10 ویژگی‌ نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم

10 ویژگی‌ نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم


پیمانکار عمومی، فرد یا شرکتی است که با سازمان یا شخصی دیگر قرارداد دارد و در ازای آن عملیات اجرایی یک پروژه را به عهده می‌گیرد.

کارفرما با عقد قراردادی که شامل موضوع کار، مدت انجام کار، مبلغ قرارداد و تعهدات کارفرما و پیمانکار است، یک عملیات اجرایی معین را به پیمانکار واگذار می‌کند.

قراردادهای پیمانکاری عمدتاً بر محوریت ساختن یک یا چند دارایی است. کارفرمایان دولتی و خصوصی نیز اجرای پروژه‌هایی نظیر  احداث ساختمان، راه سازی، سد سازی، تاسیسات و ساخت قطعات پیچیده وسایل و تجهیزات را با عقد پیمان به شرکت‌های پیمانکاری می‌سپارند.

پس از انعقاد قرارداد، افراد و شرکت‌ها مسئولیت انجام اموری مانند نصب، ساخت و اجرا را به عهده می‌گیرند. در برخی موارد از طرف شرکت کارفرما، ناظری برای نظارت در پیشبرد امور انتخاب می‌گردد.

آنچه که پیمانکاران باید بدانند

پیمانکاران عموماً چند پروژه پیمانکاری را در دست دارند. مدیریت همه جانبه پروژه‌ها، کاری بس دشوار است. یک پیمانکار  با امضای چندین قرارداد، مسئولیت بزرگی را به عهده می‌گیرد. مسئولیتی که نیاز به یک تیم حرفه‌ای برای انجام امور مختلف دارد.

این همکاری در گذشته گاهی بین شرکت و افراد و در برخی شرایط بین شرکت با شرکت‌ها بوده است. در دنیای مدرن امروز یک کار پیچیده می‌تواند با کمک تکنولوژی و به وسیله‌ی ابزاری مانند یک نرم‌ افزار حسابداری به خوبی انجام گیرد.

10 ویژگی‌ نرم‌افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم

یک پیمانکار در کنار یک تیم حرفه‌ای اجرایی باید از شرایط مالی هر پروژه هم آگاه باشد. زیربنای مدیریت پروژه‌ها در حقیقت حسابداری پیمانکاری است.

حسابداری پیمانکاری ابزاری قدرتمند برای مدیریت مالی هم‌زمان چند پروژه‌ی پیمانکاری است که امکان محاسبه‌ی بهای تمام شده‌ی هر پروژه و قرارداد را در لحظه فراهم می‌کند.

حسابداری پیمانکاری

حسابداری پیمانکاری یکی از روش‌های حسابداری است که اصول و روش‌های موجود در آن در هر نوع قرار داد پروژه‌ای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. حسابداری پیمانکاری اطلاعاتی را به پیمانکار برای مدیریت بهتر در عرصه تنگاتنگ رقابت ارائه می‌دهد که بتواند موفق عمل کند و در همه پروژه‌ها به نتایج دلخواه دست یابد.

اطلاعاتی که توسط حسابداری پیمانکاری تعیین می‌شود شامل اطلاعات مالی و غیر مالی است که می‌تواند در آینده شرکت سرنوشت‌ساز باشد.

حسابداری پیمانکاری از جمله موضوعاتی است که مراجع حرفه‌ای و حسابداری در کشورهای پیشرفته از دیر باز به عنوان مقوله خاص در حسابداری به آن پرداخته‌اند. در ایران نیز از سال‌های پیش به دلیل ضرورت حسابداری در شرکت‌های پیمانکاری، این مقوله مورد توجه قرار گرفته است.

بهترین روش برای حسابداری پیمانکاری

با استفاده از یک نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری دقیق یک پیمانکار می‌تواند هم زمان چند پروژه را مدیریت و اطلاعات مالی شرکت را تحلیل کند.

علاوه بر آن اگر می‌خواهید ثبت و گزارش صورت هزینه‌ها و ارزیابی دقیق بر عملکرد قراردادها را با دقت بررسی کنید، یک نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری جامع و یکپارچه می‌تواند به شما در انجام این امور کمک کنید.

