هزینه

هزینه های کسب‌وکارمان را چطور مدیریت کنیم؟


کسب‌وکارها برای حفظ بقای خود در بازارهای رقابتی باید به دنبال روش‌هایی برای کنترل هزینه ها و افزایش بهره‌وری کارها باشند. در این مطلب با ۴ مدیریت هزینه های کسب‌وکارتان آشنا خواهید شد:

  1. افزایش بهره‌وری به کمک نرم‌ افزارهای حسابداری

اگر وقت شما به جای آنکه صرف ارتقای کسب‌وکارتان شود صرف کارهای مدیریتی و ناچیز شود، ناکارآمد‌ی‌ها به قیمت از دست‌ دادن سود خالص تمام می‌شوند. دفترداری و حسابداری بخش مهمی از کسب‌وکار را تشکیل می‌دهند و نشان‌دهنده‌ی آن هستند که در چه مواقعی سود کردید و از چه هزینه های غیرضروری بالاسری باید بکاهید.

خوشبختانه از دوران روش‌های قدیمیِ واردکردن داده به کمک ماشین حساب و دفتر فاصله گرفتیم و هم اکنون به برنامه‌های نرم‌ افزاری حسابداری‌ای دسترسی داریم که به سادگی پردازش می‌کنند، از هزینه های اضافی صرف‌نظر می‌کنند و در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌کنند.

 همه‌ی کسب‌وکارتان از مشتریان داخلی تا رابطه‌تان با کارکنان و وظایف خودکار را بررسی کنید تا مشخص شود در کدامیک از مراحل کار، پول و زمان اتلاف می‌شوند. چندین ساعت در ماه را صرف ارتقای سیستم‌ها کردن وقت‌ تلف‌کردن نیست و به زودی نتیجه‌ی آن را به صورت افزایش سود مشاهده خواهید کرد.

  1. کاهش درست هزینه ها

کاهش هزینه ها، راه مطمئنی برای افزایش سود است اما برای آنکه این کار به درستی انجام شود باید تحلیلی دقیق از عملیات‌هایتان به دست آورید.

هزینه

اگر واحد بازاریابی ناکارآمد و پر هزینه ای را مدیریت می‌کنید کاهش هزینه ی تسهیلات کارمندان تفاوت زیادی در هزینه هایتان ایجاد نخواهد کرد. وقتی کاملاً مشخص است که بودجه‌ی سالانه‌تان کجا خرج می‌شود و در کدام قسمت‌ها تلف می‌شود می‌توانید بخش‌هایی را که نیاز به تزریق پول نقد یا کاهش هزینه‌ ها دارد شناسایی کنید.

  1. هزینه های بالاسری‌ غیرضروری

اگر اجاره‌ی دفتر کارتان زیاد است و مانع سودآوری می‌شود و در صورتیکه قراردادتان شما را محدود نکرده باشد می‌توانید محل کارتان را با دیگران شریک شوید. اگر کارهایتان در یک دفتر کار مشترک یا از راه دور به خوبی انجام می‌شود پول‌هایتان را برای اجاره‌ی دفتر کاری گران هدر ندهید.

خوشبختانه تکنولوژی این امکان را برایمان فراهم کرده است که با کسب‌‌وکارهای سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. فایل‌ها و اسناد مالی را می‌توان با اطمینان خاطر در نرم‌ افزار حسابداری به اشتراک گذاشت.

این بدان معنی است که با دسترسی به فایل‌ها می‌توانید کارهایتان را با سرعت بیشتری انجام دهید و به امور حسابداری رسیدگی کنید. مدیریت کسب‌وکار از خانه یا در دفتر کاری مشترک باعث صرفه‌جویی در هزینه ی بیمه، آب و برق و مالیات می‌شود.

  1. برون‌سپاری

برون‌سپاری یا سپردن کار به فریلنسرها روشی کارآمد و کم‌ هزینه برای انجام کارهایی‌ست که شما وقت رسیدگی به آنها را ندارید. با سپردن کار به فریلنسرها می‌توانید از متخصصانی با نرخ ساعتی بهره ببرید.

