نرم افزار حسابداری
حسابداری خدماتی

ویژگی‌های نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار همکاران سیستم


خدمات در شرکت‌های خدماتی، فعالیت یا مجموعه‌ای از فعالیت‌های نسبتاً ناملموس است که معمولاً در تعاملات بین مشتری و کارکنان خدمات یا منابع فیزیکی صورت می‌پذیرد و به نوعی می‌خواهد یک مشکل و موضوعی را حل و فصل کند. فرض کنید یک نرم‌ افزار حسابداری خریداری می‌کنید؛ خدماتی که آن شرکت به شما در زمینه آموزش، نصب، استقرار و کمک به حل چالش‌های کاربری آن ارائه می‌دهد به نوعی فعالیتی است ناملموس که می‌خواهد موضوع یا مشکلی را برای شما حل کند.

خدمات امروزه به‌گونه‌ای مزیت رقابتی محسوب می‌شوند. در حقیقت عصر امروز، عصر خدمات است و شرکت‌ها برای ارائه خدماتی بهتر و متمایزتر با هم رقابت می‌کنند.

تفاوت خدمات با محصول در چیست؟

 • اکثر خدمات ناملموس می‌باشند و مشاهده و اندازه‌گیری آن برای یک شاخص کیفی و کمی نسبی است. به همین منظور اکثر شرکت‌های خدماتی کار نسبتاً سختی را برای شناساندن برند، شرکت و فعالیت خود به مشتریان دارند.
 • به علت ناملموس بودن خدمات، کار آسانی نیست که از آن برای شناسایی دقیق معیارهای مشتریان برای ارزیابی کیفیت خدمات استفاده کرد.
 • خدمات ناهمگون و ناهمسان است. این ناهمگونی به چه معناست؟ یعنی عملکرد کارکنان از یک مشتری به مشتری دیگر و حتی در یک روز با روز دیگر تفاوت دارد. از همین رو بر خلاف محصولات، استانداردسازی عملکرد کارکنان با هدف تضمین یکنواختی محصول عرضه شده به ندرت امکان‌پذیر است.
 • تولید و مصرف خدمات هم‌زمان رخ می‌دهد. مرحله تولید و مرحله مصرف بیشتر خدمات غیرقابل تفکیک می‌باشد. استفاده از خدمات اغلب در زمان عرضه خدمات انجام می‌شود.
 • کیفیت خدمات تنها تابع خروجی فرایند نیست. مشتریان کیفیت خدمات بر اساس فاکتورهای متفاوتی می‌سنجند. برای نمونه برای مشتری یک شرکت نرم افزار حسابداری تنها یک محصول از یک برند به نام کافی نیست. بلکه نحوه آموزش، خدمات پس از فروش، رفتار پرسنل شرکت و بسیاری از موارد دیگر نیز ارزیابی مشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

ویژگی‌های نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار همکاران سیستم

شرکت‌های خدماتی چه شرکت‌هایی هستند؟

اکثر افراد تصور می‌کنند که تعداد و اهمیت سازمان‌های تولیدی نسبت به سازمان‌های خدماتی بسیار بیشتر است. اما بر خلاف این عقیده، فعالیت‌های خدماتی نه تنها تعداد بیشتری از فعالیت‌های اقتصادی را به خود تخصیص می‌دهند، بلکه از لحاظ ارزش نیز اهمیت بیشتری دارند.

 پیتر دراکر معتقد است که «همه سازمان‌ها، سازمان‌های خدماتی هستند. بعضی از این سازمان‌های خدماتی، محصول نیز تولید می‌کنند.»

پیتر دراکر

بسیاری از افراد باور دارند که هیچ چیزی به رایگان به دست نمی‌آید. عالی بودن، هزینه‌هایی دارد و سازمان باید بتواند از پس این هزینه‌ها بر بیاید. مدیریت هزینه‌ها و حساب‌ها برای شرکت‌های خدماتی با توجه به گستردگی فعالیت‌های ناملموس آن‌ها کاری است که نیاز به یک انسجام و یکپارچگی دارد.

حسابداری شرکت‌های خدماتی

واحدهای خدماتی واحدهایی هستند که خدمتی را به مشتریان ارائه می‌کنند و معمولاً در قبال ارائه خدمت حق الزحمه دریافت می‌کنند. شرکت خدماتی بدون ماده اولیه و با هزینه کردن خرید و وسایل مورد نیاز خدماتی، ارائه خدمت نموده و کسب درآمد و سود می‌کنند.

