نرم افزار حسابداری
ایموجی‌ هایی که باعث افزایش نرخ کلیک می‌شوند

ایموجی‌ هایی که باعث افزایش نرخ کلیک می‌شوند


وقتی به ایموجی فکر میکنید یاد چه می‌افتید؟ کدام آیکون ابتدا به ذهنتان خطور می‌کند؟ من اولین آیکون ایموجی را که به خاطر می‌آورم علامت خنده است و ایموجی‌ها در ذهن من به زمان یاهو مسنجر برمی‌گردد.

اما به راستی ایموجی کی و توسط چه کسی اختراع شد؟

 

ایموجی‌ها متعلق به فرهنگ ژاپنی هستند؛ اولین ایموجی در سال ۱۹۹۸ یا ۱۹۹۹ را شیگه‌تاکا کوریتا ساخت. وی عضو تیم کاری ان‌تی‌تی دوکومو در پلاتفرم i-mode اینترنت همراه بود.

 ایموجی‌ ها ابزاری قدرتمند هستند که پیام‌های شما را به مخاطبان بهتر می‌رسانند و کمک می‌کنند که مخاطبان از دریافت پیام‌هایتان بیشتر کیف کنند:)

پیام‌هایتان را راحت‌تر منتقل کنید

 

یک تحقیق نشان می‌دهد، کسانی که پیام‌هایی با ایموجی دریافت می‌کنند، آن‌ها را بیشتر به خاطر می‌سپارند تا کسانی که پیام‌هایی بدون ایموجی دریافت می‌کنند. همچنین این تحقیق نشان می‌دهد که ایموجی می‌تواند پیام‌های شما را در خاطر بیشتر نگه دارند.

در یک تحقیق مشاهده شد که ایموجی‌ ها می‌توانند کسب‌وکار شما را دوستانه‌تر نشان دهند. شرکت‌کنندگانی که آنلاین با یک کارشناس چت می‌کنند _کارشناسی که از ایموجی استفاده می‌کند_  راحتی و فضای دوستانه‌تری را در مقابل سایرین احساس می‌کنند.

ایموجی‌ هایی که باعث افزایش نرخ کلیک می‌شوند
ایموجی‌ها نمادهایی برای انتقال لحن و تُن صدا، حالت چهره و زبان بدن هستند و می‌توانند به شکلی مختصر روایت‌گر داستان‌هایی باشند که به تمامی زبان‌ها قابل فهم هستند. از این روست که در تبلیغات وبازاریابی اقلامی با مخاطب بین‌المللی و گسترده می‌توانند سودمند واقع شوند.

اسمایلی

 

اسمایلی یا لبخند تلطیفی از لبخند یک صورت انسان‌نما است. گونهٔ سنتی آن در سال ۱۹۶۳ به صورت یک دایره زرد با نقطه‌های سیاه و سفید به نمایندگی از چشم و یک کمانک به نمایندگی از دهان () طراحی شد.

اولین موردی که در متن از شکلک استفاده شد، ممکن است مربوط به شعر رابرت هریک، ثروت (۱۶۴۸) باشد، که شامل خطی به صورت  : )  بود.

نتایج ایموجی‌ ها در شبکه‌های اجتماعی

 در بازاریابی نیز، ایموجی‌ ها بسیار مفید هستند. ایموجی‌ ها در توییتر می‌توانند ۲۵٫۴ درصد درگیری مخاطب را افزایش دهند. همچنین در فیسبوک برای هر پست ۵۷ درصد تعداد لایک‌ها را افزایش می‌دهد و میزان کامنت و به اشتراک گذاری را به میزان ۳۳ درصد افزایش می‌دهد.

اگر ایموجی‌ ها می‎توانند میزان درگیری با پست‌ها را بیشتر کنند، بنابراین دیگر هیچ دلیلی برای عدم استفاده از آن‌ها وجود ندارد.

با این اوصاف، هنوز ۲،۶۶۶ ایموجی وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. مهم است بدانید که کدامیک از آن‌ها مشارکت را بیشتر افزایش می‌دهند. کدامیک کاربران را به کلیک بر لینک ترغیب می‌کند؟ و بهتر است از کدامیک خودداری کنید؟

در این وبلاگ به سوالات بالا پاسخ خواهیم داد، در تحقیقی که بر روی پست‌های شبکه‌های اجتماعی هاب اسپات انجام شد، نتایج جالبی به‌دست آمد که در زیر آن‌ها را با هم مرور خواهیم کرد:

۱۰ ایموجی برتر و محبوب به ترتیب زیر است:

 1. ?
 2. ?
 3. ?
 4. ?
 5. ?
 6. ?
 7. ?
 8. ?
 9. ?
 10. ?

این ده ایموجی، محبوب‌ترین‌ها در شبکه‌های اجتماعی‌ هاب اسپات هستند. موضوع جالبی که مشاهده شد، این است که چگونه ایموجی‌ های انگشت، صورت چشمک‌زن و همچنین موشک در این لیست قرار دارند، در شرایطی که تصورش دور از انتظار بود.

اکثر بازاریاب‌ها محتوای خود را در جای دیگری می نویسند، بنابراین اگر به طور مثال می‌توان از یک انگشت اشاره به صورت شبیه سازی “اینجا کلیک کنید” استفاده کرد، چرا نسبت به آن بی‌توجه باشیم؟

اکثر این ایموجی‌ ها کاربردی هستند و در طول سال از آن استفاده می‌شود. اما بعضی از آنها، مانند درخت کریسمس، احتمالاً به صورت فصلی موثر هستند. بعضی دیگر از ایموجی‌ ها، مانند علامت‌های عشق، همیشه محبوب هستند زیرا احساسات شما را منتقل می‌کنند.

ایموجی‌ هایی که باعث افزایش نرخ کلیک می‌شوند

۱۰ ایموجی برتر که می‌تواند میزان مشارکت افراد را بیشتر کند

 1. ?
 2. ?
 3. ?
 4. ?
 5. ?
 6. ?
 7. ?
 8. ?
 9. ?
 10. ?

حالا با ایموجی‌ ها چه کنیم؟

 

خوشبختانه این اطلاعات می‌تواند برند شما را به روابط انسانی نزدیکتر کند و بیشترین معنی و احساس را برای شما به ارمغان بیاورد. ایموجی‌‌ ها، حتی ایموجی اختاپوس و اسب در واقع می‌توانند افراد را به مشارکت بیشتر تشویق کنند؛ که در نهایت منجر به افزایش نرخ کلیک و پیام رسانی بهتر از برند شما می‌شود.

محتوایتان را با ایموجی ترکیب کنید، بگذارید مخاطب به جای اینکه به یک لینک جذب شود با مجموعه‌ای از ایموجی‌ ها به سمت لینک هدایت شود.
ایموجی‌ هایی که باعث افزایش نرخ کلیک می‌شوند

من بیتا طلاکوب، کارشناس بازاریابی شرکت سپیدار سیستم آسیا هستم. اگر شما به این مطلب علاقه‌مند بودید و یا نظرات و پیشنهاداتی در زمینه بهبود مطالب منتشر شده از جانب من داشتید، خواهشمندم از طریق ایمیل bitat@systemgroup.net با من در ارتباط باشید
تجربه مشتری