۱۰ ویژگی‌ نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم

مزایای سیستم حسابداری پیمانکاری

چند مورد از مهم‌ترین منافع یک سیستم حسابداری در زمینه پیمانکاری به قرار زیر است:

 • مدیریت دقیق هزینه‌های هر قرارداد
 • عدم وجود مغایریت بین اطلاعات مالی و واحدهای عملیاتی
 • بررسی دقیق میزان هزینه‌های انجام شده و مقایسه با برآورد کل هزینه‌ها
 • مدیریت عملیات دریافتی بابت هر یک از صورت وضعیت‌ها

پیشنهاد سپیدار سیستم برای حسابداری پیمانکاری

” بسته پیمانکاری سپیدار” با 3 سیستم، شامل حسابداری، دریافت و پرداخت و پیمانکاری، پاسخگوی شرکت‌های پیمانکاری کوچک و متوسط است. این بسته افزون بر سادگی، امکان ثبت، طبقه‌بندی و گزارش‌دهی از صورت هزینه، صورت وضعیت و تسویه حساب‌های مربوط به هر پروژه را با دقت و سرعت بسیار برای شما فراهم می‌کند.

۱۰ ویژگی‌ نرم‌افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم

10 ویژگی نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم

 • کنترل تسویه حساب‌ها، مطالبات تسویه نشده‌ی مرتبط با هر صورت وضعیت
 • ثبت الحاقیه، دستور کار و صورت جلسه برای هر قرارداد با توجه به سقف مجاز
 • مدیریت ضمانت‌نامه‌ها با ثبت هر ضمانت‌نامه ‌به تفکیک هر قراداد
 • کنترل و پیگیری انواع هزینه و ارتباط آن با یک حساب معین در ثبت اسناد حسابداری
 • مدیریت تمامی دریافت‌ها و پرداخت‌های شما با امکان ثبت صورت هزینه‌های تسویه نشده و پرداخت‌های مرتبط با هر صورت هزینه

علاوه بر موارد فوق، بسته پیمانکاری سپیدار به شما کمک می‌کند تا بتوانید:

 • به سادگی صورت هزینه و صورت وضعیت هر قرارداد را ثبت و سند حسابداری آن را صادر کنید.
 •  مانده حساب مشتریان را از طریق پیامک، در دوره‌های زمانی مشخص اطلاع رسانی کنید.
 • در قراردادها دریافت مصالح از کارفرما را به خوبی مدیریت کنید.
 • با ثبت تسویه حساب به تفکیک هر قرارداد برای هر صورت وضعیت و صورت هزینه، به طور منظم مطالبات و بدهی تسویه نشده را مدیریت کنید.
 • گزارش‌های مدیریتی از جمله گزارش‌های بهای تمام شده هر پروژه، مقایسه هزینه های قرارداد با صورت وضعیت‌ها و ارائه تصویری از آخرین اطلاعات هر پروژه را تهیه کنید.

سایر امکانات سپیدار

 • کدینگ پیش فرض پیمانکاری
 • تهیه مغایرت بانکی خودکار برای هر حساب
 • چاپ چک و کلر بانک
 • تهیه گزارش آخرین وضعیت چک‌های دریافتی و پرداختی
 • دریافت و پرداخت از طریق چک، حواله، وجه نقد و دستگاه کارت‌خوان
 • استفاده از گزارش‌های روزانه و تجمیعی برای ثبت دفاتر قانونی
 • تهیه کارت پیمان و امکان مشاهده خلاصه‌ای از تمام اطلاعات مرتبط با یک قرارداد در یک صفحه
 • امکان کنترل جزئیات هریک از پروژه‌ها به شکل مجزا
 • تکمیل اظهارنامه‌ی مالیاتی با استفاده از گزارش‌های تراز آزمایشی، ترازنامه و صورت سود وزیان
 • انجام عملیات پر حجم پایان سال مالی به شکل خودکار و ساده

