معرفی امکانات نسخه 5.4.3 سپیدار

بروزرسانی نرم افزار و اضافه شدن امکانات جدید در راستای برطرف شدن نیاز مشتریان همواره از دغدغه های شرکت سپیدار سیستم بوده است. نسخه جدید سپیدار با تلاش همکاران ما به نام نسخه 5.4.3 تقدیم شما خواهد شد و می توانید برای بروزرسانی آن به باشگاه مشتریان سپیدار سیستم مراجعه کنید. امیدواریم با اضافه شدن این امکانات توانسته باشیم گامی در جهت رضایت هرچه بیشتر مشتریانمان برداریم. در این راستا و با درنظر گرفتن اولویت های مشتریان امکاناتی به نرم افزار اضافه شده است که برخی از موارد را با هم مرور می کنیم:

 1. جدا کردن سه رقمی مبلغ در سیستم در زمان تایپ کردن این امکان مدت ها بود که مورد تقاضای مشتریان گرامی بود و برای سهولت تایپ اعداد در فرم های نرم افزار سپیدار قرار داده شد. از این پس با وارد کردن اعداد، امکان جدا شدن سه رقم در حین تایپ کردن وجود خواهد داشت.
 2. پلاک دارایی به 10.0000 پلاک افزایش یافت نرم افزار دارایی ثابت از جمله سیستم های بسیار کاربردی در نرم افزار سپیدار است که در سال های اخیر مورد استفاده ی مشتریان بسیاری قرار گرفته است. تعداد پلاک های قابل ثبت در نرم افزار مالی سپیدار 3.000 تا بود که این عدد به 10.000 پلاک افزایش یافته است.
 3. اضافه شدن مانده در خط کالا به ازای هر انبار در مرور مبلغی و تعدادی انبار مشتریان معمولا درخواست داشتند تا موجودی کالاها را به شکل جداگانه در هر انبار ببینند که تا قبل از این امکان با انجام فیلترهای مختلف امکان پذیر بود. اکنون در قسمت مرور، ستونی اضافه شده و امکان دیدن مانده در خط کالاها به ازای هر انبار وجود دارد.
 4. بروزرسانی سئوالات متداول فرم های سپیدار از امکانات بسیار خوب و مورد استقبال مشتریان وجود سئوالات متداول در فرم های نرم افزار سپیدار است که هر چند وقت یکبار تلاش می شود تا این سئوالات بروزرسانی شده، موارد جدید به آن اضافه شود و احیانا برخی موارد تغییر کند. کارشناسان ما تلاش کردند تا این سئوالات را مورد بررسی قرار دهند و سئوالات رایج را در این فرم ها قرار دهند.
 5. امکان جستجوی کلی در تمام فرم ها و ماژول ها با قرار دادن کادر جستجو در صفحه اصلی برنامه، امکان جستجوی کلی و همه جانبه به مشتریان گرامی داده شده است.
 6. اضافه شدن امکان اضافات به فاکتور طبق (تبصره 2 ماده 3 آیین نامه اجرای بند ط تبصره 6 قانون بودجه 1398 کل کشور) در راستای اجرای صدر بند (ط) تبصره (6) قانون بودجه سال 1398 کل کشور که مقرر می دارد: «در اجرای بندهای (ث) و (ص) ماده (38) قانون برنامه ششم توسعه و به منظور کاهش اثرات مخرب پسماندها، سازمان امور مالیاتی کشور موظف است از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می شود عوارضی را که توسط دولت تعیین می شود دریافت و به ردیف درآمدی شماره (160189) واریز کند.» طبق این قانون هر شرکتی که باید این موارد را پرداخت کند می تواند آن را در فاکتور خود درج نماید. همچنین هر کسی بخواهد اضافاتی را تحت هر عنوانی در فاکتور از مشتری دریافت کند، از این امکان می تواند استفاده نماید.
 7. امکان تعریف یک گروه با یک نام برای دو گروه مجزا طبق بروزرسانی جدید، دو گروه مجزا امکان تعریف دو گروه هم نام خواهند داشت.

