آموزش کارمندان

۱۰ مزیت عالی پرورش و آموزش کارمندان


آموزش کارمندان نه تنها مزایایی برای افراد دارد، بلکه برای کسب‌وکار نیز سودمند است و در اداره‌ی مؤثر شرکت شما کمک می‌کند. با این‌حال، همین‌که آموزش شغلی اولیه را، مثلا برای کارمند جدید، آغاز می‌کنید، آیا به سرمایه‌گذاری آموزشی بیشتری نیاز دارید؟

آموزش کارمندان و خصوصاً‌ آموزش مداوم، در بسیاری از هیئت‌ مدیره‌ها محل بحث دائمی‌ست. اما به دلایل زیادی، آموزش اولیه باید فقط مرحله‌ی اول فرآیندی بلندمدت باشد. آموزش منظم نیز ارزش سرمایه‌گذاری دارد، زیرا تقویت‌کردن مهارت‌های کسب‌وکار در بهبود درآمد خالص شرکت شما مؤثر است.

۱۰ مزیت اصلی آموزش کارمندان

نه کسب‌وکار، نه پرورش کارکنان‌تان هیچ‌وقت نباید راکد بماند؛ کارکنان دارایی اصلی در پیش‌برد کسب‌وکارتان هستند. آموزش کارمندان در بهبود مدوام مهارت ضروری است. گرچه این امر به‌دلیل هزینه‌های جاری، اغلب برای مدیران کسب‌وکار نگران‌کننده است.

با این حال، اگر نگاهی به گذشته بیندازید، دلایل مهمی برای سودمندی آموزش برای کسب‌وکار وجود داردو بنابراین باید در اولویت قرار گیرد. با اجرای برنامه‌ی آموزشی باکیفیت، شاهد بازگشت سرمایه در ترازنامه هم خواهید بود!‌

آموزش کارمندان

در ادامه، نگاهی به ۱۰ مزیت اصلی پرورش مداوم کارکنان بیندازید:

 • با تحولات صنعت همگام شوید

صنایع دائماً درحال تغییر و تحول‌اند و بنابراین کسب‌وکار باید پیشرفت کند تا از قافله عقب نماند. همچنین باید تضمین کنید که کسب‌وکارتان پیرو تمام مقررات صنعتی است، که این امر با آموزش کارمندان و حصول اطمینان از به‌روز بودن دانش و مهارت‌های کارکنان‌تان برآورده می‌شود.

 • از جدیدترین پیشرفت‌های فناوری مطلع باشید

فناوری جدید دائماً درحال ترقی است و بنابراین برنامه‌ی آموزش فقط برای یک بار کافی نیست. آموزش کارمندان باید حتماً اجرایی شود تا خیال‌تان راحت باشد که کارکنان با فناوری جدید راحت‌اند و نهایت بهره را از آن می‌برند. دستیابی به این امر با اجرای برنامه‌ی سفارشی آموزش IT به کارکنان و با ادغام پشتیبانی IT در آموزش کارمندان امکانپذیر است.

 • از رقبا پیشی بگیرید

دست‌روی‌دست گذاشتن کسب‌وکارتان را می‌کُشد، پس با تضمین پیشرفت مداوم کارکنان‌تان، همچنان به پیشروی ادامه خواهید داد و روحیه‌ی رقابتی‌ خود را در بازار حفظ خواهید کرد.

 • ضعف‌ها و خلاءهای مهارتی را ببینید

با آموزش منظم، کسب‌وکار می‌تواند به‌راحتی هرگونه خلاء را در بازار تشخیص دهد و متوجه خلاءهای مهارتی در نیروی کار خود نیز بشود. با شناسایی سریع این خلاء ، وقت دارید که کارکنان را در حوزه‌های لازم آموزش دهید تا بتوانند نقش‌شان را به‌طورمؤثری ایفا کنند.

 • مهارت‌ها و دانش را حفظ کنید

گرچه آموزش ممکن است برای کارمندان جدید، یا کارمندان دیگر فقط یک بار مهیا شود، باید طرح‌های آموزشی به‌موقع و به‌جایی اجرا شوند تا مهارت‌های‌شان طی کار پیشرفت کند. برای حفظ دانش، مهارت‌ها باید مرتباً تمرین و به‌روزرسانی شوند تا اصول فراموش نشوند.

 • مهارت‌های کارمندان را پیشرفته کنید

به‌مجردی که کسب‌وکاری برای تدوین مهارت‌های سطح ابتدایی پول خرج می‌کند، این مهارت‌ها به‌راحتی تقویت و بهتر می‌شوند تا سود بیشتری برای کسب‌وکار شما به ارمغان آورند. کارکنانی که آگاهی بیشتری دارند، سودآوری بیشتری نیز خواهند داشت و کسب‌وکار شما پاداش‌ها را درو خواهد کرد.

 • برای یادگیری انگیزه‌ خلق کنید

اگر آموزش کارمندان به‌مثابه بخشی از خط‌سیر طولانی‌تر پیشرفت ارائه شود، آن‌ها انگیزه‌ی بیشتری برای یادگیری، شرکت در جلسات و بهره‌گیری از مهارت‌های‌شان خواهند داشت.