10 ویژگی نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم کنترل تسویه حساب‌ها، مطالبات تسویه نشده‌ی مرتبط با هر صورت وضعیت ثبت الحاقیه، دستور کار و صورت جلسه برای هر قرارداد با توجه به سقف مجاز مدیریت ضمانت‌نامه‌ها با ثبت هر ضمانت‌نامه ‌به تفکیک هر قراداد کنترل و پیگیری انواع هزینه و ارتباط آن با یک حساب معین در ثبت اسناد حسابداری مدیریت تمامی دریافت‌ها و پرداخت‌های شما با امکان ثبت صورت هزینه‌های تسویه نشده و پرداخت‌های مرتبط با هر صورت هزینه علاوه بر موارد فوق، بسته پیمانکاری سپیدار به شما کمک می‌کند تا بتوانید: به سادگی صورت هزینه و صورت وضعیت هر قرارداد را ثبت و سند حسابداری آن را صادر کنید.  مانده حساب مشتریان را از طریق پیامک، در دوره‌های زمانی مشخص اطلاع رسانی کنید. در قراردادها دریافت مصالح از کارفرما را به خوبی مدیریت کنید. با ثبت تسویه حساب به تفکیک هر قرارداد برای هر صورت وضعیت و صورت هزینه، به طور منظم مطالبات و بدهی تسویه نشده را مدیریت کنید. گزارش‌های مدیریتی از جمله گزارش‌های بهای تمام شده هر پروژه، مقایسه هزینه های قرارداد با صورت وضعیت‌ها و ارائه تصویری از آخرین اطلاعات هر پروژه را تهیه کنید. سایر امکانات سپیدار کدینگ پیش فرض پیمانکاری تهیه مغایرت بانکی خودکار برای هر حساب چاپ چک و کلر بانک تهیه گزارش آخرین وضعیت چک‌های دریافتی و پرداختی دریافت و پرداخت از طریق چک، حواله، وجه نقد و دستگاه کارت‌خوان استفاده از گزارش‌های روزانه و تجمیعی برای ثبت دفاتر قانونی تهیه کارت پیمان و امکان مشاهده خلاصه‌ای از تمام اطلاعات مرتبط با یک قرارداد در یک صفحه امکان کنترل جزئیات هریک از پروژه‌ها به شکل مجزا تکمیل اظهارنامه‌ی مالیاتی با استفاده از گزارش‌های تراز آزمایشی، ترازنامه و صورت سود وزیان انجام عملیات پر حجم پایان سال مالی به شکل خودکار و ساده

کـــــــــــــــــــــــــــلام آخــــــــــــــــــــر…

تهیه یک نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری یکی از دغدغه‌های مهم پیمانکاران طی سال‌های اخیر بوده است؛ نرم افزاری که علاوه بر سادگی، امکان ثبت، طبقه بندی و گزارش‌دهی را با دقت و سرعت فراهم‌ کند. نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار، ابزاری قدرتمند جهت مدیریت مالی همزمان چندین پروژه پیمانکاری است.

این نرم افزار حسابداری به علت دارا بودن قابلیت‌های ویژه‌ از جمله گزارش‌گیری هزینه‌های انجام شده به تفکیک عوامل هزینه، کنترل وجوه نقد دریافتی و پرداختی، کنترل قراردادها و صورت وضعیت‌های دریافتی، تهیه کارت پیمان و تهیه گزارش‌های مدیریتی توانسته تا به امروز مورد قبول هزاران کاربر مدیریتی و حسابداری واقع گردد.

چنانچه شما تمایل به مشاهده دموی رایگان بسته پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم (حسابداری، دریافت و پرداخت و پیمانکاری) دارید، کافی‌ست بر روی لینک زیر کلیک نمایید. همکاران ما در اسرع وقت برای ارائه دموی آنلاین و حضوری با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت دموی رایگان 


این صفحه را به اشتراک بگذارید


به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]


6 دیدگاه برای ”10 ویژگی‌ نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم

 1. مجید قناعت

  با سلام
  تفاوت حسابداری پیمانکاری سپیدار و راهکاران با ذکر جزئیتشان بصورت فایل اموزشی یا متنی موجود است و برای راهکاران ابری ماژول پیمانکاری کی اماده بهره برداری است؟

  1. سپیدار سیستم

   سلام. سپیدار برای شرکت های کوچک طراحی شده و راهکاران برای شرکت ها و مجموعه های بزرگ. می تونید با واحد فروش تماس بگیرید و یک جلسه دموی رایگان داشته باشید.
   در مورد راهکاران ابری هم می تونید با شماره 8520-021 تماس بگیرید.

 2. چیمن داوودی

  حسابداری پیمانکاری سپیدار چه قیمتی دارد؟ برای شرکت های پیمانکاری بزرگ هم کاربرد دارد؟

  1. سپیدار سیستم

   با سلام،
   برای اطلاع از قیمت بسته پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم و امکانات و ویژگی‌های آن، خواهشندیم با شماره ۰۲۱۸۱۰۲۲۷۷۷ تماس حاصل فرمایید.
   سپاس

 3. محمد حسین نیکنام

  سلام،
  چجوری می‌توانم نرم افزار حسابداری و پیمانکاری را خریداری کنم؟

  1. سپیدار سیستم

   جناب آقای نیکنام،
   سلام،
   فروش محصولات سپیدار سیستم از طریق نمایندگی‌ها انجام می‌پذیرد. برای اطلاع از آدرس و شماره نزدیکترین نماینده به آدرس زیر مراجعه فرمایید و یا با شماره ۰۲۱۸۱۰۲۲۷۷۷ تماس حاصل فرمایید.
   https://sepidarasia.com/#agents
   سپاس

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.