نرم افزار حسابداری
با ۴ راهکار ساده می‌توانید نیازهای حسابداری شرکتتان را تامین کنید

با ۴ راهکار ساده می‌توانید نیازهای حسابداری شرکتتان را تامین کنید


مانند هر کسب‌وکار دیگری، نیازهای حسابداری شما هم دچار بالا و پایین‌های فصلی میِ‌شود. پس چگونه می‌توانید بیشترین استفاده را از هر کدام از این دو حالت کنید تا مشتریان بیشتری پیدا کنید، درآمد خود را افزایش دهید و کسب‌وکار حسابداری خود را گسترش دهید؟ در اینجا نگاهی دقیق‌تر به این می‌اندازیم که چگونه می‌توان از سرمایه در گردش در این دوره‌ها استفاده کرد.

  • گسترش وبسایت

ممکن است همین الان هم وبسایتی داشته باشید تا مشتریانتان شما را پیدا کنند. با این حال، آیا این وبسایت بیشترین قدرت ممکن را دارد؟ وبسایت کسب‌وکار حسابداری شما باید از ویژگی‌ها و ابزارهای مناسب استفاده کند تا در رتبه‌بندی جست‌وجو از رقبا برتر باشد. با سرمایه‌ی بیشتر می‌توانید در موارد زیر سرمایه‌گذاری کنید:

 • برندینگ، که باعث می‌شود مشتریان فوراً کسب‌وکار شما را بشناسند.
 • بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (SEO)، که جایگاه شما را در صفحه‌ی اول گوگل بهبود می‌دهد.
 • راهبری ساده‌تر و سرعت وبسایت، که مشتریان را برای زمان بیشتری در وبسایت شما نگه می‌دارد.
 • آنالیتیکس و گزارش‌دهی، که به شما می‌‌گوید چه کسی در حال بازدید از وبسایت شماست، چگونه به آنجا رسیده است و چه زمانی آن را ترک می‌کند.

اگر دقیقاً نمی‌دانید که چگونه باید وبسایتتان را گسترش دهید، استخدام یک توسعه‌دهنده‌ی وب تمام‌وقت یا قراردادی را مدنظر قرار دهید.

با ۴ راهکار ساده می‌توانید نیازهای حسابداری شرکتتان را تامین کنید

  • پوشش هزینه‌های عملیاتی

در بالا و پایین‌های فصلی، می‌توانید از سرمایه‌ی بیشتر برای پوشش‌دادن هزینه‌های عملیاتی استفاده کنید. این هزینه‌ها می‌توانند از پرداخت حقوق و هزینه‌ی انبار تا تجهیزات را پوشش دهند.

در فصل‌های پرکار، می‌توانید از وام کسب‌وکارهای کوچک برای استخدام کارکنان بیشتر و افزودن ساعات کاری به منظور جذب مشتریان بیشتر استفاده کنید. در فصل‌های کم‌کارتر، می‌توانید از این بودجه برای کمک به پوشش‌دادن شکاف در جریان نقدی استفاده کنید.

با بودجه‌بندی صحیح می‌توانید از قبل برای هزینه‌ها برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید اوراقی برای هزینه‌هایی ایجاد کنید که در طول سال پیش می‌آیند و برای هزینه‌های غیرمنتظره هم جا بگذارید. فرض کنید که دفتر کار در خرداد پرکارتر از تیر است. پیش از آن که متعهد حجم کار زیاد شوید، باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات و نرم‌افزارهایتان به‌روز هستند.

  • گسترش پیشنهادات

در طول کاهش‌های فصلی، ممکن است این سوال پیش آید که چگونه باید صورت‌حساب‌ها، حقوق و هزینه‌های عمومی را پرداخت کنید. یک روش ممکن، تنوع‌بخشی به خدمات و پیشنهادات‌تان است. با سرمایه‌ی بیشتر، می‌توانید خدمات فعلی را گسترش دهید و روی ابزارها سرمایه‌گذاری کنید.

تنوع‌بخشی به کسب‌وکارتان می‌تواند باعث حفظ درآمد پایدار در حساب بانکی کسب‌وکار حسابداری شما در طول سال شود. این کار می‌تواند روابط با مشتریان را هم بهبود بخشد زیرا مشتریان می‌توانند به جای این که بین کسب‌وکارهای مختلف بچرخند، خدمات بیشتری را یک‌جا به دست آورند.