فعالیت‌های حسابداری در شرکتهای خدماتی صرفاً تحصیل درآمد و یا صرف هزینه نیست، بلکه اموری مانند فعالیت در خصوص خرید دارایی، ایجاد بدهی و یا افزایش سرمایه نیز می‌باشد و نیازمند وجود یک نرم‌افزار حسابداری جامع و دقیق برای مدیریت حساب‌ها است.

ویژگی‌های نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار همکاران سیستم

بهترین روش برای حسابداری خدماتی

کارکنان باید بتوانند اطلاعات مالی شرکت را به راحتی و با سرعت و دقت بالا، ثبت و روند کارهای جاری را دنبال کنند. نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم، نرم افزاری مناسب برای مدیریت هوشمندانه شرکت‌های کوچک و متوسط است.

چرا بسته خدماتی سپیدار؟

بسته خدماتی سپیدار، با کاربری ساده در ثبت اطلاعات مالی و کنترل میزان ورود و خروج نقدینگی، گزارش‌های دقیقی را درباره‌ی تمام عملیات مرتبط با چک‌های دریافتی و پرداختی برایتان فراهم می‌کند؛ همچنین با در اختیار گذاشتن گزارش‌های مربوط به فروش خدمات، اطلاعات مالی منسجم و به هنگام را برای شما به ارمغان می‌آورد.

این بسته با 3 سیستم، شامل حسابداری، دریافت و پرداخت و مشتریان و فروش، پاسخگوی شرکت‌های خدماتی کوچک و متوسط است.

ویژگی‌های نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار همکاران سیستم

امکانات نرم‌ افزار حسابداری خدماتی سپیدار همکاران سیستم

با استفاده از نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار همکاران سیستم شما می‌توانید:

 • به سادگی فاکتور فروش خدمات را ثبت و سند حسابداری آن را به شکل خودکار صادر کنید.
 • پس از ثبت فاکتور فروش خدمات، عملیات مربوط به دریافت از مشتری (نقد/چک) را در همان فرم ثبت کنید.
 • فاکتورهای فروش خدمات را به‌شکل مستقیم یا از روی پیش‌فاکتور خدمات ثبت کنید.
 • خدمات را با مالیات و عوارض مربوط به آن تعریف کنید.
 • با ثبت اعلامیه قیمت، قیمت‌های مختلف فروش هر خدمت را مشخص کنید.

سایر امکانات سپیدار

 • کدینگ پیش‌فرض خدماتی
 • ارائه تخفیف در فاکتور فروش خدمات به شکل موردی و برای هرقلم یا برای مبلغ کلی فاکتورفروش
 • اطلاع‌ رسانی مانده‌حساب بانک طبق دفاتر شرکت از طریق پیامک، در دوره‌های زمانی مشخص
 • تهیه‌ی مغایرت بانکی خودکار برای هر حساب
 • چاپ چک و کلر بانک
 • تهیه گزارش آخرین وضعیت چک‌های دریافتی و پرداختی
 • دریافت و پرداخت از طریق چک، حواله، وجه نقد و دستگاه کارت‌خوان
 • امکان ابطال فاکتور فروش ثبت شده در سیستم و در نتیجه افزایش کنترلهای داخلی فروش
 • استفاده از گزارش‌های روزانه و تجمیعی برای ثبت دفاتر قانونی
 • تکمیل اظهارنامه‌ی مالیاتی با استفاده از گزارش‌های تراز آزمایشی، ترازنامه و صورت سود و زیان
 • انجام عملیات پرحجم پایان سال مالی به ‌شکل خودکار و ساده

کــــــــــــلام آخــــــــــــــــر…

تهیه یک نرم‌ افزار حسابداری خدماتی یکی از دغدغه‌های مهم شرکت‌های خدماتی طی سال‌های اخیر بوده است؛ نرم افزاری که علاوه بر سادگی، امکان ثبت، طبقه بندی و گزارش‌دهی را با دقت و سرعت فراهم‌ کند. نرم‌ افزار حسابداری خدماتی سپیدار، ابزاری قدرتمند جهت مدیریت مالی همزمان امور خدماتی است.

چنانچه شما تمایل به مشاهده دموی رایگان نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار همکاران سیستم را دارید، کافی‌ست بر روی لینک زیر کلیک نمایید. همکاران ما در اسرع وقت برای ارائه دموی آنلاین و حضوری با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت دموی رایگان