می‌توانید بر روی کارمندان مشتری‌مدار سرمایه‌گذاری کنید و باقی کارها را در مکانی به صرفه‌تر انجام دهید و بدین‌ترتیب ارزش افزوده ایجاد کنید.

اگر مایل هستید کارایی‌تان را به کمک نرم‌ افزار حسابداری ارتقا دهید برای دریافت نسخه‌ی آزمایشی سپیدار و دشت همکاران سیستم (02181022000) تماس بگیرید. ما با ارائه‌ی راه‌حل‌هایی هوشمندانه‌ و به صرفه برای انجام مراحل حسابداری و دفترداری به کسب‌وکارهای سراسر دنیا کمک می‌کنیم.

دریافت دموی رایگان نرم افزار فروشگاهی دشت

دریافت دموی رایگان نرم افزار حسابداری سپیدار

چرا من به نرم‌ افزار حسابداری نیاز دارم؟

احتمالاً هدف‌تان از راه‌انداختن کسب‌وکار، بیش از گذراندن امور مالی در هر ماه است. نرم افزار حسابداری می‌تواند مسئولیت آنچه که شما را از تمرکز بر روی قابلیت‌های اصلی و رویای داشتن وقت و آزادی بیشتر باز می‌دارد، به عهده گیرد.

اگر دریابید که حسابداری دیگر سخت یا حتی زمان‌بر نیست خوشحال خواهید شد. همه‌ی شرکت‌ها قانوناً ملزم به نگه‌داشتن سوابق مالی‌شان هستند. شرکت‌ها علاوه بر پیروی از قانون، برای درک عملکرد کسب‌وکارشان و آگاهی از میزان مالیات پرداختی بر امور مالی نیاز دارند.

هزینه

آیا من به حسابدار نیاز دارم؟

داشتن حسابدار برخلاف نگه‌داشتن سوابق مالی، یک الزام قانونی نیست. اما همانطور که از یک دکتر یا وکیل کمک می‌خواهید، ارزش مشاوره‌ی حسابدار در زمینه‌ی کاری‌اش اندازه‌گرفتنی نیست.

یک حسابدار خوب نه تنها کارهای حسابداریتان را انجام می‌دهد بلکه می‌تواند به شما در پرداخت‌های مالیاتی برای به حداقل‌رساندن کسری‌های مالیاتی‌تان مشاوره دهد.

چرا نرم‌ افزار حسابداری؟

نرم‌ افزار حسابداری سپیدار و دشت همکاران سیستم برای افرادی طراحی شده است که لزوماً حسابدار یا متخصصان محاسباتی نیستند. این نرم‌ افزار برای کسب‌وکارهایی با اندازه‌ی کوچک تا متوسط یا حتی فروشگاه‌دارانی که قصد رسیدگی به امور مالی‌شان را دارند فوق‌العاده است.

نرم‌ افزار حسابداری به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا در زمان و پول صرفه‌جویی کنند:

 • با ارائه‌ی سوابق و بودجه‌‌بندی‌ها امکان پیگیری سریع عملکرد کسب‌وکار را فراهم می‌کند.
 • کمک می‌کند از جریان‌های نقدی اصلی مطلع باشید.
 • خطاهای مغایرت و شفافیت با بانک را کاهش دهید.
 • اطلاعات مالی‌تان را ذخیره می‌کند تا مجبور به انبارکردن کاغذها نباشید.
 • حسابدارتان را خوشحال می‌کند و وقت کمتری از آنها می‌گیرد.
 • و بسیاری از موارد دیگر

آیا در کسب‌وکارم به نرم‌ افزار حسابداری احتیاج دارم؟

سخن کوتاه، بله! نرم‌ افزار حسابداری همانند یک حسابدار برای کسب‌وکار الزامی قانونی نیست؛ اما روند انجام رسیدگی به امور مالی را بسیار آسان‌تر می‌کند.

می‌توانید سپیدار و دشت همکاران سیستم را بسته به نوع کسب‌وکارتان انتخاب کنید. وقتی انتخاب خود را انجام دادید و نرم‌ افزار اجرا شد زمان بیشتری برای پرداختن به اهداف کاریتان و لذت‌‌بردن از آنها دارید.