نرم افزار حسابداری و مالی سپیدار همکاران سیستم

نزدیک سه سال از راه اندازی شبکه احراز هویت کاربران ایران (شاهکار) می گذرد، سامانه ای که هدف آن یکپارچه سازی و احراز اصالت سرویس گیرندگان ارتباطی است.

سامانه شاهکار به این امید راه اندازی شد که امکان صحت سنجی اطلاعات سرویس دهنده برای سرویس گیرندگان را فراهم کند. به این ترتیب که هر فردی قصد استفاده از سرویس هایی نظیرخطوط ثابت تلفن و اشتراک‌های اینترنت، PAP و SAP، Mobile Wi-Fi، صدور سیم‌کارت، صدور خط تلفن ثابت و صدور اشتراک اینترنت را داشته باشد باید توسط این سامانه احراز هویت شود.

مدیر کل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص چگونگی احراز هویت افراد توسط سامانه شاهکار گفت :فردی که قصد دریافت یک سرویس ارتباطی را دارد، زمانی که به یک سرویس دهنده خدمات ارتباطی مراجعه می کند، باید کارت شناسایی ارائه دهد. هویت این فرد در سامانه شاهکار بررسی می شود. بعد از این کار پیامکی به خط تلفن همراه شخصی که در سامانه ثبت شده، ارسال می شود تا او از سرویسی که درخواست داده اطلاع پیدا کند. حتی اگر فرد سه خط تلفن همراه داشته باشد نیز، این پیامک به هر سه خط ارسال می شود. محتوای پیام این است که درخواست سرویسی به نام شما ثبت شده و اگر شما درخواست نداده اید تا ۷۲ ساعت به اپراتور مراجعه و درخواست تان را لغو کنید.

مشتریان گرامی احتراما خواهشمند است پیرو دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی بر احراز هویت استفاده کننده نهایی هر شماره پیامکی حداکثر تا تاریخ ۹۷/۱۲/۱۹ نسبت به تکمیل اطلاعات شماره ها اقدام نمایید. بدیهی است عدم تکمیل اطلاعات شماره های در اختیار و یا عدم صحت آن موجب قطع شماره خواهد شد.

خواهشمند است نسبت به ورود صحیح اطلاعات دقیقا مطابق با شناسنامه دقت نمایید. زیرا با عدم تطابق حتی یک اطلاعات شماره پیامکی شما مسدود می شود.

 

جهت اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم لطفا بر روی دکمه زیر کلیک نمایید:

بیشتر بدانید