۱۰ فناوری مهم کسب‌وکار در سال ۲۰۱۸

۱۰ فناوری مهم کسب‌وکار در سال ۲۰۱۸


فناوری به‌ عنوان پلی راهگشا برای مدیریت زمان، نیروی کار، ارتباطات، همکاری و تقریباً تمام جنبه‌های مهم کسب‌وکار در نظر گرفته می‌شود.
پس از مصاحبه با بیش از ۸۵ عضو شرکتی در نشست بین‌المللی حسابداری BKR لندن، ۱۰ جنبش فناوری‌ سال ۲۰۱۸ در مسیر کسب‌وکار را با هم بررسی می‌کنیم:

جنبش‌های فناوری سال ۲۰۱۸

  1. ویدئو

شرکت‌ها از ویدئو برای تبلیغ نام تجاری شرکت و خدمات خود استفاده می‌کنند؛ آن‌ها از طریق ویدئو تلاش می‌کنند بیشتر و بیشتر برای انجام برنامه‌ریزی‌ها و صحبت با مشتریان در داخل و خارج از شرکت استفاده کنند.

فناوری

وبلاگ‌ ها نیز، به وبلاگ‌های ویدئویی تبدیل می‌شوند که در زمینه معرفی متخصصان شرکت، اطلاعاتی را ارائه می‌دهند. رویدادهای زنده در کانال‌های اجتماعی، تعاملات واقعی را در کم‌ترین زمان ممکن، حتی در صورت عدم حضور مردم امکان‌پذیر می‌سازند. این‌ یک مزیت خوب برای کارکنان راه دور بوده و به آن‌ها کمک می‌کند شخصاً با فرهنگ سازمانی تعامل برقرار کنند.

  1. برنامه‌ها و علم تجزیه‌ و تحلیل

برنامه‌های مدیریت زمان مفید و مناسب، حسابداران را متعادل نگه خواهد داشت؛ بنابراین داشبورد دیجیتال از جمله فناوری هایی است که به حسابداران کمک می‌کند که داده‌ها را در فرمت‌های ساده جمع‌آوری و ارائه کنند.
فناوری

رهبران شرکت‌ها، دسترسی فزاینده‌ای به حجم زیادی از اطلاعات مربوط به شاخص‌های کلیدی عملکرد داخلی، نظیر سازمان هوشمند «بیگ دیتا» در صنایع مشتری مدار خواهند داشت.

  1. گفتمان در قالب پلتفرم (برنامه‌های نرم‌افزاری)

اگرچه پلتفرم‌ها (سیستم‌ عامل‌ها) به‌جز برای هدایت یک تماس تلفنی به فرد مناسب یا انجام چت‌های دوطرفه، به‌طور گسترده‌ای در موقعیت‌های حرفه‌ای استفاده نمی‌شود، لیکن گفتمان در قالب سطحی از پلتفرم پیشرفته برای شرکت‌های حسابداری به‌منظور هدایت مشتریان به منابع و پاسخ‌ها به سبک گفتگو مفید خواهد بود.

برخی از نمونه‌های جاری شامل chatbots (ربات‌هایی که به‌صورت خودکار با انسان در اینترنت چت می‌کنند) و یا عوامل صوتی مانند سیری، الکسا یا کورتانا می‌توانند درخواست‌ها را از طریق پیام متنی انجام دهند و همچنین توسعه‌دهندگان به دنبال راه‌هایی هستند که با استفاده از این پلتفرم‌ها بتوانند راحت‌تر قصد کاربر و درخواست‌های پیچیده‌تر وی را تفسیر کنند.
فناوری
  1. عوامل رویدادی

شرکت‌ها امروزه نگاهی یکپارچه‌تر به معاملات یا «رویدادهایی» که در هر مرحله از مشارکت مشتری صورت می‌گیرد، خواهند داشت و راه‌های جدید برای بهبود کارایی خدمات چندگانه ارائه می‌دهند.

به‌عنوان‌مثال، نرم‌افزار حسابداری مورد استفاده مشتری، به فرصت‌های مالیاتی محتمل اشاره‌ کرده و آن را برای گفتمان در سیستم CPA به‌صورت برنامه‌ریزی‌ شده در هرماه مشخص می‌کند (طوری که سیستم نیز برنامه‌ ریزی‌ شده است). اگر وکیل مشتری نیز برای پیشبرد بحث مورد نیاز باشد، او نیز به‌ طور خودکار به جلسه دعوت خواهد شد.

  1. امنیت تطبیقی

علاوه بر به‌ روز رسانی پروتکل‌های امنیتی، استفاده از فناوری ای که بتواند مانع از اشتباه کارکنان در حین آموزش و منجر به حفاظت بهتر از رمز عبور شود، سیستم‌های تطبیقی امنیتی در آینده را طراحی خواهند کرد. یک مثال؛ امنیت مبتنی بر لیست سفید است که بر رفتار مناسب سیستم تمرکز دارد و هر رفتار غیرعادی یا تهدیدکننده را که در فهرست وجود ندارد، مشخص می‌کند.

همچنین، یکپارچه‌ سازی جامع امنیتی، ویژگی‌های امنیتی در همه نرم‌افزارهای جدید را شامل می‌شود تا اینکه به‌عنوان یک ویژگی افزودنی تلقی شود. با توجه به بررسی هزینه نقض داده‌ها در موسسه Ponemon طی سال ۲۰۱۷، میانگین موارد نقض داده‌ها در ایالات‌متحده تنها ۲۴۰۰۰ پرونده است که سالانه به‌طور میانگین ۳ میلیون دلار ارزش دارد.

