آیا می‌دانستید که دانش حسابداری از شما کارآفرین بهتری می‌‌سازد؟

آیا می‌دانستید که دانش حسابداری از شما کارآفرین بهتری می‌‌سازد؟


کارآفرینی چیست؟

این روزها کارآفرینی و کارآفرین بودن مشتاقان بسیار زیادی دارد و بسیار مورد توجه جوامع مختلف قرار گرفته است. به نحوی که همه ی مردم و صاحبین مشاغل به دنبال یک برنامه و پروژه ی کارآفرینی موفقی هستند تا بتوانند در کسب و کار خود به بهترین نحو ممکن خود را نشان دهند. کارآفرین بودن یک عمل و اقدام بسیار مهمی است که می تواند سبب رشد و تعالی یک فرد یا یک سازمان باشد و در واقع یک فرایندی است که از طریق آن می توان فرصت های شغلی و اقتصادی را بهتر شناخته و به وسیله آن، کسب و کاری جدید و درآمد زا را به راه انداخت.

اهمیت کارآفرینی در جامعه

می توان گفت کارآفرینی در جامعه به عنوان یک محرک اصلی برای ایجاد یک شغل معرفی شده است و نقش بسیار مهم و بسزایی را در جامعه و در میان مردم ایفا می کند و هم چنین باعث رشد و شکوفایی استعدادهای نهفته افراد جامعه شد و موجب می شود تا افراد جامعه با استفاده از آن به انواع موفقیت های فردی و مالی و شغلی دست پیدا کند.از جمله مواردی که اهمیت کارآفرینی در جامعه را پررنگ می کند شامل:

 • اشتغال زایی
 • انتقال فناوری
 • ایجاد خلاقیت و نوآوری در کسب و کار
 • تشویق و ترغیب سرمایه گذاران
 • شناخت و ایجاد بازارهای جدید
 • کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف منابع …

کارآفرین کیست؟

به فردی که انواع فرصت های شغلی را شناسایی کرده و با قدرت ریسک پذیری بالا و همچنین با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارد، خود را در جهت مسیر فرصت های شغلی حرکت کرده و موجب ایجاد تحولات اجتماعی و اقتصادی در جامعه شود را کار آفرین می گویند. در واقع می توان کارآفرین را این گونه معرفی کرد: هر فردی که از خلاقیت های بالایی برخوردار باشد و بتواند برای هرگونه مشکلاتی که برای خود و اجتماع به وجود آید راه کاری ارائه کند و با روحیه ی خطر پذیری بالایی بتواند به دنبال فرصت های شغلی جدیدی باشد یک کارآفرین شناخته می شود.

اداره یک کسب‌وکار سخت است. فرقی نمی‌کند که به صورت آزاد کار می‌کنید یا مدیر ارشد اجرایی یک تیم بزرگ هستید؛ در هر صورت سخت است و گاهی اوقات، فرآیندهای عملیاتی به حاشیه رانده می‌شوند. این اتفاق برای بهترین شرکت‌ها نیز رخ می‌دهد.

دانش حسابداری اغلب یکی از این مواردی است که همه می‌دانیم بسیار مهم است؛ اما یادگیری آن را پشت گوش می‌اندازیم.

مزایای زیادی برای به‌روز نگه داشتن دفاترتان وجود دارد که فراتر از بایگانی مالیات در موعد مقرر است. اینکار فرصت‌های زیادی برای کسب‌وکارتان خلق می‌کند و کمک می‌کند تا اپراتور بهتری باشید.

8 راهکار برای افزایش دانش کارآفرینی

  • با اعتماد به نفس تصمیمات مالی بگیرید

راه‌حل‌های حسابداری مثل نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم، به صورت خودکار اطلاعات مالیتان را وارد می‌کنند. هرگز به این اندازه درک موقعیت مالیتان آسان نبوده است.

این عبارت را به یادتان بیاورد که “دانش، قدرت است“. با مجهز بودن به امور مالی به‌روز، می‌توانید با اعتماد به نفس درمورد آینده کسب‌وکارتان تصمیم بگیرید.

  • به‌آسانی بر مطالبات نظارت داشته باشید

جریان نقدی، نیروی حیات هر کسب‌وکاری است. دانستن اینکه آیا یک صورتحساب مهم است یا نه، ضروری است. شما می‌توانید از طریق راه‌حل‌های فاکتور نویسی کاربرپسند، مثل سیستم حسابداری، برای دریافت سریع‌تر مطالبات‌تان بهره ببرید.

