نقش دورکاری در آینده

چگونه دورکاری نقش خود را در آینده کاری ایفا خواهد کرد؟


آیا رویای کار کردن همراه با آسایش در خانه و  یا در یک خانه ساحلی را در سر می پرورانید؟ شما خوش شانس هستید زیرا هرگز زمان بهتری برای داشتن موقعیت دور کاری تا به حال وجود نداشته است. این غرش قرن بیست و یکم است و اگر در حال حاضر این یک رویه عادی نباشد ، به زودی کار از راه دور می تواند رویه جدید شما باشد. کارفرمایان خواهند دید که کار از راه دور چه ارزشی دارد و این نوع کار کردن واقعاً جای تعجب ندارد.

دورکاری با داشتن مزایایی مثل داشتن کارمندانی با  بهره‌وری و خلاقیت بیشتر برای افزایش انعطاف پذیری و  نمایندگی کارمندان، نقش محوری را ایفا خواهد کرد و چنین آینده ای را برای آن قابل تصور است.

اقتصاد gig، اقتصادی از راه دور است

اقتصاد gig: «روشی از اشتغال که در آن به جای کار کردن برای یک کارفرمای مشخص، افراد به کارهای پاره وقت و جدا از یک‌دیگری مشغول می‌شوند که هر کدام از آن‌ها درآمد مجزای خود را دارند مانند تاکسی های اینترنتی.

همانند کسب و کارهایی مثل نت فلیکس و آمازون ، اقتصاد gig شیوه انجام کارها در سال 2010 را تغییر داده است. در سال 2019، CNBC  گزارش داد که یک سوم کارمندان ایالات متحده در حال حاضر بخشی از اقتصاد gig هستند. به بیان دیگر، 57 میلیون آمریکایی. مشاغل موجود در این بخش می تواند از نویسندگی فریلنسری تا رانندگی (مثل تاکسی های اینترنتی) و برنامه نویسی و موارد دیگر متفاوت باشد.

همچنان که اقتصاد gig گسترش می یابد و تعداد بیشتری از مردم خود را دور کار می کنند، شاهد تغییر نیروی کار خواهیم بود. تا این جا همه چیز عالی به نظر می رسد، این طور نیست؟ نه! بگذارید به روی دیگر سکه نگاهی بیندازیم. در همان گزارش CNBC خاطرنشان می شود که 92٪ از این فریلنسرها مجبورند در تعطیلات خود کار کنند؛ زیرا فاقد مزایای سنتی مانند داشتن مرخصی هستند. خوشبختانه، شما نیازی به پیوستن به اقتصاد gig برای کار از راه دور ندارید زیرا تعداد زیادی موقعیت های تمام وقت با پیشنهادات از راه دور وجود دارد.

دورکاری پر درخواست و دارای تقاضا است

دورکاری پر درخواست و دارای تقاضا است

مطالعات نشان داده است که کارمندان در زمان دورکاری شادتر و موثرتر هستند تا زمانی ‌که در فضای اداری سنتی مشغول به کار می شوند. با توجه به این موضوع شرکت های بیشتری به ویژه شرکت های صنعت فناوری، به مزایای کار از راه دور کارمندان توجه می کنند و به دنبال ایجاد موقعیت های دورکاری هستند. با این تقاضای جدید ، ما گمان می کنیم که شرکت های بیشتری شروع به بررسی مزایای کار از راه دور می کنند.

مدیر عامل توییتر ، جک دورسی اخیراً اظهار داشت که به دنبال گسترش شرکت در فراتر از سان فرانسیسکو است و می خواهد در مورد فن آوری های جهانی که می خواهند فرصت کار از راه دور داشته باشند ، تجدید نظر کند. ما امیدوار هستیم که سایر مدیران عامل هم طی سال‌های آینده از جک دورسی تبعیت کنند.