 • رضایت شغلی را افزایش دهید

کارکنان می‌توانند به‌واسطه‌ی سرمایه‌گذاری مداوم کسب‌وکار، درک بسیار بالاتری از رضایت‌ شغلی داشته باشند، که انگیزه‌ی آنها را در کارشان تقویت می‌کند. این امر گردش کار کارمندان را کاهش و بهره‌وری را افزایش می‌دهد، که تأثیر مثبتی بر سودآوری دارد. همچنین نمی‌گذارد رقبا با پیشنهاد انگیزه‌های آموزشی، بهترین کارمندان شما را کش بروند.

 • فرصت‌هایی برای ترفیع داخلی مهیا کنید

استخدام کارکنان جدید مستلزم هزینه‌های زیاد استخدام و جذب کارمند است. اما با آموزش مداوم، کارکنان فعلی شما واجد شرایط ترفیع‌های داخلی می‌شوند. برخلاف کارکنان جدید، می‌توانید تضمین کنید که کارکنان فعلی شما دانش کاملی از کسب‌وکار و مجموعه‌ی مهارتی مناسبی دارند، آنها را به‌خوبی می‌شناسید و می‌توانید به آنها اعتماد کنید.

آموزش کارمندان

 • استعدادهای جدید جذب کنید

تمامی کسب‌وکارها می‌خواهند بهترین کارمندان را در اختیار داشته باشند و بنابراین، آموزش مداوم، نه تنها به معنای حفظ کارکنان بهتر، بلکه به معنای این است که کسب‌وکار می‌تواند از همان ابتدا استعدادهای بهتری جذب کند؛ آموزش وجهه‌ی خوبی به کسب‌وکار می‌دهد و ویژگی مهمی‌ست که افراد زیادی هنگام یافتن شغل آن را در نظر می‌گیرند.

همان‌طور که می‌بینید، آموزش مداوم نه تنها برای پرورش کارمندان مهم است، بلکه بر موفقیت کسب‌وکارتان نیز تأثیرگذار است.

اکنون، بسیاری از کسب‌وکارها متوجه اهمیت آموزش کارمندان و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها شده‌اند؛ مثلاً، هزینه‌های شرکت گزارشگری فوربس درحال افزایش است؛ این شرکت در سال ۲۰۱۳، ۱۳۰ میلیارد دلار برای آموزش در سرتاسر جهان خرج کرد.

هرچند، آموزش را نباید به‌مثابه استثنایی یک‌دفعه‌ای درنظرگرفت، بلکه باید آن را ضرورت منظمی دانست که خلاء‌های مهارتی را جبران و به پیشروی موفقیت‌آمیز شرکت کمک می‌کند.

گرچه مثل هرگونه سرمایه‌گذاری کسب‌وکار دیگری، باید طرح سازماندهی‌شده‌ای داشته باشید. این امر به داشتن ساختار بهتر کمک می‌کند و به کارمندان اجازه می‌دهد انتظارات خود را تعیین نمایند. بنابراین، پیش از آنکه دنبال ارائه‌دهندگان آموزش راه بیفتید، باید کمی به عقب برگردید و درباره‌ی چند حوزه‌ی کلیدی تأمل کنید:

 • مهارت‌ها: حواس‌تان باشد که وقت کافی برای یافتن انواع و چرایی مهارت‌هایی که مایلید کارکنانتان کسب کنند صرف کنید. ببینید می‌خواهید چه جایگاهی در صنعت داشته باشید و چه مهارت‌هایی برای حصول این هدف لازم است. هرگونه آموزشی که ارائه می‌دهید باید انتقال‌پذیر و با شغل فعلی کارمند شما مرتبط باشد تا کارمندان را به فرآیند کلی متعهد نگه دارد.
 • تکرر: تکرر آموزش را هم باید لحاظ کنید تا به پیشرفت‌های بلندمدت و میان‌مدت دست یابید. باید تعادل ظریفی برقرار کنید: آموزش باید به‌اندازه‌ی کافی باشد و نباید آنقدر زیاد باشد که کارکنان بی‌علاقه شوند یا برای رسیدن به وظایف کاری روزانه‌ی خود به مشکل بربخورند.
 • ارائه: باید نگاهی هم به انواع مختلف آموزش‌های دردسترس بیاندازید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه نوع آموزشی برای کسب‌وکار به‌خصوص شما مناسب‌تر است. علاوه بر آموزش نفر-به-نفر، می‌توانید جلسات گروهی داشته باشید یا از یادگیری الکترونیکی استفاده کنید که امروزه روش بسیار محبوبی‌ست و زمان کمی از کسب‌وکار به خود اختصاص می‌دهد.

شرکت سپیدار و آموزش کارمندان جدید

در شرکت سپیدار سیستم که عضو گروه شرکت های همکاران سیستم می باشد، برای افراد جدیدی که جذب شرکت می شوند دوره های توجیهی حضوری و مجازی برگزار می‌شود تا فرد بتواند درک واضح و شفافی از محیط شرکت و ارزش های آن داشته باشد.

همچنین در شروع فعالیت خود در واحد مربوطه فرد یا افراد با سابقه بیشتر به صورت یک مربی برای آن فرد نقش ایفا می کند تا کارکنان جدید بتوانند با یک همراهی خوب تجربه یک کار حرفه ای و لدت بخش را در سپیدار سیستم تجربه کنند.

اگر علاقه مند هستید از فرصت های شغلی ما آگاهی یابید و تجربه کار در یک محیط پویا، با انرژی و حرفه ای را داشته باشید با ما از طریق لینک https://sepidarasia.com/job در ارتباط باشید.