نرم افزار جامع حسابداری چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نرم افزار جامع حسابداری چیست و چه ویژگی هایی دارد؟


یک خبر بد و چندین خبر خوب برای صاحبان کسب و کارها داریم. از خبر بد شروع می کنیم. مدیریت تمام امور مالی یک واحد اقتصادی به هیچ وجه امر ساده ای نیست. هر کسی که اهمیت مدیریت امور مالی یک کسب و کار را در موفقیت و پیشرفت آن بداند متوجه این موضوع خواهد شد. اما اولین و مهمترین خبر خوب این است که تا به حال راه حل های زیادی برای کمک به مدیریت امور مالی یک کسب و کار ارائه شده است و به جرات می توانیم نرم افزار جامع حسابداری را بهترین راه حل برای کمک به حل این دغدغه بدانیم.

در این مطلب ابتدا دسته بندی امور مختلف مالی را توضیح می دهیم، سپس می گوییم که نرم افزار جامع حسابداری چیست، چه تفاوتی با یک نرم افزار مالی معمولی دارد و تا پایان این مطلب به اهمیت نرم افزارهای جامع حسابداری پی خواهید برد. در این مطلب با سپیدار سیستم همراه باشید.

چرا مدیریت امور مالی نیاز به نرم افزار جامع حسابداری دارد؟

مدیریت امور مالی با اینکه سخت، اما حیاتی است. فرض کنید در یکی از بخش ها که مربوط به امور مالیاتی کسب و کار است اشتباهی رخ دهد. همین مسئله می تواند بدنه یک کسب و کار را به زمین بکوبد و ضرر مالی سنگین به آن وارد کند.

چرا مدیریت امور مالی نیاز به نرم افزار جامع حسابداری دارد؟

مدیریت امور مالی یک کسب و کار کوچک مثل یک مغازه نقلی شاید کار چندان سختی نباشد، اما زمانی که پای یک فروشگاه یا یک شرکت در اندازه متوسط در میان باشد مدیریت امور مالی سخت و نیازمند راهکارهای منطقی و اصولی است.

مدیریت امور مالی یک کسب و کار شامل بخش های متعددی می باشد که مدیریت تمام این بخش ها در کنار یکدیگر هم نیاز به یک تیم و هم نیاز به یک نرم افزار جامع حسابداری دارد. در واقع مدیریت تمام این امور به واسطه یک نرم افزار حسابداری ناقص امکان پذیر نیست.

پیگیری امور مختلف مالیاتی، تهیه و تنظیم گزارش های مالی مختلف، تهیه و تنظیم دفاتر قانونی، تنظیم اظهارنامه عملکرد، نظارت بر اسناد حسابداری، کنترل حساب ها، انجام امور حسابداری مربوط به انبارداری، امور مربوط به حقوق دستمزد و لیست های بیمه و انواع عملیات های دیگر حسابداری اموری نیستند که با یک نرم افزار ساده بتوان پاسخ مناسبی به آن ها داد.

نرم افزار جامع حسابداری چیست؟

نرم افزار جامع حسابداری چیست؟

نرم افزار جامع حسابداری نرم افزاری است که دسته ای از قابلیت های نرم افزارهای مالی مختلف را در خود جای داده و ابزاری کامل و قدرتمند برای مدیریت امور مالی یک کسب و کار متوسط و یا بزرگ است. امروزه بسیاری از شرکت ها و موسسات از چنین نرم افزارهایی استفاده می کنند و تاکنون نرم افزارهای جامع به خوبی توانسته اند نیاز کسب و کارها را برطرف سازند.

نرم افزارهای جامع حسابداری قابلیت های زیادی دارند و با همین ویژگی به مهمترین ابزار تیم حسابداری در شرکت های بزرگ تبدیل شده اند.

ویژگی های یک نرم افزار جامع حسابداری

مهمترین ویژگی نرم افزار جامع حسابداری یکپارچکی و جامعیت در مدیریت امور مالی کسب و کار است که باعث می شود میزان خطا به حداقل برسد و تمام امور مالی یک واحد اقتصادی به طور منظم مورد رسیدگی قرار بگیرد.

در این نرم افزارها عموما به بخش های مرتبط با انبارداری، کارگزینی، تدارکات و … نیز پرداخته شده و برای هر بخش از واحد اقتصادی که نقشی و تاثیری در امور مالی کسب و کار داشته باشد راهکاری در نظر گرفته شده است. در واقع جامعیت ابزاری و یکپارچگی میان این ابزارها و بخش ها مهمترین ویژگی این نرم افزارهای جامع حسابداری است.

ویژگی های یک نرم افزار جامع حسابداری

این نرم افزارها چیزی فراتر از یک نرم افزار مالی کوچک یا یک نرم افزار فروشگاهی کوچک برای یک مغازه هستند.

اما این موارد معمولا باعث می شود که قیمت خرید این محصولات نیز بسیار بالا باشد و تقریبا تمام نرم افزارهای حسابداری جامع که استانداردهای لازم را برخوردار باشند قیمت بالایی دارند.

خوشبختانه در نرم افزار جامع حسابداری سپیدار راه حل خوبی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

راه حلی برای دغدغه قیمت نرم افزار جامع حسابداری

با نگاهی کوتاه به صفحه قیمت نرم افزار حسابداری سپیدار متوجه خواهید شد که ما در سپیدارسیستم چه راه حلی برای این موضوع در نظر گرفته ایم.

سپیدار سیستم به این موضوع توجه داشته است که یک کسب و کار ممکن است در زمان شروع به کار خود نیاز به تمام بخش های یک نرم افزار جامع حسابداری نداشته باشد، اما با گذر زمان احتمالا این کسب و کارها نیاز به امکانات بیشتر برای مدیریت امور مالی کسب و کار خود خواهند داشت.

به همین دلیل در صفحه مورد نظر امکان این وجود دارد که امکانات بخش های مختلف را انتخاب یا حذف کنید و ترکیبی از بخش های دلخواه و مورد نیاز خود را خریداری کنید.

راه حلی برای دغدغه قیمت نرم افزار جامع حسابداری

همچنین در منوی بالای سایت هم برای مهمترین و رایج ترین نیازها پکیج های مختلفی در نظر گرفته شده است که با انتخاب آن ها سیستم به صورت اتوماتیک ماژول های مورد نیاز را فعال می کند.

مزیت اصلی این راه حل این است که در ابتدای کار که نیازی به تمام امکانات نرم افزار جامع حسابداری ندارید هزینه ای برای آن پرداخت نمی کنید و در ادامه در صورت نیاز به امکانات بیشتر می توانید هزینه آن ها را نیز به طور جداگانه پرداخت کرده و به سیستم کنونی خود اضافه کنید.

در پایان اگر می خواهید با ویژگی های یک نرم افزار حسابداری ایده آل آشنا شوید پیشنهاد می کنیم از مقاله بهترین نرم افزار حسابداری دیدن کنید. با در نظر گرفتن نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم می توانید در خرید نرم افزار حسابداری مورد نیاز خود هوشمندانه تر عمل کنید.