آیا می‌دانستید که دانش حسابداری از شما کارآفرین بهتری می‌‌سازد؟

این محصولات به طور خودکار برای مشتریان فاکتورنویسی می‌کنند و از طرف شما یادآور پرداخت خودکار ارسال می‌کند. انجام کارهای حسابداری کمک می‌کند تا سلامت مالی کسب‌وکارتان را تضمین کنید.

  • چالش‌های بالقوه‌ی کسب‌وکار را به‌موقع شناسایی کنید

حسابداری این خصوصیت شفاف سازی را دارد. محیط‌های کسب‌وکاری که به تمرکز نیاز دارند را برجسته می‌کنند. اگر یک هزینه هرماه اضافه شود، می‌توانید به‌سادگی فرآیند را ببینید و اقدام کنید. با حفظ دفاتر به‌روز، می‌توان مسائل را قبل از پیچیده شدن حل کرد.

  • پرداخت مالیات بدون استرس می‌شود

مالیات کلمه‌ای است که واکنش‌های زیادی در بردارد. این کلمه با استرس مالی عمومی و جعبه کفش‌هایی از رسیدها و فاکتورهای مچاله شده در ارتباط است. لازم نیست اینگونه باشد. از طریق عادت‌های ثابت و نرم افزارهای عالی، می‌توانید خودتان را از آن استرس خلاص کنید. سپیدار، اکوسیستم پویای افزوده شده‌ای دارند. برنامه‌هایی وجود دارند که مدارکتان (و اطلاعات آن‌ها) را با حسابداریتان همگام سازی می‌کنند و برای تطابق با حساب بانکی‌تان آماده می‌کنند.

با فرارسیدن فصل مالیات، رسیدها و فاکتورها در حسابداریتان وارد شده است و پرکردن اظهارنامه مالیاتی را مثل آب خوردن راحت کرده و به حداکثر رساندن اظهارنامه مالیاتی را بسیار آسان می‌کند.

  • با فشار یک دکمه هزینه‌های کارمندان را مدیریت کنید

با برنامه‌های هدفمند مثل سپیدار، نظارت بر هزینه‌های کارمندان آسان می‌شود. اعضای شرکتتان می‌توانند هزینه‌هایشان را ارسال کنند و شما می‌توانید آنها را تائید کنید.

  • گزارشات دقیق مالی و پیش‌بینی‌های قابل تنظیم دراختیار داشته باشید

با استفاده از اطلاعات حسابداریتان، ورودی‌ها (فروش و درآمد) و خروجی‌های (خریدها، هزینه‌ها) دقیق تجارتتان را مشاهده کنید. سپیدار و دشت همکاران سیستم، کمک می‌کند تا این تجربه، از تجسم‌های قابل مصرف و هوش تجارت، لبریز شود.

آیا می‌دانستید که دانش حسابداری از شما کارآفرین بهتری می‌‌سازد؟

با نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار، می‌توانید ببینید امور مالی‌تان در آینده چگونه خواهد بود.

  • ثبت حسابرسی می‌تواند بخشی از کارتان باشد

آژانس‌های مالیاتی، تعهد دارند تا کپی مدارک مالی‌تان را سال‌ها نگه دارند. اینکار می‌تواند منجر به استرس مالی و بی‌نظمی شود. اما یک راه‌حل وجود دارد. صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، می‌توانند از نرم افزارهای حسابداری برای پشتیبانی گرفتن از مدارکشان استفاده کنند و به طور خودکار اسناد تجاری را دریافت کرده و رسیدها و قبوض را به معاملاتی در حسابداریشان تبدیل می‌کنند. اینکار هم دفاتر را به‌روز نگه می‌دارد و هم حسابرسی کسب‌وکار را آسان می‌کند.

  • همکاری قوی‌تر با مشاوران و تیم‌تان را دست‌کم نگیرید

زمانی که تیم و مشاورانتان با اطلاعات یکسانی عمل می‌کنند، نتایج قوی‌تری را خواهید داشت. با به روز نگه دانش حسابداری ، تضمین می‌کنید که همه اتفاق نظر دارند و می‌توانند پشت سرهم حرکت کنند.

خلاصه

مزایای دانش حسابداری در کسب‌وکارهای کوچک واضح است؛ در عین حال تضمین اینکه این فرآیند عملیاتی به حاشیه رانده نمی‌شود، حیاتی است. این تنها راه برای ادامه دادن منافع یک کسب‌وکار است.