امکانات جدید سپیدار نسخه 5.4.3

 1. امکان سند زدن در سال مالی 1400 با توجه به تغییر سال شمسی به 1400 تمامی فیلدهای تاریخ دو رقمی به چهاررقمی تغییر یافته است. این امکان برای تعریف اقساط برای سال 1400 به بعد نیز استفاده خواهد شد.
 2. مشاهده آموزش الکترونیک برای سیستم سفارش گیری و پخش از این پس برای مشتریانی که سیستم سفارش گیری و پخش را دارند، امکان مشاهده آموزش الکترونیک وجود دارد. این قسمت با همکاری واحد آموزش سپیدار در این قسمت قرار داده شده تا مشتریان بتوانند در حین کار از آموزش هم استفاده کنند. همچنین شما تمامی موضوعات آموزشی را می توانید از طریق آکادمی سپیدار هم دنبال کنید.
 3. امکان ثبت شماره پیگیری در رسید دریافت کارتخوان فیلدی جهت وارد کردن تراکنش های دستگاه POS اضافه گردیده است.
 4. صورت وضعیت در گزارش ارزش افزوده تا قبل از این نسخه، اطلاعات صورت وضعیت پیمانکاری در گزارش ارزش افزوده درج نمی شد و این موضوع اصلاح شده است. بنابراین صورت وضعیت از نوع پیمانکار در خلاصه فروش و از نوع پیمانکار جز در خلاصه خرید در لیست مالیات بر ارزش افزوده نمایش داده می‌شود.
 5. امکان ثبت تامین کننده در فرم توزین در فرم “توزین” در قسمت “اطلاعات بارنامه” ، “تامین کننده” اضافه شده است.
 6. در الگوی پیش فرض ( همان اکسل پیش فرض) دریافت اطلاعات طرف حساب، امکان ورود مانده ابتدای دوره مشتری یا تامین کننده یا واسطه وجود دارد.

برای بهره مندی از این امکانات جدید، باید از آخرین نسخه نرم افزار سپیدار استفاده کنید. شما می توانید با مراجعه به آدرس https://club.sepidarasia.com/ نسخه جدید را بارگذاری کرده و اجرا کنید. همچنین برای تمدید پشتیبانی و یا طرح هرگونه سئوال و یا ابهامی با شماره 02181022444 تماس حاصل نمایید.)

ورود به باشگاه مشتریان

51 دیدگاه برای ”معرفی امکانات نسخه 5.4.3 سپیدار

 1. شهرزاد رحمانی

  سلام . برای ثبت قرارداجدید سال 1400 ارور (تاریخ صدور قرارداد نمی تواند کوچکتر از تاریخ استخدام باشد) میده . ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. شهرزاد رحمانی

    نسخه جدید را بروز رسانی کردم . پسورد میخواد . پسورد از کجا باید بیارم ؟

 2. حمید محبوبی

  سلام . سال مالی 1400 رو داخل نرم افزار تعریف کردم ولی هنگام ذخیره سند ارور میده که تاریخ انتخابی باید در بازه زمانی سال 1400 باشه. مشکل از کجاست ؟

  1. سپیدار سیستم

   دوست عزیز باید نسخه نرم افزار رو به آخرین نسخه ارتقاء بدید. به باشگاه مشتریان مراجعه کنید.