اگر نمی‌دانید چگونه باید کسب‌وکار حسابداری را گسترش دهید، چهار گزینه برای درنظرگرفتن وجود دارد (اگر تا کنون آنها را پیاده نکرده‌اید

 • برنامه‌ی استراتژیک کسب‌وکار: به مشتریانتان کمک کنید که نقشه‌‌ی راه کسب‌وکارشان را ترسیم کنند، تحقیقات بازار انجام دهند یا از فرصت‌های رشد استفاده کنند. می‌توانید به آنها بگویید که کدام ایده‌‌ها قابل انجام هستند و کدام ممکن است به بودجه‌شان آسیب برسانند.
 • مدیریت جریان نقدی: تمام مالکان کسب‌وکار در مسائل مالی مهارت ندارند، و در اینجاست که شما به کار می‌آیید. زمانی که مالکان کسب‌وکارهای کوچک با مشکلاتی در جریان وجوه نقد روبه‌رو می‌شوند، به آنها مشاوره دهید و پیش‌بینی‌هایی از جریان نقدی انجام دهید تا به آنها در طراحی بودجه کمک کنید – یا حتی آنها را به وام‌دهندگان معرفی کنید.
 • برنامه‌ریزی جانشین‌پروری: برای مشتریانی که کسب‌وکارهای خانوادگی دارند، انتقال به نسل بعدی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. مالیات‌های دولتی و حتی اختلافات خانوادگی می‌توانند این فرایند را آشفته کنند، اما شما می‌توانید یک برنامه‌ی جانشینی برای نسل‌های آینده طراحی کنید تا از مشکلات بالقوه جلوگیری کنید.
 • برنامه‌ی معرفی: شما حتی می‌توانید یک برنامه‌ی معرفی برای مشتریان طراحی کنید. وقتی که مشتریان، شما را به تعداد مشخصی از مشتریان بالقوه معرفی می‌کنند، به آنها تخفیف بدهید. برنامه‌های معرفی به ایجاد پایگاه مشتریان وفادار کمک می‌کنند و شکلی عالی از بازاریابی دهان‌به‌دهان هستند.
 • و در آخر به شما پیشنهاد می‌کنیم هزینه‌ی بیشتر برای بازاریابی کنید

بازاریابی برای هر کسب‌وکاری ضروری است. برای برتری در رقابت، باید به مخاطبان مناسب دستیابی پیدا کنید و آنها را راضی کنید که شما را انتخاب کنند. اگر روی استراتژی‌های بازاریابی خود وقت زیادی نگذاشته‌اید، اکنون وقتش است. با ایجاد یک خط اعتباری، می‌توانید یک تیم بازاریابی استراتژیک استخدام کنید، ابزارهای تحلیلی بخرید، در ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) سرمایه‌گذاری کنید و …

با ۴ راهکار ساده می‌توانید نیازهای حسابداری شرکتتان را تامین کنید

وقتی که یک کمپین بازاریابی را ارزیابی می‌کنید، باید برای تحقیق روی مخاطبانتان وقت بگذارید، بررسی کنید که تا چه حد به آنها دسترسی پیدا کرده‌اید، یک ایده‌ی جدید پرورش دهید و کمپینتان را در تمام کانال‌های بازاریابی ترویج دهید. کمپین بازاریابی صحیح می‌تواند به شما کمک کند که در طول سال مشتریان جدید پیدا کنید و خبر خدمات جدید شما را سریع‌تر پخش کند.

 • روی ابزارهای صحیح سرمایه‌گذاری کنید

کسب‌وکار حسابداری شما برای رفع نیاز مشتریان، افزایش بهره‌وری، اداره‌ی کاراتر کسب‌وکار و … به ابزارهای صحیح نیاز دارد. سرمایه‌ی بیشتر می‌تواند به شما کمک کند که ابزارهای موردنیاز برای بیشترین بهره‌وری از کسب‌وکار را به دست آورید. چه برای خرید یک پکیج بهتر، چه خرید برنامه‌ها – ابزارهای جدید برای مشارکت مشتری و یا خرید مجدد یک ابزار گران‌قیمت سالانه، می‌توانید با بودجه‌ی بیشتر روی موفقیت کسب‌وکارتان سرمایه‌گذاری کنید.

با این حال، این ابزارها تنها محدود به نرم‌ افزار حسابداری نیستند. اگر تا کنون این کار را نکرده‌اید، اختصاص بودجه به ابزارهایی که به مدیریت زمان، اشتراک داده‌ها – اسناد، برنامه‌ریزی (هم جلسات و هم پست‌های شبکه‌های اجتماعی) و کارهای دیگر کمک می‌کنند، را در نظر بگیرید.

آیا قبلاً شروع به استفاده از سرمایه در گردش برای پیاده‌سازی این گام‌ها برای رفع نیازهای حسابداری کرده‌اید؟ اگر این‌طور است، لطفاً تجربه‌تان را در بخش نظرات در این وبلاگ به اشتراک بگذارید.