه و تحلیل نتایج بپردازد. یک کارآفرین می‌تواند همیشه قبل از اتخاذ یک تصمیم، با حسابدار مشورت کند و از عواید تصمیمش آگاه شود. همواره تاکید شده است که پیشگیری بهتر از درمان است.

در نظر داشته باشید که تمامی موارد ذکر شده اهمیت استخدام حسابدار را برای شما روشن ساختند. این بدان معنی است که اگر بتوانید حسابداری مورد اعتماد استخدام کنید و به تخصص او اعتماد کنید، در بلند مدت نتایج بسیار بهتری کسب می‌کنید

برگرفته از وبسایت کارآفرین