 3. فرانک سیفی

  سلام من بعد از اپدیت دیگه نمیتونم موقع ورود به سپیدار. قسمت شرکت .اون یکی شرکت و باز کنم؟؟؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. با پشتیبانی تماس بگیرید
   اینو باید بررسی کنیم شاید ای پی سرور عوض شده ویا شاید سرویس اسکیوئل استاپ شده

 4. آیدا حدادی

  درود
  من چند وقته نرم افزار سپیداردارم ولی دوروزه که سند میزنم مربوط به سال 99 ولی سیو نمیشه و ارور میزنه واسه خرید پشتیبانی هم اقدام کردم ولی مشکلم حل نشده لطفا راهنمایی کنین

  1. سپیدار سیستم

   سلام
   لطفا برنامه خود را به آخرین نسخه موجود در باشگاه مشتریان بروزرسانی کنید

 5. احمد نورمحمدی آبادچی

  درود
  آیا برای نسخه آموزشی بروزرسانی سال 1400 درنظر گرفته نشده است ؟
  یعنی کسانی که نسخه آموزشی دارند نمی توانند همزمان در سال 1399 و 1400 سند آزمایشی و آموزشی ثبت نمایند ؟

 6. مهراد

  سلام نسخه سیستم 5,4,1 هست تا امروز مشکل نداشتم اما از امروز اطلاعات حقوق و دستمزد سال قبل مثل مرور حقوق و لیست بیمه و مالیات و لیست حقوق رو نمایش نمیده.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. لطفا برنامه خود را به آخرین نسخه موجود در باشگاه مشتریان بروزرسانی کنید.
   بروزرسانی برنامه هزینه ای ندارد آخرین نسخه و فیلم نحوه بروزرسانی در باشگاه مشتریان در دسترس است.

 7. مهرزاد

  سلام
  بعد از به روز رسانی خطای عدم تطابق قفل با اکتیو ایکس میده که مطابق راهنمای سیستم اقدام به کپی فایل tiny.ocx و اجرای الباقی دستورات کردم ولی مشکل حل نشد.

  1. سپیدار سیستم

   سلام. از واحد پشتیبانی راهنمایی بگیرید. برنامه باید بروزرسانی شود.

 8. وحید موسوی

  سلام
  نسخه 5.5.4 را دانلود و به روز رسانی کردم و مشکل سال مالی 1400 و سند زدن و مشاهده مرور حسابها برطرف شد اما بعد از دو روز و بعد از زدن سه سند حسابداری وارد سیستم که میشوم فرمت تاریخ بجای 00/00/00 تبدیل به 00-00-00 شده است که به نظر وجود خط تیره ها ارور میدهد و نه اجازه سند زدن میدهد و نه اجازه مشاهده مرور حسابها و با پیغام (( تاریخ معتبر نیست )) مواجه میشوم.

 9. نسیم طاوسلی

  باسلام و احترام
  من به تازگی ماژول تولید سپیدار رو تهیه کردم اما متاسفانه برای وارد کردن فرمول تولید فقط تا ۴رقم بعد از اعشار امکان ثبت وجود دارد.در حالی که محصولی که ما تولید میکنیم نیاز هستش در فرمول تولیدش تا ۷رقم بعد از اعشار ثبت بشه.وگرنه اصلا برای ما ماژول تولید و سفارش کار کارایی نداره.خواهشی که دارم اینکه اگر امکانش هست وارد کردن فرمول تولید را دقیق تر و تا ارقام بیشتر بعد از اعشار ارتقا بدهید.

 10. حسین

  باسلام متاسفانه در زمان ارسال معملات فصلی از طریق سیستم به مشکلات متعددی برخورد میکنیم :
  به طور مثال :
  در زمان خرید وارداتی نرخ ارز اصلا عمل نمیکنه .
  در زمان ارسال اطلاعات خیلی از دیتای وارد شده ناقص هستش .
  و …
  ممکنه این موضوع بررسی بشه ؟؟؟؟؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. تا قبل از سیستم سفارشات خارجی ما اطلاعات خرید خارجی رو در فایل فصلی درج نمیکردیم چون شرایط و اطلاعاتش رو نداشتیم با انتشار سیستم سفارشات خارجی این امکان در سپیدار فراهم خواهد شد.این نسخه، پس از تایید هیات مدیره قابل انتشار است

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *