نرم افزار حسابداری
۷ راه برای گسترش کسب‌وکارتان بدون سرمایه‌گذاری زیاد

۷ راه برای گسترش کسب‌وکارتان بدون سرمایه‌گذاری زیاد


این یک سناریوی رویایی است: کسب‌وکارتان را گسترش دهید بدون این که مجبور باشید پول زیادتری به آن تزریق کنید. اما آیا این کار ممکن است؟

پاسخ کوتاه این است که بله – اما تنها به این شرط که تمام بخش‌های سازمان شما برای توسعه آماده باشد. ما نگاهی به ۷ اقدام می‌اندازیم که می‌توانند به شما کمک کنند به این مهم دست یابید:

  • استخدام نیروی کار ماهر و متنوع

افراد موثر، کلید هر کسب‌وکار موفقی هستند، بنابراین مهم است که دیدی واضح از نقش و مهارت‌های همه داشته باشید. پیش از این که برای استخدام افراد جدید هزینه کنید، ابتدا نیازهایتان را ارزیابی کنید و به درون سازمان نگاهی بیندازید.

شاید بتوانید با استفاده از فریلنسرهای متخصص برای برخی از پروژه‌ها هم از هزینه‌ها بکاهید. در زمان استخدام، اهداف بلندمدت را در ذهن داشته باشید و به دنبال افراد مطمئنی باشید که مایل و قادر به کمک در جهت رسیدن به این اهداف باشند.

  • استفاده از نرم‌افزار مناسب جهت مدیریت کسب‌وکار

نرم‌افزار، کلید رشد است زیرا به شما دیدی جامع از کسب‌وکارتان می‌دهد – از مسائل مالی و سهام گرفته تا رفتار مشتری. با انتخاب نرم‌افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) اطمینان حاصل می‌کنید که ابزارهای مناسب را در اختیار دارید بدون این که هزینه‌های معمول را بپردازید.

اطمینان حاصل کنید که هر نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید می‌تواند با حجم کار شما متناسب شود و با اتوماتیک‌ کردن فرایندها تا جای ممکن، در بهینه‌ترین حالت کار کند – مثلاً فاکتور زنی اتوماتیک و گزارش منظم را اجرا کنید. برای انجام امور مالی می‌توانید از نرم افزار حسابداری سپیدار استفاده کنید.

استفاده از راه‌حل‌های نرم‌افزاری برای کاربردهایی مانند حسابداری، پرداخت حقوق یا مدیریت ارتباط با مشتری را تحت بازبینی قرار دهید تا مطمئن باشید که کسب‌وکار شما بیشترین استفاده را از این امکانات می‌کند. می‌توانید کسب‌وکارتان را با چند سوال ساده ارزیابی کنید و بررسی کنید که چگونه می‌توان کاراتر شد.

  • بهبود جریان نقدی

این بلای تمام کسب‌وکارها در سراسر جهان است. حفظ جریان نقدی برای سلامت هر کسب‌وکاری حیاتی است؛ اما وقتی که در نظر دارید بزرگ شوید، این جریان یک منبع بالقوه هم هست که شما از درخواست بودجه از جاهای دیگر بی‌نیاز می‌کند.

۷ راه برای گسترش کسب‌وکارتان بدون سرمایه‌گذاری زیاد

افزایش گزارش‌گیری به شما تصویر واضحی از مسائل مالی می‌دهد _ با مشخص‌کردن فاکتوردهی دیرتر از موعد یا کسانی که بدهی را دیر پرداخت می‌کنند و همچنین تشخیص این که منابع در بخش مدیریت موجودی در کجا گیر کرده‌اند. یکی از اقدامات برای بهبود جریان نقدی، ارائه‌ی تخفیفات خوش‌حسابی برای مشتریانی است که صورت‌حساب‌ها را پیش از موعد پرداخت می‌کنند.

راه‌حل نرم‌افزاری مناسب می‌تواند همه‌چیز را یک جا داشته باشد، حساب‌هایتان، جریان نقدی بهتر و راه‌های آسان‌تر برای انجام کار.

  • برنامه‌ریزی مناسب

اگر رشد مورد بررسی دقیق قرار نگیرد می‌تواند اثری مخرب روی کسب‌وکار داشته باشد. زیرساخت کنونی شما قادر به پاسخ‌دهی به تقاضای جدید نباشد. این موضوع می‌تواند شما را در شرایط پرریسک ناامیدکردن مشتریان کنونی برای توجه به مشتریان جدید قرار دهد. پس مهم است که هر گونه رشدی با شناخت و رصد کافی باشد. اکنون زمان این ذهنیت نیست که «بگذار ببینیم چه می‌شود».

طرح تجاری خود را به‌روز کنید تا مطمئن شوید که درک خوبی از اثر یک محصول طوفانی دارید و آن را به حساب می‌آورید. بدانید که می‌خواهید در بلندمدت چه جایگاهی داشته باشید و یک نقشه‌ی راه قطعی برای رسیدن به آنجا طراحی کنید. این کار شامل مرور منظم روندهای بازار برای مطلع‌شدن از فرصت‌های مهم برای کسب‌وکار شما می‌شود.

  • صحبت با مشتریان

مشتریان شما توانایی منحصربه‌فردی در دادن بازخورد موردنیاز برای رشد کسب‌وکار شما دارند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که ارتباط با آنان را ادامه می‌دهید. «نقاط تماس» در بخش بازاریابی و حضور مجازی ایجاد کنید و بازخورد دادن را به کاری آسان و سریع برای آن‌ها تبدیل کنید.

این ارتباطات نه تنها برای شما نشان‌گرهایی مهم درباره‌ی این که کارتان را تا چه حد خوب انجام می‌دهید فراهم می‌کنند، بلکه اعتماد آنها را به تعهد شما بیشتر می‌کند و معرفی‌شدن شما توسط آنان را افزایش می‌دهد. یک ایمیل معرفی_توصیه‌نامه ایجاد کنید که مشتریان راضی بتوانند با کمترین زحمت آن را به دیگران بفرستند. این کار را به یک خیابان یک‌طرفه تبدیل نکنید: مشتریان خودتان را به دیگران توصیه کنید. این کار رابطه را تقویت می‌کند.

  • آنلاین‌شدن

احتمالاً همین حالا هم از فناوری وبسایت و موبایل بهره می‌برید، اما آیا از تمام مزایای آن استفاده می‌کنید؟ مدیریت محتوا اگر به درستی انجام شود راهی عالی برای به‌روزرسانی مشتریان درباره‌ی محصولات و دستیابی به مشتریان جدید است. بررسی کنید که چه راهی برای کسب‌وکار شما مناسب است و یک استراتژی خوب طراحی کنید.

این کار می‌تواند شامل یک «جراحی» منظم شود تا مشتریان سوالاتی از متخصصان شرکت شما بپرسند و همچنین درباره‌ی محصولات اعلان داده شود و تخفیفات هدفمندی هم ارائه شوند. هر زمان که لازم شد نظرات منفی را با آغوش باز بپذیرید و با نشان‌دادن این که صدای آنها را می‌شنوید، از آن به عنوان راهی برای تعمیر روابط و اثرگذاری روی مشتریان بالقوه استفاده کنید.

۷ راه برای گسترش کسب‌وکارتان بدون سرمایه‌گذاری زیاد

از هر پلتفرمی که استفاده می‌کنید، با شور و شوق زیاد بنویسید. اگر یک چیز که باشد که کاربران وب در یک صفحه‌ی وب به خوبی تشخیص می‌دهند، پستی است که با بی‌علاقگی نوشته شده باشد.

  • انتخاب نرم افزار حسابداری 

اداره‌ی کسب‌وکار بوسیله نرم افزار حسابداری باعث انعطاف‌پذیری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. این راه، به دلیل حاضربودن نرم‌افزار، دسترسی و محل ذخیره‌ی امن در زمان نیاز، برای شرکت‌هایی که می‌خواهند توانایی بزرگ‌شدن بدون تحمل هزینه‌ی جدید را داشته باشند، گزینه‌ای عالی است. تهیه یک نرم افزار حسابداری دقیق، کارآمد و یکپارچه وابستگی کارکنان به سیستم‌های اداری را هم کاهش می‌دهد و فرصتی برای رشد در سازمان را نیز فراهم می‌کند.