  1. اتوماسیون بازاریابی (خودکار)

ابزارهای اتوماسیون بازاریابی برای افزایش ارتباط با رهبران و چشم‌اندازها بدون افزایش زمان غیر قابل پرداخت (زمانی که برای آن از مشتری پولی دریافت نمی‌شود، نظیر جلسات کاری در شرکت) در حال گسترش هستند.

فناوری

این ابزارها می‌توانند کمپین‌های دیجیتالی و گزارش نتایج، از جمله مرحله خرید یا سطح علاقه به‌ واسطه هدایت فردی را مدیریت کنند.

  1. استخدام دیجیتالی

بسیاری از خدماتی که در حال حاضر در دسترس هستند به شرکت‌ها اجازه می‌دهند با استفاده از کلمات کلیدی به جستجو در پایگاه‌های کشف استعداد برای حرفه‌ها و مهارت‌های خاص بپردازند و بیانیه‌های خود را به‌صورت الکترونیکی ثبت کنند.

با این‌حال، شرکت‌ها در تلاش برای بهبود کیفیت به‌ کارگیری علم تجزیه‌ و تحلیل جهت محدود کردن انتخاب کاندیدها و کاهش این فعالیت‌ها هستند.

  1. شبکه اجتماعی

تاکنون، رسانه‌های اجتماعی بیشتر به‌عنوان یک ابزار شبکه و بازاریابی مورداستفاده قرارگرفته‌اند تا ابزار فروش واقعی. رسانه‌های اجتماعی نیز برای حمایت از ارتباطات مشتری تکامل‌یافته و خدمات آن‌ها گسترده‌تر خواهد شد.

  1. بازاریابی محتوا

شرکت‌ها در بازاریابی محتوا به دنبال هدایت مشتریان بالقوه در تمرکز بر روی محتوا و علاقه‌مند به ایجاد آن‌ها از طریق ارتباطات مدوام هستند. امروزه محتوا به‌طور فزاینده‌ای موجب پیشبرد گفتگوها و ارائه پیشنهاد‌ها واقعی شده است.

مثال‌ها شامل استفاده از محتوا مانند پست اجتماعی، یک مقاله یا یک صفحه خدمات وب‌سایت برای جلب بازدیدکنندگان به وب‌سایت شما قبل از آماده شدن برای صحبت با یک شخص واقعی است.

بخش عمده‌ای از این نوع کمپین‌ها می‌تواند به‌طور خودکار به بازدیدکنندگان اجازه دهد تحقیقات خود را در هر زمانی از روز انجام داده و آن‌ها حتی می‌توانند درخواست برای کسب اطلاعات بیشتر دهند که به‌صورت خودکار و بسته به میزان تمایل خریدار به مشتری واقعی پس از پیگیری‌های وی فرستاده می‌شود.
فناوری

همان‌طور که chatbots یا ابزارهای نظیر آن پیچیده‌تر می‌شوند، آن‌ها همچنین می‌توانند از این روند تحقیقات خریدار در شرکت‌ها نیز حمایت کنند.

  1. سیستم‌های قیمت‌گذاری ارزشی

همان‌طور که قبلاً توصیه‌ شده برای مدیران، زمان ردیابی مهم است، زیرا جداول زمانی اطلاعات با ارزشی برای مدیریت عمل و عملکرد ارائه می‌دهند.

اگرچه آن‌ها خدمات مشاوره‌ای و خدمات حسابداری برای مشتری را بیشتر برمبنای نرخ خطی به‌جای نرخ ساعتی ارائه می‌کنند، کماکان به دنبال راهی برای ادغام زمان و نرم‌افزار صدور صورت‌حساب با سیستم قیمت‌گذاری ارزشی خود برای نظارت بر استفاده از استعدادها و ظرفیت‌ها در برابر فرصت‌ها و سودآوری‌ها هستند.

از این ۱۰ جنبش فناوری ، مورین شوارتز مدیر اجرایی بین‌المللی BKR به شرکت‌های عضو می‌گوید که بیشتر نسبت به فناوری‌ های جدید بازاریابی محتوای شگفت‌زده است تا فرآیند بازاریابی خودکار.

وی می‌گوید:

«این‌ها در فهرست شرکت‌های برتر هستند، چراکه رهبران برای حمایت از روند فروش به استفاده از چنین فناوری‌ هایی نیاز دارند. مردم ۲۴ ساعت شبانه‌روز در جستجوی خدمات هستند و بنابراین شرکت‌های حسابداری باید در نتایج جستجوها خود را نشان دهند و علاقه‌مندان را جذب کنند.»

وی همچنین می‌گوید امنیت نیز یکی از اولویت‌های اصلی باقی‌مانده است. چرا که شرکت‌ها همچنان به دنبال راه‌هایی برای محافظت از داده‌های مشتری و جلوگیری از نقض‌های امنیتی هستند.

شوارتز همچنین می‌گوید که انتظار دارد که نرم افزار حسابداری و بازاریابی خودکار به اولویت شرکت‌های کوچک و متوسط نیز برای مدیریت ریسک و ارتقای خدمات آن‌ها حتی زمانی که پرمشغله هستند، تبدیل شود.

*مترجم: حمید زارعی