افراد دورکار موثرتر هستند

افراد دورکار موثرتر هستند

در حال حاضر مزایای دورکاری احتمالاً برای شما جای تعجب ندارد. گالوپ ( شرکتی مطرح در زمینه مشاوره مدیریتی) دریافت که وقتی کارمندان بین 60 تا 80 درصد (3-4 روز) هفته کاری خود را در خارج از محل کار می گذرانند ، بیشتر به کار خود مشتاق هستند. بیشترین مزیت برای کسانی است که بین دورکاری و حضور در محل کار که با همکاران خود تعامل هم دارند،  تعادلی را برقرار می کنند. (چراکه ما موجودات اجتماعی با قلب و احساس هستیم)

این کار هم برای کارمند و هم برای کارفرما مفید است ، زیرا کارفرما کارهایی با کیفیت بالا دریافت می کند و کارمند در کارهایی که انجام می دهد (از رضایت شغلی خوب) احساس داشتن هدف و خلاقیت می کند.

هنگامی که به کارمندان این شانس داده می شود که برنامه های خود را ایجاد کنند و از هر کجا که بخواهند کار کنند ، کارمندان تمایل دارند در انجام وظایف خود بهتر باشند. آیا شما در محیط های بسیار آرام و ساکت از افراد دیگر شکوفا هستید؟ یا اینکه عاشق کار کردن در یک فضای عمومی تر و مشترک تر هستید؟ با کار از راه دور ، شما این گزینه را دارید که جادو را در “دفتر” مورد نظر خود انجام دهید. چه مبل شما باشد یا کافی‌شاپ محلی کاملاً به عهده شما است.

پذیرش مسئولیت‌ها در حال افزایش است

باید توجه داشت که مراقبت های ویژه از قرن 20 در حال افزایش است. با رسیدن نسل Baby Boomer  به 65 تا 85 سالگی ، پیش بینی می شود امید به زندگی گسترش یابد و هزینه خانه های سالمندان و مراقبت های داخل خانه از هر زمان دیگری گران تر شود. از افراد بیشتری خواسته می شود که از والدین و اعضای خانواده مراقبت کنند. هرچه افراد بیشتری با مسئولیت های مراقبتی به خانه می آیند ، مواضع ارتباط از راه دور بسیار مهم خواهد بود ، چه برای این افراد فداکار و چه برای نیروی کار ، که برای شکوفایی خود به کار ادامه دهند.

Baby Boomer  اصطلاحا به نسلی گفته می شود که در فاصله سال های پس از جنگ جهانی دوم متولد شدند. در آن دوره برخی از کشورها پدیده ای به نام رونق تولد کودک را با هدف رشد نرخ زاد و ولد ایجاد کردند. رونق کودک در کشورهایی رخ داده است که خسارات چشمگیری را از جنگ متحمل شده و دچار مشکلات اقتصادی چشمگیر شده‌اند.

ارتباط از راه دور برای محیط زیست بهتر است

ارتباط از راه دور برای محیط زیست بهتر است

روز به روز بیشتر مردم آگاه می شوند که چگونه عملکرد آنها بر جهانی که ما در آن زندگی می کنیم تأثیر می گذارد. به همین دلیل ایالت‌هایی مانند کالیفرنیا مردم را به استفاده از Carpooling (اشتراک گذاری تاکسی، آژانس و… با دیگران) ترغیب می کنند. کارفرمایان شروع به انجام رفت و آمدهای روزانه و تولید انتشار کربن می کنند. باید بر سر کارفرمایان آگاه محیط زیست فریاد بزنیم. ما عاشق دیدن آن هستیم!

ثابت شده است که کار از راه دور می تواند این مسئله را کاهش دهد و یک محیط سالم تر برای همه ما ایجاد کند. بر اساس گزارش Global Analytics ، میزان مصرف انرژی در دفتر دو برابر از خانه است. آنها همچنین گزارش دادند که در سال 2007 ، یک برنامه کار آزاد که توسط Sun Micro-systems به اجرا گذاشته شد ، شاهد بود که 24000 کارمند آمریکایی یکسال به شکل دورکاری، فعالیت کردند و در نتیجه‌ی آن 32000 تن ،انتشار کربن کاهش یافت. اما از آنجایی که این کارمندان کمتر به کار مشغول می شدند ، محیط زیست (و احتمالاً کیف پول آنها) از آن سود می برد. ما فقط می توانیم تصور کنیم به علت تأثیر ارتباط از راه دور در چند سال آینده، شرکت های بیشتری سیاست های کار از راه دور را در دفاتر خود اجرا می کنند.